Поширення руху на захоплення ОДА по Україні: Вінниця, Чернігів, Полтава

На сьогодні є ряд повідомлень про нові блокування та захоплення обуреними людьми держадміністрацій в обласних центрах України.

Так, захоплено Вінницьку ОДА. Як повідомляє «Інформаційна Вінниччина» [орфографію та правопис виправлено]: «Молоді хлопці (яких, згідно з неперевіреною інформацією, привезли з Києва) прорвалися крізь міліцію, вибили двері та увірвались до адмінбудівлі. Вони почали поливати правоохоронців з вогнегасників, бити палицями та кидати вибухові пакети. Міліція відступила. Коридори адмінбудівлі заповнив густий ядучий дим.» Підтвердження можна побачити на відео:

Серед юрби, яка виламувала двері до приміщення, майоріли чорні прапори з написом «Народна воля».

Фоторепортаж із захопленої будівлі Вінницької ОДА (станом на 16 год.)

УНІАН повідомляє, що у Чернігові мітингувальники прорвалися до будівлі ОДА, виламавши двері одного з входів до будівлі.

Штурму передував конфлікт на вулицях міста. Зранку в Чернігові на центральній Красній площі почалося Народне віче, організоване опозиційними силами, на яке зібралося близько 1,5 тис. людей. В цей же час на Алеї героїв зібралися прибічники чинної влади — близько 1 тис. осіб, які тримали гасла «Україна єдина!», «Ні — розколу України!», «Екстремізму — ні, миру — так». Серед учасників акції були присутні священики.

Учасники Віча рушили до облдержадміністрації, але при наближенні до будівлі ОДА шлях їм перекрили учасники провладного мітингу, а також правоохоронці. На деякий час під стінами ОДА виникла тиснява, і правоохоронці стримували натиск, після чого мітингувальники прорвалися до будівлі. Ситуація в облдержадміністрації на даний момент невідома.

Натомість, у Полтаві мітингувальники зайняли лише сесійну залу обласної ради. За словами мітингувальників, про штурм приміщення ОДА, що знаходиться в іншому крилі будівлі, питання поки що не стоїть.

За інформацією інтернет-видання «Полтавщина», в місто спрямовано харківський «Беркут». Добиратися до Полтави їм близько 3 годин.

Українська