В Українському Домі відкрилася виставка розписаних касок учасників Майдану

В Києві 4 серпня в Українському Домі відбулося відкриття художньої виставки експонатів Майдану «Стихія АРТ і ФАКТІВ», головними експонатами якої стали шоломи і каски євромайданівців. Речі, які захищали учасників революції, а потім стали полотнами для художників, після виставки в Києві провезуть європейськими столицями.

Шість десятків касок і шоломів, кожен — з "авторськими" малюнками. Майже всі експонати виставки — з бойовим минулим.

Співорганізатор виставки Максим Потапчук розповідає: «Ось такий шолом. Це прості шахтарські каски, що перетворилися на витвір мистецтва. Саме ця каска теж була в бою, захищала наших майданівців. Тут багато шоломів горіли в будинку профсоюзів, на барикадах».

Експозиція вже помандрувала містами України, а наприкінці серпня організатори планують показати виставку європейцям, зокрема — полякам і німцям. Світ має знати правду про Україну — так вирішила художниця Лілія Людко і змайструвала з касок цілу інсталяцію.

«Каска — це як оболонка, вона прообраз кожної людини, як індивідуальності. Орнаменти — вони асоціюють нашу приналежність національну. Зверніть увагу на оці побиті і поплавлені скельця — це те, що зараз у нас відбувається у країні. Незважаючи на це, ми повинні піднятись, тому каски — вони підвішені, левітують якоюсь мірою в скляних боксах».

Організатори кажуть: шоломів в експозиції могло бути і більше, але частину віддали для захисту бійців на сході України. Відвідувачі ж запевняють: експонатів достатньо, щоб повернутися думками у зиму, що минула.

Презентація виставки у Кризовому медіа-центрі

За матеріалами uacrisis.org, 5 каналу й espreso.tv

Українська