Захарченко підписав наказ, що дозволяє «Беркуту» застосовувати зброю

В Міністерстві юстиції України 11.01.2014 зареєстровано наказ МВС України №1011 від 24 жовтня 2013 року «Про затвердження Положення про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки "Беркут"». Наказ зареєстрований у Мін’юсті за номером 19/24796», — повідомляє Лігабізнесінформ.

"Підрозділ підпорядковується начальнику ГУМВС, УМВС, а в разі його відсутності — заступнику, який організовує діяльність підрозділів міліції громадської безпеки. При виконанні завдань за межами регіону постійної дислокації підрозділ переходить в оперативне підпорядкування відповідного начальника ГУВС, УВС", — сказано в наказі.

Відповідно до норм документа, «беркутівцям» під час виконання наказів дозволяється застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю у випадках і в порядку, визначених статтями 12–15 ч. 1 Закону України «Про міліцію».

Завданнями спецпідрозділу, як зазначено в наказі, є: забезпечення громадського порядку на об'єктах і територіях, які мають особливе народногосподарське значення; забезпечення особистої безпеки громадян, захист їхніх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку; виявлення кримінальних правопорушень; участь у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, підозрюваних у вчиненні кримінальних злочинів, озброєних та інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку, звільнення заручників, припинення терористичних актів.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Джерело: УНІАН

Українська