прокуратура

Прокуратура порушила справу проти «сміттєвих люстраторів» та міліціонерів, які на це дивилися

Прокуратурою Дніпропетровської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення хуліганський дій, незаконного позбавлення волі службових осіб комунального підприємства м. Кривого Рогу та Криворізької міської ради.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Зокрема, прокуратура встановила, що 31 жовтня, в період часу з 12:15 до 14:00, біля адміністративної будівлі Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду «група в кількості 30 осіб схопили та по черзі силою помістили до сміттєвого контейнера начальника КП, двох службових осіб Криворізької міської ради, закрили їх кришкою та утримували деякий час у контейнері».

За даним фактом внесено відомості до ЄРДР за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб), ч. 2. ст. 146 (незаконне позбавлення волі щодо двох чи більше осіб) Кримінального кодексу України.

Оскільки на місці вчинення правопорушення перебували кілька працівників міліції, які не вжили заходів для припинення протиправних дій, до ЄРДР внесено відомості за фактом службової недбалості (ч. 1 ст. 367), повідомляє обласна прокуратура.

Джерело: Укрінформ

Зверніть увагу на формулювання «незаконне позбавлення волі», яке хочуть інкримінувати незадоволеним владою у криворізькій прокуратурі. Саджання у сміттєвий бак — це позбавлення волі. А якби запхали у смітник чиновників рангом повище, то прокурори, можливо, й «замах на життя» інкримінували б.

Українська

Прокурор Юлдашев: «Активісти звільнили 7 будівель в центрі Києва»

На сьогоднішній день 7 адміністративних будівель в центрі Києва звільнено від представників Самооборони та «Правого сектору». Про це повідомив прокурор Києва Сергій Юлдашев під час зустрічі з представником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Петром Штайдлом.

«Силу ніхто не застосовував. Правоохоронці переконували, пояснювали активістам, що необхідно ці приміщення звільняти, необхідно надати доступ працівникам установ до їх робочих місць», — зазначив прокурор.

Зокрема, звільнено приміщення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Головне управління містобудування, Господарське управління Федерації профспілок України, Спілку архітекторів України та Національну музичну академію України.

Загалом будівлі залишило 950 активістів, з яких найбільше, а саме близько 300 осіб, перебувало за адресою вул. Хрещатик, 7/11, де знаходиться Укркоопспілка.

Водночас, прокурор повідомив, що 12 адмінбудівель і досі перебувають під контролем самооборонівців. Серед них — Жовтневий палац та Український дім.
«За інформацією правоохоронців, в цих двох будівлях може знаходитися достатньо велика кількість зброї. І на сьогоднішній день представники Самооборони не висловлюють наміру звільнити ці адміністративні приміщення», — констатував він.

При цьому Сергій Юлдашев навів дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, що проводилося з 1 по 5 липня, згідно з якими 82 % киян негативно ставляться до знаходження наметів на Майдані.

«Мусимо констатувати, що на території Майдану скоюється велика кількість злочинів. Йдеться про тяжкі та особливо тяжкі злочини. Ми сьогодні, говоримо про те, що міліція не в повному обсязі контролює те, що відбувається в центрі Києва. Але також більшість людей проти силового розгону Майдану, тому ми повинні знайти ті інструменти, ті механізми для того щоб звільнити вулиці і при цьому уникнути зіткнень», - зазначив прокурор.

Нагадаємо, прокурор міста Києва за дорученням Генерального прокурора України минулого тижня звернувся до начальника ГУМВС України в місті Києві Юрія Мороза та мера столиці Віталія Кличка з вимогою невідкладно вжити дієвих заходів для розблокування захоплених адміністративних будівель і транспортних комунікацій в центрі Києва. А також забезпечити особисту безпеку громадян, захист їх прав і свобод.

Джерело: Прес-служба прокуратури міста Києва

Коментар euro-maidan.info. Отже, прокуратура вирішила зробити гарну міну при поганій грі і зімітувати ефективність діяльності. Щодо деяких будівель, які зовсім і не зайняті, вже був коментар з боку керівництва сотень Майдану. Щодо Українського дому, то, судячи з розмов між самооборонівцями, виїжджати вони таки збираються. Нерозрізнення в заявах прокуратури Самооборони Майдану (Український дім), Центральної ради сотень Майдану (Майдан Незалежності, наметове містечко) та Правого Сектора (телефонний вузол Головпоштамту), які між собою діяльність не координують, теж викликає тільки здивування.

І, нарешті, відзначимо, що нам не вдалося знайти на сайті «Київського міжнародного інституту соціології» ніякого дослідження, в якому, згідно із заявою Юлдашева, сказано, що «82 % киян негативно ставляться до знаходження наметів на Майдані». Ні перелік опублікованих матеріалів, ні пошук по сайту нічого не показують. Дослідження було закрите, чи прокуратура прибрехує?

Українська

Розслідування масових вбивств під час подій на Майдані майже не ведуться, — Amnesty Internationa

Представники міжнародного руху «Amnesty International» кажуть, що розслідування масових вбивств під час подій на Майдані майже не ведуться.

Про це в ефірі Еспресо.TV повідомили: Тетяна Мазур, виконавчий директор українського представництва «Amnesty International», і Денис Кривошеєв, заступник директора програм по Європі та Центральній Азії Міжнародного Секретаріату «Amnesty International» (Велика Британія).

«На жаль, результатів ми не бачимо. Спілкуємося з тими самими жертвами, ми знаємо, що нині зрушень дуже і дуже мало. Ми отримаємо суперечливу інформацію з органів прокуратури. Спочатку нам сказали, що це одне провадження, яке знаходиться у веденні ГПУ, потім сказали — що у веденні київського прокурора», — повідомила Мазур.

Своєю чергою Денис Кривошеєв розповів, що навіть не всі, хто написав заяви до міліції, були опитані правоохоронцями.

«Навіть не всі, хто поскаржився, мали розмови зі слідством. Ми взяли 20 випадків по людях Майдану, які постраждали під час відомих подій, зібрали деталі, написали в прокуратуру. Не отримали відповіді, відправили знову. Отримали відповідь, що там відкрили кримінальну справу, об’єднали ряд подій в одну кримінальну справу, інші — в іншу. Потім запитували у потерпілих: чи повідомляли їм про якісь зрушення у цих справах — "ні", говорять», — сказав він.

Українська

В областях поновилося захоплення людьми будівель адміністрацій та силовиків

Народ знову пішов у наступ на владу в областях. Першість, як завжди, належить Львову. У цьому місті сьогодні людьми зайнято найбільше установ: не тільки ОДА, але й МВС, прокуратуру, СБУ і податкову. Також заблоковано частину Внутрішніх військ у Львові і перепинено спробу прорватися з частини на БТРі. Під час інциденту згорів КПП частини. Репортаж 5-го каналу.

В Ужгороді захоплено тільки ОДА. 19 лютого 2014 року в 11 ранку кілька тисяч ужгородців, здебільшого студентства, виламали двері та вибили шибки на дверях адміністрації, які з іншого боку були укріплені дерев'яними щитами. При штурмі було чути гучні хлопки. Мітингувальникам удалося переконати правоохоронців скласти зброю і залишити будівлю. Для цього вони утворили коридор, яким міліція у повному складі вийшла.

На робочих місцях чиновників не було, ще до штурму їм дали команду залишити приміщення. Пошкоджень зазнав один протестувальник. Натепер усі двері опломбовані. В будівлі облдержадміністрації зводяться барикади. Жодне майно всередині будівлі не пошкоджено і не вилучено. Закарпатці закликають повиодитися людей в інших областях так само коректно. Репортаж 5-го каналу.

У Хмельницькому мітингувальники захопили приміщення обласної державної адміністрації, а також взяли в облогу прокуратуру Хмельницької області.

Під час спроби мітингувальників потрапити до приміщення управління СБУ в Хмельницькій області, двоє чоловіків і жінка отримали поранення. Керівництво облуправління СБУ взяло на себе відповідальність за вогнепальні поранення людей.

Приблизно о 18.15 почався штурм управління СБУ в Хмельницькій області. Протестувальники киндали "коктейлі Молотова" у вікна другого і третього поверхів. УНІАН

Українська

Прокуратурою Львівської області закрито усі кримінальні провадження щодо подій пов’язаних з масовими акціями протесту

Прес-служба Львівської прокуратури зробила офіційну заяву про закриття кримінальних справ проти протестувальників. Наводимо текст заяви.

24.01.2014

У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» процесуальними керівниками органів прокуратури Львівської області прийнято рішення про закриття 6 кримінальних проваджень.

Окрім того, до суду скеровано клопотання про звільнення осіб від кримінальної відповідальності, у провадженнях, що пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року.

Таким чином, виконання цього Закону органами прокуратури Львівської області забезпечено у повному обсязі.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Українська
Підписатися на прокуратура