Самооборона Майдану має влитися до силових структур української держави

Як написав на своїй сторінці у Фейсбуці Андрій Парубій: «Вчора ввечері на Раді сотників Самооборони Майдану було затверджено Наказ № 2». Фото документа:

Наводимо текст документа:

Наказ № 2

Про основні завдання «Самооборони Майдану» в умовах російської агресії

I. Зважаючи на російську агресію й необхідність активного захисту держави оголошується мобілізація.

II. Добровольці «Самооборони», стаючи на захист територіальної цілісності України, надалі діятимуть у форматі таких структурних підрозділів:

 • регулярні державні підрозділи:
  1. Національної гвардії України при Міністерстві внутрішніх справ України;
  2. спеціальних підрозділів з охорони громадського порядку при Міністерстві внутрішніх справ України;
  3. батальйонів територіальної оборони при Збройних силах України;
  4. інших збройних формувань, що діють та створюються державними органами влади для забезпечення захисту України;
 • резервні батальйони добровольців:
  1. батальйони територіальної самооборони;
  2. центрів набору і вишколу добровольців (рекрутингових центрів), штабів.

III. Структура «Самооборони» у форматі батальйонів:

 1. Базовою структурною одиницею відтепер є батальйон, який формується і діє в межах області, визначених районів, міст, затверджених обласним Штабом та затверджених Центральним Штабом «Самооборони» (детальний розпис резервного батальйону самооборони зазначений в інструкції № 3 щодо особового складу та структури резервного батальйону самооборони від 05.05.2014).
 2. Обласний Штаб «Самооборони» координує діяльність резервних батальйонів самооборони на рівні області та є зв’язковою ланкою між батальйонами, районними, міськими Штабами та Центральним Штабом.
 3. Районний, міський Штаб «Самооборони» створюється з метою координації резервного батальйону самооборони, його частин, формування рекрутингових центрів для формування регулярних батальйонів і підпорядковується обласному Штабу.
 4. Центральний Штаб «Самооборони» планує та координує всеукраїнську діяльність районних, міських та обласних Штабів «Самооборони», рекрутингових центрів та резервних батальйонів самооборони.

IV. Головні функції «Самооборони»:

 1. Забезпечення в найкоротші терміни формування державних підрозділів у різних силових структурах та наповнення їх патріотами, які зі зброєю в руках будуть захищати територіальну цілісність та державну незалежність України.
 2. Забезпечення на тилових територіях правопорядку, формування резерву та матеріально-технічної допомоги регулярним батальйонам (інструкція № 1 щодо першочергових завдань із забезпечення правопорядку відповідно до рішення Центрального Штабу «Самооборони Майдану» від 22.03.2014).

V. Прикінцеві положення.

 1. Усім організованим структурам «Самооборони Майдану», які створені на місцях, в термін 10 днів переформатувати свою діяльність відповідно до п. 3 цього наказу та зголоситись до виконкому Центрального Штабу за тел.: 0674465643 і електронною адресою: samooborona2013@gmail.com для упорядкування діяльності.
 2. Даний наказ вводиться в дію з дня його підписання та стосується усіх структур «Самооборони».
 3. Усі, хто не виконає цей наказ, жодного відношення до «Самооборони» не мають.
05.05.2014 Керівник Андрій Парубій

Відзначимо, що в кінці квітня в. о. президента України Олександр Турчинов на нараді з головами облдержадміністрацій доручив створити у кожній області батальйони територіальної оборони.

Українська