Кіровоград

Мешканці Кіровоградщини ставлять питання про імпічмент президента

Сьогодні, 18 вересня з Кіровоградщини до Києва прибула група мітингувальників, обурених призначенням головою Кіровоградської облдержадміністрації «регіонала» Сергія Кузьменка, активного антимайданівця і депутата від ПР, який голосував за диктаторські закони 16 січня.


Сергій Кузьменко (з мікрофоном) 26 січня 2014 р. на антимайдані в Кіровограді

За планом кіровоградчани мали пікетувати Адміністрацію Президента, але в останній момент розділилися на два пікети: більша частина пішла під Кабмін, менша — близько 20 осіб — пішла під АП. На відео нижче координатор громадської ініціативи «Люстрація. Кіровоградщина» Віктор Медвідь пояснює вимоги пікетувальників:

За словами Медведя та інших активістів, указ Порошенка про призначення Кузьменка керівником області несподівано з’явився у ніч на 17 вересня (тобто, якраз після законів про легалізацію бойовиків на Донбасі). Причиною призначення одіозного «регіонала» на високу посаду Медвідь називає бізнес-стосунки між Кузьменком (який разом із батьком має агрохолдинг і, зокрема, цукровий бізнес), президентом Порошенком та його батьком. Заяву про продаж Порошенком свого бізнесу активіст назвав неправдою і зазначив, що нині політика вищого керівництва України здійснюється в першу чергу в інтересах бізнесу Порошенка.

На пікеті було повідомлено, що жителі Кіровоградщини бачать у призначенні Кузьменка не лише зраду ідеалів Майдану й пам’яті Небесної Сотні (один із кіровоградців загинув від рук тітушок, найнятих і спрямовуваних Кузьменком; звернення його вдови до президента пікетувальники передали до АП), але й знецінення всієї війни на Донбасі, в якій добровольці гинуть — так виходить — за нові призначення колишніх «регіоналів» на посади, за те, щоб ставленики донецьких і далі правили Україною. Віктор Медвідь звернув увагу, що згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану», президент зобов’язаний був ввести воєнний стан своїм указом; це дійсно так (статті 1, 2, 5 закону). В той же час за нинішньої юридичної ситуації АТО будь-який учасник добровольчих батальйонів формально може бути притягнений до кримінальної відповідальності з формулюванням «бандитизм».

Активіст висловив обурення "протягуванням" Порошенком законів 16 вересня, сказавши, що вони суперечать Конституції.

Вже з’явилося означення «кривавий режим-2» і «Янукович в кубі», оскільки Порошенко проводить дії з узурпації швидше, ніж Янукович, відзначив Медвідь. Він також повідомив, що на вічі в Кіровограді 17 вересня було прийнято рішення почати збір підписів не тільки за відставку Кузьменка — але й, якщо указ президента не буде скасовано, а сам Порошенко не пояснить свою поведінку, — то й за імпічмент.

Мітингувальники передали в Адміністрацію Президента два звернення: вимогу про відставку Сергія Кузьменка з посади керівника Кіровоградської облдержадміністрації та лист до президента вдови активіста кіровоградського євромайдану Чміленка, убитого тітушками.

Окремо відзначимо некоректну поведінку журналістів агенції УНН, які чіплялися ледь не до кожного з нечисленних мітингарів (це зайняло половину тривалості відео вище) з одним і тим самим питанням «Навіщо ви тут стоїте?», а отримуючи зрозумілу відповідь — «За відставку "регіонала" Кузьменка», провокативно запитували: «А кого ви бачите на його місці?» Панове з УНН! Якщо ви збиралися таким чином вияснити, чи не замовлений цей мітинг конкурентами, треба було, по-перше, пошукати в інтернеті перед виїздом на зйомку (про пікет вам було відомо заздалегідь) і, по-друге, не приставати з одним питанням до третього-п’ятого-десятого після того, як по перших двох відповідях стало зрозуміло, що люди приїхали справді протестувати, а не когось підтримувати. Також доволі некрасиво підходити до координатора з тим самим запитанням «Навіщо ви тут?» після того, як він двічі по три хвилини це пояснив, а ви це відзняли. Такими діями ви викликаєте підозру в тому, що вам заздалегідь замовили знайти компромат на пікет і виставити його учасників у невигідному світлі.

Українська

Четвертий Всеукраїнський форум євромайданів

17–18 травня 2014 року планується провести в Кіровограді четвертий за ліком Всеукраїнський форум євромайданів.

Тема Форуму: «Участь громадських середовищ євромайданів у постреволюційному розвитку країни».

Підтеми:

1. Безпека країни (інформаційна, економічна тощо). Сепаратистські рухи на Сході і Півдні.

2. Люстрація, громадський контроль за роботою органів влади та силових відомств.

3. Робота структур євромайдану (самооборона, ради майдану, віче тощо). Горизонтальні зв’язки (економічні, інформаційні, культурно-інтелектуальні, організаційні).

4. Вибори. Виклики президентської кампанії 2014.

Спецтема: Проблеми переселенців з Криму. У програмі Форуму — заходи до 70-х роковин депортації кримських татар. Планується показ фільму «Хайтарма».

Загальні питання: (095)7943072, Зоя.

Програма, доїзд: (066)8199576, Олександр.

Поселення: (099)3336816, Наталя.

Для довідки: залізничне сполучення є до станції Кіровоград, але більше варіантів — до станції Знам’янка).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1ery2odnED9Q0w76PPYqLuvwTNC0Gd3G_1w-iY7Q...

Офіційна сторінка Форуму

Українська

Піаніно по всій Україні — і на барикадах

У неділю, 9 лютого, в обласних центрах країни одночасно відбулася акція «Піаніно по всій Україні». На центральних площах міст українці зібралися, щоб зіграти та заспівати у підтримку євромайданів.

Запланована акція — продовження грудневої події, що відома під назвою «Піаніно для Беркуту». «У нас з’явилася ідея понести цю хвилю мирної підтримки по всіх куточках України — особливо туди, де жорстоко придушували дух революції», — розповідає Маркіян Мацех, ініціатор акції «Піаніно для Беркуту».

Зокрема, 9 лютого до акції «Піаніно по всій Україні» долучилися жителі Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Львова, Рівного, Ужгороду, Харкова, Черкас та Кіровограда. Всього 10 обласних центрів. Інші ж області долучаться до акції за тиждень.

У Кіровограді акція відбулася 9 лютого в 12:00 на площі ім. Кірова. Піаніно надала кіровоградка, перевезенням та фарбуванням займалися волонтери-активісти Кіровоградського євромайдану. Охочих заграти на піаніно в національних кольорах біло чимало. Виконували класичні твори, народні пісні та сучасні. А також — гімн України.

У понеділок 10 лютого ця музична подія набуде нових форм у Києві: Активісти Громадського сектору Євромайдану планують концерт-акцію «Інструмент свободи».

У 12 годин дня вони планують встановити піаніно просто на барикадах вулиці Грушевського у спаленому автобусі. Повідомлення від ГСЄ:

«Концерт-Акція: Інструмент Свободи
10 лютого (понеділок) у 12:00
вул. Грушевського, барикади перед урядовим кварталом

У місці найсильнішого протистояння, на вулиці Грушевського, прямо на спалений автобус активісти Громадського сектору встановлять піаніно.

Після чого відбудеться символічний концерт за участі народних зірок Майдану: Руслани, Антуанетти Міщенко, Піаніста-Екстриміста.

Ми переконані: мистецтво і музика — це сили, яким нічого не можуть протиставити ті, хто хоче крові та насильства. Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь.

Піаніно за всю історію майдану стало потужним символом, який гуртує довкола себе людей.
Ми віримо, що йому знову вдасться повернути події у русло розуміння та діалогу.»

За матеріалами «Гречка» Новини Кіровоград, espreso.tv та Громадського сектору Євромайдану.

Українська
Підписатися на Кіровоград