Юрій Луценко: Якщо Верховна Рада не почує людей – люди підійдуть ближче

Лідер «Третьої Української Республіки» Юрій Луценко вважає, що в Україні існує парламентський спосіб виходу з нинішньої глибокої політичної кризи. Про це він сказав, зустрічаючись сьогодні увечері з активістами на барикадах по вулиці Грушевського.

«Україна вже вислизає з-під Януковича. Події у регіонах це яскраво демонструють, бо проти його влади повстали не лише Захід та Центр України, а й Південь та Схід. Та й «силовики» сьогодні вже не ті, бо в них залишився лише комплекс воїна, 9 роти, яку кинули напризволяще проти своїх людей», — зазначив політик.

З таких умов, на думку Юрія Луценка, тиск вулиці на владу має посилюватися.

«Для Верховної Ради, яка збереться 28 січня, вже запропоновано чіткий порядок денний.

1. Амністія для всіх, хто перебуває в тюрмах у заручниках у режиму — це понад триста чоловік.

2. Скасування понад півтори тисячі кримінальних справ проти активістів, які свої 15 років вже «заробили». Покарання командирів силових підрозділів.

3. Безумовне скасування законів, «ухвалених» 16 січня.

4. Повернення до Конституції 2004 року, за якою, окрім всього, президентські вибори мають відбутися вже цього року. А президентська виборча кампанія почнеться вже в квітні.

5. Повна відставка того уряду і призначення уряду нашого. Уряд треба брати, разом з усією відповідальністю за сьогоднішню ситуацію в державі», — поділився планом Луценко.

«Нам потрібен розумний результат, і такий план — один із способів його досягнення», — зазначив лідер «Третьої Української Республіки».

«Якщо Верховна Рада підтримає такий план, то можна буде розрядити ситуацію і залишити тут на барикадах лише прапороносців. Якщо Верховна Рада цього не почує — підійдемо ближче», — зауважив політик.

Луценко нагадав, що у схожий спосіб з важкої політичної кризи свого часу вийшла Польща.

«У 1989 році 80 відсотків поляків вступили до «Солідарності», вони створили всі паралельні структури влади, включно з освітою та відпочинком для дітей. Проте вони сіли за один стіл із генералом Ярузельським, який опирався на Москву, так само, як наш Янукович сьогодні. Але вони разом сіли і домовилися: президент — ваш, а уряд — повністю від опозиції, але вибори через півроку. Ми маємо таку ж ситуацію», — зазначив Луценко.

«Якщо такий план підтримає парламент, я буду «за» і вас агітуватиму це підтримати», — сказав Луценко.

Джерело: Третя Українська Республіка

Українська