Облога Українського дому

Український дім, що на Європейській площі у Києві, був прихистком протестувальників під час Помаранчевої революції, однак під час нинішніх подій досі залишався в руках влади. Його намагалися зайняти активісти «Спільної справи», однак у будівлі зачинилися бійці «Титану» і не дали протестувальникам ввійти всередину.

«Титан» залишався в Українському дому до Нового року, коли будинок, все ж, звільнили від міліції для проведення новорічних заходів. Однак, не надовго: скоро силовики знову зайняли будівлю і перестали туди пускати будь-кого.

Залишався «Титан» в Українському домі й під час останнього силового протистояння на вулиці Грушевського, яке почалося 19 січня, знаходячись, по суті, в тилу у протестувальників. Ситуація змінилася лише 25 січня, коли очевидці засвідчили, що в будівлю Українського дому додатково зайшло близько п’ятидесяти правоохоронців.

Це стало приводом для блокування. Люди доволі швидко забарикадували мішками зі снігом всі входи, в’їзди, скляний фасад Українського дому, і навіть заклали тими-таки мішками всі вікна на першому поверсі будинку. Вулицю Трьохсвятительську, яка спускається з Михайлівської площі на Європейську мимо Українського дому, перекрили барикадою.

Міліціонери, які знаходяться всередині, відмовилися залишити будинок через спеціально підготовлений коридор, після чого блокада набула рис силового протистояння. Крізь вибите під час блокування скло над центральним входом спецпризначенці почали кидати назовні шумові гранати й лити воду з брандспойта. Протестувальники у відповідь почали кидати всередину петарди.

Наразі повідомляється, що на Михайлівській площі збирається «Беркут». В соцмережах висловлюють припущення, що беркутівці охороняють весілля дітей Литвина та Деркача в «Інтерконтиненталі».

Доповнено. Близько 4:00 26 січня спецпризначенці погодилися залишити Український дім. Вони вийшли колоною по одному з бокового входу й пішли мимо каскадного фонтану й нагору через парк «Володимирська гірка». Кореспондент espreso.tv оцінив їхню кількість у приблизно дві сотні.

Українська