Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС

Сьогодні, у п’ятницю, 27 червня 2014 року, на саміті ЄС в Бельгії відбулося підписання економічної і секторальної частин угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Угоду з українського боку підписав президент країни Петро Порошенко.

Сьогодні угоду про асоціацію з ЄС підписали також Грузія та Молдова.

Угода про асоціацію з Європейським Союзом має замінити Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС. Угода про асоціацію дає змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції.

«Це чудовий день. Мабуть, це найважливіший день після дня проголошення незалежності. Це важливий момент для історії. Це показує наскільки швидко може змінитися історія за короткий термін», — сказав президент України Петро Порошенко перед підписанням угоди.

Він наголосив, що Угода — це не політичне і економічне рішення. «Це символ долі і прагнень, які не можна зруйнувати, для людей, які пожертвували своїм життям та здоров’ям для того, щоб це відбулося", — сказав Порошенко.

При цьому він наголосив, що угоду про асоціацію з ЄС підписує вся Україна, в тому числі й Крим.

Глава держави також зазначив, що бажав би підписати угоду за більш сприятливих умов. Разом з тим, він запевнив, що Україна готова стати на «важкий в болючий» шлях проведення реформ.

Порошенко також наголосив, що угода про асоціацію — це документ спільної відповідальності. «Ми очікуємо, що ЄС буде боронити нашу українську незалежність, але багато чого буде залежати від наших країн», — сказав він.

Джерело: Espreso.TV

Українська
Tags: