З вулиці Інститутської по людях ведуть прицільний вогонь снайпери та автоматники


20 лютого 2014 року, починаючи з 8.00, силовики розпочали бойові дії проти захисників Майдану - попри оголошене режимом Януковича перемир'я. Групи по кілька осіб, що їх прикривали озброєні силовики, закидали саооборону Майдану займистими сумішами та світлошумовими гранатами. З боку "Беркута" коктейлі Молотова також летіли в будівлю консерваторії. Попри це, мітингувальникам вдалося втримати оборону, вони навіть повернули раніше втрачені позиції біля арки на Майдані Незалежності, частину вулиці Інститутської та витіснили силовиків з палацу Свободи. В цей час з боку Інститутської по людях відкрили вогонь снайпери та автоматники. За деякими даними, протестувальникам вдалося відібрати в так званих правоохоронців мисливську рушницю з бойовими набоями.

Як повідомив народний депутат України від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк, з боку вулиці Інститутської, коли протестувальники підійшли до палацу Свободи, по людях відкрили вогонь з автоматичної зброї та ґвинтівок СВД. "Група осіб у чорній формі без жодних розпізнавальних знаків відкрила вогонь з вогнепальної зброї по людях, які підійшли до палацу Свободи. Стріляють снайпери та автоматники. Дуже багато поранених і вбитих. На Майдан терміново потрібні швидкі", - повідомив Юрій Сиротюк.

Свободівець Руслан Зелик додав: "Щойно люди витіснили з палацу Свободи "Беркут". Невідомі в чорній формі, озброєні автоматами Калашнікова, стріляють на враження. Зараз стрілянина неймовірна. З нашого боку щонайменше п'ятеро людей без ознак життя".

О 10.30 Юрій Сиротюк повідомив, що внаслідок застосування силовиками вогнепальної зброї, серед протестувальників дуже багато поранених і вбитих. Постраждалих несуть у готель "Україна".

"Фойє вже заповнено пораненими. Четверо людей вбито внаслідок прицільних вогнепальних поранень у голову та серце. Особу одного із загиблих вдалося встановити - це Голоднюк Устим Володимирович, 1994 року народження, з міста Збараж, Тернопільщина.

Також зараз снайпери ведуть прицільний вогонь по медиках, які намагаються винести поранених. Біля барикади на Інститутській і досі перебуває багато постраждалих та вбитих", - повідомив Юрій Сиротюк.

Об 11.20 в готелі "Україна" вже перебувають тіла 12 вбитих протестувальників. Ідентифіковано ще одного чоловіка - це Шилінг Йосип Михайлович 14.02.1953 року народження.

Об 11.50 ідентифіковано тіла ще 7 вбитих, які перебувають в готелі "Україна":

Варениця Роман Михайлович 14 грудня 1978 р. н. Яворівський район Львівська область; Креман Іван - Кременчук; Точин Роман 1969 р. н. Ходорів, Львівської області; Сміленко Віктор 1961 р. н. Кіровоградська область, Бобринецький район, село Борисівка; Ушневич Олег Михайлович 1982 р. н. з міста Дрогобич; Ткачук Ігор Михайлович 1975 р. н. Знам'янськ, Калінінградська область, Росія; Царьов Олександр Миколайович село Калінін, Васильківський район Київської області.

Джерело: Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

Українська