Порошенко своїми руками узаконює ЛНР і ДНР

Вадим Денисенко

На Порошенка тиснуть, щоб він продовжив перемир'я. На цьому наполягає і Росія, і ЄС. ЄС — тому що хоче за будь-яку ціну заморозити конфлікт, не розуміючи, що Путін не буде нічого заморожувати. Росії потрібно виграти час. Зараз росіянам потрібен час, щоб максимально легалізувати Царьова як лідера майбутньої держави Новоросія. Судячи з усього, в Кремлі, після довгих пошуків, вирішили не морочити собі голову і поставили на Царьова. Він, звичайно, повністю відповідає прізвиську «неандерталець», яке йому дали в парламенті, але він прогнозований і повністю керований. Плюс, він все-таки громадянин України, на відміну від Бородая.

Отже, зараз Царьову потрібен час, щоб створити свій Нацбанк, свою міліцію, своїх урядовців. Простіше кажучи, потрібен час, щоб створити свої правила гри, які передбачають утворення такого собі Придністров'я—2, введення миротворчого контингенту, який розділить сторони конфлікту і буде наполовину складатися з росіян та їх партнерів з ОДКБ. Власне, переговори, які нав'язують росіяни — це переговори про кордони квазіутворення Новоросія. І якби це парадоксально не звучало, але такий план влаштує всіх лідерів ЄС.

Паралельно по всій території України вже почалася агітаційна робота проти АТО. Перекриття доріг на Буковині та на Житомирщині — це частина великого плану під умовною назвою «Ні — війні. На фіг нам той Донбас». Далі будуть і перекриття доріг, і масові мітинги, і матері, які ночуватимуть під воєнкоматами. Причому, це довготривала акція, пік якої припаде на пізню осінь.

Чому саме на осінь? Перш за все, тому що за наступні 4—5 місяців погіршиться економічна ситуація (перш за все через війну). По-друге, тому, що люди будуть дуже стомлені, морально виснажені. По-третє, бо жовтень—листопад — депресивні місяці, коли люди найменше бачать позитиву.

Паралельно, росіяни зроблять все від себе залежне, щоб проблеми почали виникати в областях південного сходу. Задача максимум — почати створювати квазіутворення в інших регіонах. Але це перспектива. Зараз — протягом місяця росіянам потрібен «мир» на Донбасі, щоб легітимізувати уряд Царьова.

Джерело: Espreso.TV

Українська