Повернення на фронт

Дане звернення-роздум до звільнених перед Новим роком з російського полону українців написала Олена Ксантопулос. Публікуємо переклад на українську (оригінал написано російською) з деякими правками. Зберігаємо тільки авторське маленьке «ви» при зверненні до Порошенка, оскільки такий відступ від правописних правил нині вживається для вираження (негативного) ставлення.

Повернення на фронт

Ви повернулися додому. Вас дуже довго не було. Одна година в підвалах путінських катів — за сто днів або за все життя. Але ви повернулись, люблячи Україну. Попереду щасливі свята з матерями, дружинами, дітьми та коханими, які дочекалися.

Ви — не військовополонені. Повернулись ви без статусу. Були заручниками, тепер — ніхто. Адже у нас війни ж немає. За що ж ви воювали і за що в полон потрапили? Відпочиньте, прийдіть до тями і запитайте у Порошенка. Нехай він вам відповість... Ви здивуєтеся, дізнавшись, скільки головнокомандувач Порошенко зробив для перемоги над Україною...

Ви герої, які перетерпіли пекло, стали приводом для гаранта, щоб трохи підтягнути свій рейтинг. Він у нього, прямо скажемо, маленький. Петру Олексійовичу доводилося навіть іти на те, щоб декілька метрів відремонтованого мосту відкривати, але підняти ніяк не вдавалося. А тут таке! Обмін!

Петре Олексійовичу, вся Україна знає, що ви тут ні до чого! Була зустріч в монастирі, де «випадково» опинилися в один і той же час Путін, Гундяєв і Медведчук. Після цієї зустрічі було вирішено, що Путін зіграє «миротворця» і «милосердця» перед своїми виборами, він погодився, дав розпорядження підконтрольним ватажкам, і ось вам обмін під Новий Рік. Правда, один до трьох, але Україна ж не вирішує. Україна виконує.

Порошенко там заливав про те, що, повернувшись додому, ви побачите іншу Україну — демократичну, реформовану...

Петре Олексійовичу, ви дійсно вірите в те, що кажете? І знову згадали Ірину Геращенко, Ірину Луценко, Німеччину, Францію... Що б ви всі робили, якби кремлівський карлик не захотів зіграти «миротворця» перед Новим Роком? Петре Олексійовичу, коли я слухаю вас, мені кожного разу стає страшно, що ваше роздвоєння особистості заразне.

Воїни, які повернулися додому, і готові знову йти в бій, я хочу, щоб ви знали: для Порошенка війна — джерело нечуваних прибутків, тому у нього немає мотивації війну завершити, у нього є мотивація її продовжувати. Порошенко — це той недолюдок, який, виплачуючи в російську скарбницю данину у вигляді податків за свої підприємства на території Росії, частково фінансує тих, з ким ви воювали, хто взяв вас в полон, катував, принижував і знущався з вас. Порошенко — це той ділок, який, перетягнувши на свої підприємства більшість військових замовлень, продає їх армії з потрійною накруткою. Порошенко — це той покидьок, який вирішив не слідувати Закону про Оборону, поставивши власні інтереси понад національні. Жоден політик, навіть найвищого рангу, не має права вирішувати, виконувати йому закони чи ні, в той час, коли на країну напав ворог. Закон один для всіх, але в Україні закони як і раніше не писані для можновладців. Не виконавши цей закон, Порошенко вже — кримінальний злочинець, але хіба можна забути Майдан? Коли все вже завершилося, і «сцена» здобула перемогу, тих, які повстали за «нову Україну» відразу ж відправили на фронт, де згодом їм організували криваві котли. Їх називали добровольцями. Їх ненавидів і боявся Путін. Їх ненавидить і боїться Порошенко. Ті, які вижили й не скорилися, сидять по тюрмах.

Поки вас не було, мужики, в Україні вибухнули три склади з боєприпасами, загинули люди, мільярди гривень злетіли в повітря. НГШ Муженко, якого наш гарант досі тримає при собі, побачив у Калинівці, перед тим, як рвонув склад, декілька «НЛО», які, на його думку, за годину до катастрофи, знеструмили склад та його околиці. Замміністра Оборони поцупив 150 млн. гривень на дизельному паливі для армії. А Пашинський, який украв «нафту Курченка», що також мала би бути використана для армії, до цього часу не лише гуляє на волі, але й очолює Комітет з Оборони й Безпеки у ВР. Синок міністра Внутрішніх Справ Авакова, який провернув махінацію з рюкзаками для Нацгвардії, був, нібито, притягнений до відповідальності, але сьогодні з нього зняли електронний браслет і повернули закордонні паспорти. Новий Рік через декілька днів, очевидно, синочку-злодію міністра Авакова захочеться поколобродити за украдені гроші за бугром...

Ось таку країну ви побачите. Не демократичну і реформовану, а опущену в злочинність і злидні, де з нового року багато хто не зможе отримати медичну допомогу, оскільки не зможе заплатити за неї. Пенсії через декілька років також отримають не всі, оскільки нарахованого Гройсманом, Ревою та Розенком стажу у людей не буде в силу історичних причин. Міністрів на багатьох посадах немає. Послів у багатьох країнах також немає, оскільки у президента Порошенка нестача «лояльних». Молодь виїжджає, тому що не хоче жити в країні, де немає робочих місць, на яких можна творити і створювати і, завдяки яким, можна утримувати родину. Вони не хочуть також жити в країні, де йде війна, яка вигідна не лише президенту Путіну, але й президенту Порошенку.

Те, що Майдан вигнав Януковича, не було помилкою, трагічною помилкою Майдану було приведення до влади цих бариг, які з самого початку були колабораціоністами. Ні, слова вони говорили правильні — справи у них були злочинні. Так само, в дусі вселенської брехні, яка стала державною політикою в Україні, головний представник цієї когорти бариг говорив сьогодні перед вами свою чергову лицемірну промову. Завжди за високою посадою шукайте людину. В Україні це рідкість...

Ви повернулися з полону не в мирне життя. Ви повернулися на фронт. Демократії в Україні немає. Демократія — це коли державою керує народ через своїх представників, а не олігархи через свої політичні партії. В Україні все менше свободи слова, а новий генпрокурор, президентський кум, Юрій Луценко, пішов війною на антикорупційні органи. Нещодавно Генпрокуратура, перевіривши електронні декларації шести вибраних навмання депутатів, заявила, що ніяких порушень немає. Можливо ви не знаєте, але від електронних декларацій «народних обранців» ох...в увесь світ. Генпрокурор також заявив, що він «змінив прокуратуру, тепер він змінить Україну». Не знаю, що він мав на увазі, можливо те, що тепер ми всі будемо святкувати весілля з держохороною в ресторанах його російських друзів — «а-ля синок Генпрокурора». Ось вам та «нова Україна», в яку ви повернулися.

Відпочиньте, розберіться, але не розчаровуйтеся. Ви повернулися в Україну, до своїх. До рідних. До коханих. До свого народу.

Влада не вічна. Вона впаде. Вона заплатить.

Вставайте у стрій. У нас тут, всередині країни, в самому центрі столиці фронт уже три роки як відкритий. Влада оголосила війну своєму народу. Народ насилу піднімається і, приймаючи виклик, починає розуміти, що перемога на внутрішньому фронті ознаменує перемогу також на східному фронті. Ви сьогодні бачили перед собою президента, який жирує на смертях — не буде його, захитається режим, закінчиться війна. Ні, ми не переможемо путінську армію, але ми почнемо озброювати свою, створимо ополчення і виконаємо закони.

Вам, хто повернувся з пекла, Порошенко гроші обіцяв на реабілітацію. Сумніваюся, що мова йде про його кровні. Заробивши мільярди на контрабанді, рейдерстві, брехні та крові, він дуже неохоче з ними розлучається. Використайте гроші, наберіться сил і, намагаючись забути, розкажіть усім нам про те, що пережили. А в кінці своїх показань та свідчень, обов’язково подивіться нам в очі і прокричіть: «Не бійтеся! Підіймайтеся!»

З поверненням вас!

Олена Ксантопулос

Українська