Закони 16 вересня: капітуляція, маніпуляції та підробки

У вівторок, 16 вересня, Порошенко вчергове показав, що збирається і надалі виконувати вказівки Кремля. Ратифікація Верховною Радою Угоди про асоціацію з ЄС, якою намагалися забити всі інформаційні канали, була лише "димовою завісою" для прийняття трьох суттєво неєвропейських законів, перший з яких — т. зв. закон про люстрацію — орієнтований на усунення головних політичних конкурентів чинної влади під виглядом люстрації, а другий і третій — про амністію і про особливий статус захоплених російськими терористами територій — покликані легалізувати це захоплення, амністувати самих бандитів і дозволити їм офіційно формувати місцеву владу на окупованих землях.

Небайдужі громадяни вже висловлюють обурення з цього приводу. Аналітики й журналісти теж іноді підключаються. Ось неповний аналіз того, що сталося, від «Наших грошей»:

Порошенко. Друг терористів

 

Поки-ще-президент-України офіційно запропонував українцям три роки утримувати окуповані росіянами та терористами території Донбасу.

Чого боялись, те і трапилось. Поки-ще-президент-України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» (скачати файл).

Якщо коротко, то українцям запропонували три роки платити за бенкет донбаських терористів. Мова йде про легалізацію озброєних терористичних угрупувань, здачу окупованих територій під їх повний контроль, знищення кордону між Резервацією терористів і Росією, та оплату з держбюджету України всього цього «свята».

Ось як звучать ці тези офіційною мовою (у колонці справа):

Утримання терористів за рахунок нормальних українців, навіть якщо їм самим нічого буде їсти У законі про Держбюджет України щороку передбачаються видатки, що спрямовуються на державну підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів. Україна гарантує визначення таких видатків загального фонду Держбюджету захищеними видатками, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.
Визнання відсутності будь-якого кордону між Резервацією і Росією. Посилення та поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації на основі угод про прикордонне співробітництво, що укладаються територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами у межах компетенції, встановленої законом.
Відпускаємо всіх терористів на волю і обіцяємо взагалі їх не чіпати, якщо на їх руках немає великої крові. Держава гарантує відповідно до закону недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей… Забороняється дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності осіб з приводу подій, що мали місце у Донецькій, Луганській областях.
Терористи виберуть собі народних мерів, які будуть офіційно керувати особистими загонами бойовиків. В окремих районах рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, координація їхньої діяльності здійснюється відповідним сільським, селищним, міським головою. Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах із числа громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах.
Прокурори і судді будуть обрані з місцевих поплічників терористів, судити і карати вони зможуть без жодної оглядки на Україну. В окремих районах… запроваджується особливий порядок призначення керівників органів прокуратури і судів, який передбачає участь органів місцевого самоврядування у вирішенні цих питань.

Поки-ще-президент-України Порошенко пропонує 9 листопада влаштувати на заражених територіях вибори місцевих депутатів та мерів, Кабінет міністрів України має забезпечити фінансування цього акту волевиявлення терористів.

Прочитавши все це, у нас виникло кілька порад Петру Олексійовичу.

Перше. Якщо вже так кортить направити купу грошей у якусь розпиловочну, то замість фінансування тероризму краще скерувати їх на будівництво мегастіни між Україною і терористами. Ми обіцяємо навіть кошторис не читати.

Стіну з Росією будувати не треба, вона їхнім танкам як мертвому припарка. А з Резервацією – в сам раз, без контрабасу вона і місяця не протримається.

Друге, якщо так вже хочеться засипати Резервацію грішми, то тільки приватними, будь ласка. Якщо вдасться продати всі президентські бізнеси, то може вистачити на кілька місяців і на пенсії, зарплати і дотації вуглепрому.

Останнє. Якщо своїх грошей шкода, а допомогти терористам хочеться, то є ще один варіант. Можна відправити в Резервацію самого президента. Планів у нього розумних багато, команда управлінців – слухняна, хай всі їдуть. Дешево і сердито. А ми за той час силами волонтерів викопаємо рів. У правильному місці.

Юрій Ніколов, Олексій Шалайський, «Наші Гроші»


Як і слід було чекати, настільки зрадницькі закони приймалися в закритому режимі (за яке проголосували провладні депутати (включаючи яценюківців, що формально входять до фракції «Батьківщини») у дивовижній солідарності з регіоналами, нинішніми й колишніми; див. результати поіменного голосування за проведення закритого засідання ВР), а сама процедура прийняття була нахабно порушена. Політичний оглядач Тарас Шамайда, на якого посилаються «Тексти», пише на своїй сторінці у Фейсбуці про це:

Останнім часом я переважно захищаю президента від несправедливих нападок. Але ситуація з законопроектами №№ 5081 та 5082 — це відверте топтання по парламентаризму. Проекти «про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» та «про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей» зареєстровані лише вчора, а в сьогоднішньому розкладі ВР стоять «для включення до порядку денного і прийняття рішення» (!). Причому на сайті ВР текстів проектів досі (за 5 хв. до початку засідання) немає.

Така поведінка всіх, хто вкидає в зал щойно зареєстровані проекти і закликає негайно-просто-зараз прийняти їх (можливо, одразу в цілому?!) — це відверте беззаконня і хамство. Це точнісінько таке ж топтання по парламентаризму, як робив Янукович (виділення червоним наше — euro-maidan.info), протягуючи законопроекти з сьогодні на сьогодні.

Тим більше, що йдеться не про якісь дрібниці, а про питання цілісності України і долі мільйонів людей. Тому, шановні депутати, якщо маєте совість і відповідальність, працюйте за законом і закличте робити це президента і спікера.

Демократія — це процедура, і закон чітко визначає, що ВР має робити з законопроектами:

1) оприлюднити текст і дати депутатам і громадськості час його проаналізувати;

2) включити / чи не включити його до порядку денного;

3) розглянути в комітеті ВР і отримати висновок, а також отримати висновки юридичного і науково-експертного управлінь про відповідність проекту правовому полю і його корисність або шкідливість;

4) аж тоді розглянути в першому читанні;

5) потім депутатам дається 2 тижні (або мінімум 7 днів, менше — прямо заборонено) на внесення поправок, і аж тоді — голосування в цілому. А якщо вимагають голосування негайно і "з заплющеними очима", напрошується лише одне пояснення — ці проекти є такими, що, прочитавши їх уважно, за них неможливо голосувати. Чи у когось є інші пояснення такого хамського ставлення до законотворчого процесу?


Як ви думаєте: люди, здатні на таке шахрайство, зупиняться на ньому? Правильно, не зупиняться. Вони й не збираються, бо вже продовжили шахраювати із проголосованими законами, підмінивши текст статті 1. Це для підпису головою ВР. INSIDER повідомляє про це:

В текст Закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який розміщено на сайті парламенту, внесли зміни.

В затвердженому вчора таємним голосуванням документі стаття 1 передбачала, що цим Законом «тимчасово, на три роки з дня набрання цим Законом чинності, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України (далі — окремі райони Донецької та Луганської областей)».

Текст закону INSIDER отримав від віце-спікера Руслана Кошулинського. Такий же текст скачали вчора з сайту Ради журналісти Медіапорта, які першими помітили підміну.

Сьогодні ця частина закону відредагована, і тепер право визначати кордони віддано керівнику Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

«Згідно з цим Законом тимчасово, на три роки з дня набрання цим Законом чинності, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села в межах території, визначеної рішенням керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі — окремі райони Донецької та Луганської областей)», — так виглядає стаття на сьогодні на сайті парламенту.

Посаду керівника займає Василь Грицак.

Слід також зауважити, що в додатках до ухваленого вчора законопроекту мала бути карта, але її депутатам не роздали.

Прес-секретар спікера Анна Вахоцька повідомила, що «Турчинов ще не підписував цей закон. Він знаходиться ще в комітеті».

Українська