Псевдовлада Криму жаліється, що 95% бюджету півострова наповнюють росіяни

Податкові надходження до бюджету Криму не перевищують 5—7%, а 95% бюджету наповнюється за рахунок фінансової допомоги від Росії.

Про це заявив на засіданні регіональної держради міністр фінансів Криму Володимир Левандовський.

Він зазначив, що багато власників компаній користуються наданими їм на перехідний період пільгами і не платять податки. Чиновник нагадав, що до 1 червня не буде штрафних санкцій до платників податків.

«Якщо вони не виплачують, то ми до них особливих претензій не пред'являємо, — резповів регіональний міністр. — Але зараз вже треба починати платити податки. Ми плануємо, що з червня розпочнеться робота підприємств і вони почнуть наповнювати бюджет».

Спікер держради Володимир Константинов, у свою чергу, зазначив: «Нашому народу тільки даси можливість не платити, то вони подумають, що взагалі вже можна не платити».

За словами Левандовського, зараз 95% бюджету Криму наповнюється за рахунок фінансової допомоги від Російської Федерації.

«Це, звичайно, неприйнятно і нам треба зробити кроки для того, щоб самим наповнювати наш бюджет, — вважає він. — Плануємо до кінця року вийти на показник хоча б 40—50%».

Банк Росії в 2014 році направить близько 3 млрд руб. на кредити кримським підприємствам, сказав також Левандовський.

За його словами, кредити видаватимуться під 8—10% річних, заявки на отримання кредитів подали понад 50 підприємств.

Джерело: Espreso.tv

Українська