Перебої з електроенергією та проблеми з продовольством в Криму

Деяка частина кримських росіян захоплено вітала агресію Російської Федерації на півострів. За їхніми уявленнями, життя в окупованій зоні мало б різко покращитися. Перші ознаки цього "покращення вже сьогодні" нині можна спостерігати.

Так, увечері 23 березня без електрики залишилися дві третини Криму, зокрема Керч, Чорноморське, Старий Крим, Ялта, Алушта, Сімеїз та Місхор. Відключення сталося через поламку на магістралі, що йде з материкової України — звідки Крим отримує до 80 % споживаної електроенергії.

І за цю електроенергію невдовзі доведеться платити за ринковими цінами. Про це заявив віце-прем’єр-міністр уряду України із соціальних питань Олександр Сич. Як сказав він на прес-конференції, це необхідно, оскільки Україна не контролює ситуації на тимчасово окупованій території Криму.

Також у Криму почалися проблеми з постачанням продуктів. Асортимент на прилавках скорочується через запізнілі доставки у зв’язку з великими чергами на в’їзд у Крим. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на ТВі.

Зокрема, продавці не розуміють, чи варто переписувати цінники з гривневих на рублеві. Хоча самопроголошений прем’єр Криму офіційно заявив, що віднині головною валютою в Криму вважатиметься російський рубль.

Також досі тривають проблеми у роботі кримських банків.

Українська