Росіяни починають побоюватися через інфляцію і падаючий рубль.
Про це пише у своєму блозі керуючитй партнер компанії Capital Times Ерік Найман, передає Еспресо.TV.
Експерт пояснює, що курс російської валюти знаходиться під тиском з трьох причин.
«По-перше, зниження цін на нафту — це прямий удар по нафтогазовим доходам Росії і російського держбюджету, який влада змушена закривати банальною емісією рублів. По-друге, західні санкції, що обнуляють можливості рефінансування зовнішніх боргів. По-третє, структурні макроекономічні проблеми Росії — роки нафтодоларових достатків були витрачені даремно», — вважає він.
За словами Наймана нафтові долари Росії дали необхідний поштовх тільки оборонній галузі, але це непродуктивні витрати. «Освіта, охорона здоров'я, наука, сільське господарство, промисловість, транспорт, енергетика, ЖКГ та інші сектори економіки практично зупинилися в розвитку», — додав експерт.
Також Ерік Найман спрогнозував подальший шлях російської економіки якщо військовий конфлікт буде зростати.
За його словами, зараз торговий баланс Росії все ще позитивний, але наступного року його профіцит можна очікувати на рівні $ 150 млрд.
Витік валюти з Росії наступного року складе порядку $ 250 млрд. Відтік тіньового капіталу з Росії експерт оцінює в $120-150 млрд. на рік. «Корупціонери воліють відводити гроші подалі за кордон з країни від місця «пограбування», підприємці про всяк випадок купують нерухомість і перевозять свої сім'ї також за кордон, а олігархи взагалі банально скуповують закордонні спортклуби та інші помітні й непомітні активи», — пояснює він.
«Через зовнішній туризм з Росії йде $ 50 млрд на рік, хоча в наступному році ця цифра напевно скоротиться до $ 35-40 млрд. До цього варто додати відтік по фінансовому рахунку на виплату відсотків і дивідендів, а також погашення зовнішніх боргів (близько $ 90 млрд)», — додає експерт.
Найман вважає, що є ще один ризиковий момент, який спричинить валютну паніку в Росії — це гігантська величина заощаджень росіян, які можуть панічно скуповувати валюту, побоюючись неконтрольованої девальвації рубля.
«В Росії на початок серпня росіяни тримали депозитів на 17,2 трлн. рублів. З них — 80% в рублях і тільки 20% в інвалюті. Тобто, якщо хоча б третину рублевих депозитів росіян піде на скупку інвалюти, це швидко збільшить попит на неї ще на $ 115 млрд і природно цей попит можна буде покрити тільки за рахунок валютних резервів Центробанку Росії. А в умовах економічного спаду і падаючих нафтогазових доходів емісія рублів перебуватиме в протифазі падаючим резервам», — написав експрет.
Але все ж таки, за словами Наймана, в 2015 році обвального падіння рубля він не очікує — «швидше за все буде контрольована девальвація в напрямку 50 руб/дол».
«Однак зниження валютних резервів до $ 250-300 млрд. цілком може стати фактом вже до початку 2016 року, що поставить ще більше макроекономічних питань перед російською владою», — резюмує економіст.
Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що російський рубль вперше в історії побив антирекорд в 40 руб/$. А ціни на нафту продовжують падати, тягнучи в прірву російську економіку.
Джерела: Espreso.TV, УНН
- Щоб додати коментар, увійдіть