зброя

Знайдено зброю, з якої вбивали майданівців

Голова Служби безпеки України Василь Грицак і генеральний прокурор України Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенку, що було виявлено і частково ідентифіковано зброю, з якої вбивали майданівців.

Згідно з доповіддю Грицака, виявлено фрагменти 23 од. вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Йдеться про 22 автомати Калашникова, один кулемет Калашникова та один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї. З усіх них були спиляні ідентифікаційні номери. За результатами експертизи СБУ ідентифікувала 12 із цих 23 од. зброї.

Нині матеріали по даній зброї направлені в Генеральну прокуратуру і МВС. ГПУ устами Шокіна обіцяє вже найближчим часом повідомити, в яких конкретно випадках використовувалася виявлена зброя.

Ще у листопаді 2015 року ГПУ оприлюднила звіт свого дворічного розслідування подій на Майдані зими 2013–2014 років. Проте, як результат ніхто з винних у злочинах проти Євромайдану не був притягнутий до відповідальності. У Генпрокуратурі це заперечують і скаржаться на брак слідчих:

«Так, на розслідування знадобляться роки. Потрібно розуміти: якщо має місце 2 тис. подій, то для цього потрібно відповідну кількість людей. Якби у нас працювало 500 слідчих, то ми закінчили б набагато швидше. Тобто, слідство триватиме тривалий час». Це — слова начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Також він повідомляв, що за два роки до кримінальної відповідальності щодо злочинів проти учасників Майдану притягнуто 274 особи.

За матеріалами Корреспондент-а, BBC та УНН.

Українська

Найгрубіші помилки, яких припускаються добровольці в зоні АТО

Юрій Бутусов, побувавши на зустрічі командирів батальйонів «Донбас» та «Миротворець», занотував та виклав ряд практичних порад для бійців. Докладніше (ru):

Українська

Майже 60% росіян за те, щоб дати терористам в Україні зброю

58% росіян вважають, що Росія повинна надати військово-технічну підтримку сепаратистським рухам на Сході України.

Про це свідчать дані опитування «Левада-Центру».

89% опитаних вважають, що Росія повинна надати ЛНР і ДНР дипломатичну підтримку, 70% виступають за економічну допомогу, а 58% вважаю за необхідне надати сепаратистам військово-технічну підтримку (консультації, озброєння).

Водночас за введення військ в Україну висловились 31%.

72% опитаних вважають, що Росія повинна визнати оголошену сепаратистами «незалежність» Донецької та Луганської областей.

Включення їх до складу РФ підтримують тільки 26% росіян, але якщо ці українські регіони «на референдумі» попросяться до Росії, то 51% опитаних вважають, що Росії слід «прийняти» їх до свого складу.

Водночас, 41% росіян думають, що РФ має право включати чужі території до свого складу, якщо там «утискають росіян», 42% вважають, що не має, але Крим забрала законно.

61% респондентів позитивно оцінює те, що на боці сепаратистів на Сході України воюють "російські добровольці".

Опитування проведено 23-26 травня 2014 року за репрезентативною всеросійською вибіркою.

Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

Джерела: Українська правда, УНІАН

Українська

Українські військові відбили два з шести захоплених терористами БМД

В руках терористів в Донецькій області залишаються чотири одиниці бронетехніки української армії. Про це на брифінгу в антитерористичному центрі при СБУ повідомив радник міністра оборони України Юрій Повх.

За його словами, дві одиниці бронетехніки силами десантників були звільнені, і зараз знаходяться в розпорядженні десантних військ ЗСУ. «Ще чотири одиниці бронетехніки залишаються поки що в руках сепаратистів», — сказав він.

Представник Міноборони зазначив, що за останні дні немає жодного факту захоплення бронетехніки, а командування ПДВ вжило найактивніших заходів з уникнення подібних ситуацій.

Нагадаємо, напередодні в Краматорську невідомі люди в камуфляжі взяли під свій контроль шість бойових машин десанту Збройних Сил України і поставили на них російські прапори. Українські військовослужбовці без опору полишили військову техніку під натиском мирних місцевих жителів, за якими ховалися бойовики. Свою техніку солдати залишили без єдиного пострілу або бійки. Більш того, протестувальники не виявляли стосовно до військових істотної агресії і гострої необхідності здавати машини не було.

За матеріалами Еспресо.TV та ЛІГАБізнесІнформ

Українська

ЗМІ: Протестувальники захоплюють зброю у силовиків

В ході проведеної низки захоплень відділків та управлінь міліції та СБУ мітингувальники по Україні отримали доступ до значної кількості зброї.

Про це йдеться в статті "KyivPost".

Видання нагадує, що в ході нового загострення в Україні 18 лютого мітингувальники атакували низку адмінбудівель на Заході країни, в тому числі управлінь СБУ та МВС.

"Нападаючі не брали до уваги той факт, що в будівлях зберігають документи з обмеженим доступом, спецобладнання для розслідувань та зброя", - пояснив заступник голови СБУ Володимир Бровко.

За його словами, протестувальниками були захоплені 267 пістолетів, 2 ґвинтівки, 3 кулемети, 92 гранати та близько 15 тисяч набоїв.

Прес-секретар МВС Сергій Бурлаков у свою чергу підтвердив, що з відділків у Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та Рівненській областей захопили близько 300 одиниць зброї.

В той же час у заяві голови СБУ Олександра Якименка йшлося про захоплення 1,5 тисячі гармат і 100 тисяч набоїв.

Глава МЗС Леонід Кожара розповідав послам західних країн, що мітингувальники мають намір переправити захоплену зброю в Київ на Майдан і вбивати нею силовиків.

Якогось підтвердження чи точних цифр з боку повстанців поки не було.

Джерело: Українська правда

Українська

Після «Беркута» на Грушевського знайшли гільзи від бойових набоїв

Під час прибирання барикад на вулиці Грушевського в Києві в неділю, 16 лютого, журналісти вперше мали можливість піднятися на урядовий пагорб і побувати за укріпленнями «Беркута». Під час перебування на місці дислокації силовиків, журналісти виявили гільзи від боєприпасів польського, німецького, американського та чеського виробництва до рушниць 12 калібру.

«В безпосередній близькості від барикади, але з боку «Беркута», валялися петарди й «коктейлі Молотова», які не вибухнули. Але найцікавішими були купи гільз від боєприпасів, використаних «Беркутом» під час битви на Грушевського. Їх кількість (сотні, якщо не тисячі) вказують масштаби застосування зброї», — пише він на сторінках видання Nowa Europa Wschodnia.

Всього було виявлено чотири типи патронів іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором, розповів журналіст.

Червоні гільзи від набоїв виробництва французької компанії Spartan, а помаранчеві — чеської фірми «Sellier & Bellot», білі, без розпізнавальних написів, але журналісти із США визначили, що вони — американського виробництва.

Сині боєприпаси були вироблені в Польщі фірмою FAM Pionki.

«А тепер найголовніше: на (сайті) «FAM Pionki» серед моделей боєприпасів сині патрони знаходяться у розділі «Спеціальні боєприпаси – бойові патрони», позначені символом LFT – 6.8 (12-й калібр). У патроні є 12 свинцевих дробинок», — пише Андрусечко.

На сайті фірми не зазначено, для чого застосовуються такі патрони. Разом з тим діаметр в 6,8 мм вказує на те, що це не дріб, а потужніша картеч. На полюванні картеччю ведеться відстріл вовків, козулі, сайгака; застосовується картеч і для полювання на рись, кабаргу, невеликого кабана.

У зв'язку з цим журналіст цікавиться:

1. коли і на підставі якого договору зазначені боєприпаси закуплені для правоохоронних органів України?

2. для виконання яких завдань призначені ці набої зі свинцевими дробинами?

3. чи можлива самостійна модернізація патронів (використання замість дробу (картечі) болтів тощо)?

Як повідомляв УНІАН, у МВС стверджують, що у правоохоронців на вулиці Грушевського немає вогнепальної зброї і вони використовували травматичні боєприпаси.

Джерело: УНІАН
Відеоверсія новини від espreso.tv: на сторінці YouTube, на сайті espreso.tv
Відеорепортаж 5-го каналу

Українська

Відомство Захарченка отримало з Росії бойові гранати

Народний депутат, член фракції «Батьківщина» Віталій Ярема продемонстрував журналістам у Штабі національного спротиву ручні бойові гранати, доставлені з Росії Міністерству внутрішніх справ України.

«До нас у Штаб надійшла інформація про те, що найближчим часом або під час сутичок на вулиці Грушевського можуть бути застосовані спеціальні засоби російського виробництва», — повідомив на брифінгу Ярема. За його словами, завдяки «патріотам у погонах» вдалося отримати зразки боєприпасів, які завезені до Міністерства внутрішніх справ.

Народний депутат також продемонстрував документи про оформлення боєприпасів під час доставки на територію України, зокрема, копію заяви на ім’я керівника Київської міжрегіональної митниці, підписану 23 січня заступником міністра внутрішніх справ Лекарем.

«З метою підготовки документів, необхідних для митного оформлення, Міністерство внутрішніх справ України просить розглянути можливість розміщення на відповідальне зберігання на складах МВС наступного майна:», — йдеться в листі, який надіслано начальнику Київської міжрегіональної митниці Романенку.

Далі йде список так званого «майна»:

1. Виріб «Факел-С» — 1050 шт.

2. Виріб «Заря-2» — 480 шт.

3. Виріб «Пламя-М» — 480 шт.

4. Ручна димова граната білого диму РДГ-2 — 2520 шт.

5. Ручна рпграната РГР — 495 шт.

6. Ручна дратівна граната посиленої потужності і безпеки — 495 шт.

7. Ручна аерозольна граната «Дрейф-2» — 500 шт.

«За нашою інформацією, ці гранати — «Факел-С», «Заря-2», «Пламя-М» та інші — доставлені з РФ декілька днів тому і зараз знаходяться на озброєнні МВС України», — сказав Віталій Ярема.

Він зазначив, що всі ці гранати не пройшли сертифікацію.

Ярема звернувся до працівників правоохоронних органів з інформацією про те, що застосування таких спеціальних засобів тягне за собою кримінальну відповідальність за військові злочини та кримінальну відповідальність за перевищення службових повноважень.

«Ми не знаємо, що в середині цих гранат. Це може бути нервово-паралітичний газ», - повідомив Ярема та додав, що наслідки для здоров’я людей від використання цих гранат невідомі.

Джерела: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Преса України.

Українська
Підписатися на зброя