Сьогоднішні штурми облдержадміністрацій: Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці

Наразі протестувальники взяли штурмом Івано-Франківську облдержадміністрацію.

На відміну від невдалої вчорашньої вечірньої спроби зайти в приміщення адміністрації, сьогоднішня акція увінчалася успіхом. Як стверджує "Бліц.info", всі поверхи громада взяла під свій контроль. Мешканці міста виводять з ОДА працівників, що не встигли покинути свої робочі місця. Крім того, вони забезпечують працівникам охорону.

У Луцьку декілька тисяч протестувальників штурмували будівлю Волинської облдержадміністрації.

Активістам стало відомо, що голова Волинської облради Володимир Войтович та його перший заступник Юрій Лобач написали заяви про звільнення.

Голова Волинської ОДА Борис Клімчук відмовився писати заяву про відставку і виходити до протестувальників. Згодом він вийшов на вулицю і був оточений, але, під приводом таки написання заяви про відставку повернувся до свого кабінету.

У Чернівцях внаслідок міліцейської провокації травмований голова облради.

Пікетувальники, яких станом на 11:30 зібралося близько 5 тисяч, за допомогою сокири виламали вхідні двері. Силовики застосували сльозогінний газ та гранати з газовою сумішшю.

Люди вимагають відставки голови облдержадміністрації Михайла Папієва. Той вийшов до мітингувальників та закликав припинити штурм. Папієв наголосив, що у відставку не піде та попросив, аби люди визначили делегатів для переговорів. На питання, чи будуть силовики розганяти мітингувальників, Папієв відповів, що таких ресурсів в області немає.

У той час, як голова ОДА спілкувався з людьми, міліціонери кинули в натовп 2 гранати. Це спровокувало мітингувальників – почалася штовханина, під час якої, ймовірно, постраждав голова Чернівецької обласної ради.

За матеріалами espreso.tv та УНІАНу.

Українська