Докази російського втручання

Ірина Геращенко

З народними депутатами — Лідією Котеляк, Андрієм Іллєнком, Олексієм Кайдою, які входять до ТСК з питань коштів, виділених на армію, сьогодні побували в базовому таборі Нацгвардії та збройних сил в зоні АТО.

Там нам продемонстрували величезний арсенал зброї — ПЗРК, протитанкові комплекси, протипіхотні міни та міни дистанційного підриву, засоби зв'язку, крупнокаліберні набої челябінського збройного заводу. Вся інша техніка теж в основному російського виробництва, з формулярами, датованими березнем 2014 року в Ростові-на-Дону.

Які ще потрібні докази «російського виробництва»? Цю зброю наші сапери вилучили з розмінованих лігвищ сепаратистів і навіть підвалів церкви у звільненому Слов'янську та Краматорську, а сьогодні — в Артемівську. З таких «шмелів» сепаратисти розстріляли наші гелікоптери та збили ІЛ—76 із 43 найкращими нашими хлопцями... Цю зброю наші військові доставлять у Київ, аби на спеціальній виставці украінці та світ побачили «російське невтручання»...

Ці міни наші 16 саперних бригад і досі виколупують з асфальта зі Слов'яньска. Сьогодні ми заїхали в Слов'янськ переконатися, що місто оживає, барикади сепаратистів розбираються, пенсії почали виплачуватися, завтра починають видавати зарплати бюджетникам.

У 8 районах міста включили світло. Люди дякували Арсена Авакова і українську владу щиро, вони втомилися від війни. Але головна мета поїздки — перевірити оснащення армії. Не лише зброєю та оснащенням, але й побут військових. Сьогодні Нацгвардія отримала на зміну перші 400 бронежилетів найвищого ступеню захисту з Польщі. Це вище, ніж 4 рівень. Обладнали новий табір — з біотуалетами та душем. Такий поки що один, але ми повинні перейти на світові стандарти забезпечнння армії, в тому числі й у побуті. Бо це ненормально, що наші солдати мають збите взуття і ще чекають сучасних бронежилетів. Але ми разом маємо цього добитися. В армії ще багато проблем, які тільки через контроль, публічність та підтримку маємо й повинні іх вирішити. Ми спробували смачної солдатської каші, заглянули в намети і польовий госпіталь.

Джерело: Espreso.TV

Українська