переговори

Український уряд заплатив за нове російське вторгнення?

30 жовтня за 10 хвилин до опівночі у Брюсселі Україна (в особі міністра енергетики Юрія Продана), Росія (в особі міністра енергетики ж Олександра Новака) та ЄС (в особі єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Етінгера) підписали тристоронній протокол, що має регулювати постачання газу з Росії в Україну до березня наступного 2015 року.

Згідно з цим документом, Росія зобов’язується продати Україні 4 млрд кубометрів газу на умовах передоплати, а Україна, у свою чергу, — до кінця року погасити борг у розмірі $3,1 млрд й оплачувати щомісячні поставки. Євросоюз став гарантом того, що Москва не змінить ціну, а Київ оплатить усе вчасно і повністю.

Таким чином, Україна визнала за собою борг, який вона в цей самий час оспорює у стокгольмському арбітражі, стверджуючи, що з 2010 року накопичився не борг за поставлений газ, а навпаки — переплата у розмірі 6 млрд.

Більше того: уряд вже наказав Нафтогазу здійснити оплату, а НАК Нафтогаз вже — 4 листопада — перерахував Газпрому перший платіж за газ на суму 1,45 млрд дол. Половину суми. Другу половину обіцяють заплатити до кінця цього року (тобто, в межах двох місяців). Причому оплата здійснена за рахунок грошей, які Росія заплатила нам за транзит газу через нашу територію. Тепер уряд Яценюка ці гроші просто повертає Росії.

Що це означає на практиці? Тільки одне: у Москви тепер є гроші на поглиблення інтервенції в Україну. І вона ними скористається. Україна вчергове (цього року) заплатила агресору за продовження війни проти себе.

Історик Юрій Фельштинський вже попереджав, що грошей на війну з Україною у Росії немає, тому будь-які виплати за газ з боку України дуже потрібні Кремлю і одразу ж будуть використані ним для нового етапу агресії. Зараз бюджет Росії практично порожній, економіка навіть формально не зростає (і це економіка, організована довкола видобутку сировини, а не виробництва товарів), а російський уряд готується до її падіння наступного року. Скорочуються валютні резерви (хоча золото Центробанк Росії активно скуповує), і фактично вони вже досягли переддефолтного рівня. Задля утримання Криму було безповоротно спорожнено (практично, розграбовано) недержавні пенсійні фонди і вивезено готівку з Краснодарського Краю. Крупні російські компанії відрізані від кредитів через санкції, капіталізація і прибутки багатьох із них різко впали (наприклад, Газпрому). Видобуток нафти суттєво падає (родовища вже виснажуються), і в найближчі роки, за оцінками Лукойла, може просто обвалитися. Населення Росії в містах убожіє, а села взагалі вимирають. Соціальні вибухи в найближчому майбутньому практично неминучі.

Що може перекрити повний провал в керуванні країною та її екнономічний крах? Тільки військові перемоги. Це знає кожен диктатор. Тому дуже скоро гроші, заплачені Яценюком і Коболєвим Росії за газ, конвертуються в новий виток війни проти України. Питання лиш одне: коли?

Улюблені кремлівські дати для нападу на сусідів Росії і спроб розв’язання у них громадянських воєн групуються на початку листопада. Це вже зараз. В цьому контексті видається зовсім невипадковим оголошення з 5 по10 листопада всенімецького страйку машиністів локомотивів. З середи — і до понеділка. Формально — через 5% відсотків зарплатні. А реально — навіщо намагатися паралізувати залізничне сполучення в головній країні Європи на п’ять днів?

Саме в ці дні Росія може зробити новий кидок на Маріуполь. Якщо встигне освоїти заплачені Нафтогазом кошти. Якщо ні — нападе пізніше. Але обов’язково нападе. Бо діватися Путіну вже нікуди.

Українська

Терористи ЛНР розтлумачили своє бачення «мінського протоколу»

Бойовики ЛНР заявили, що не потребують «допомоги Києва в управлінні країною» та вимагають терміново вивести «найманців української армії» згідно «мінських домовленостей».

Відповідне «роз’яснення» з’явилось на сайті терористичної організації ЛНР, пише Еспресо.TV.

Наводимо повний текст «роз’яснень» без змін:

«У заголовку чітко вказано «Протокол за підсумками консультацій» — не потрібно сприймати цей документ як остаточний і що відбувся договір. Це, швидше, проміжний акт складного процесу домовленостей. Тобто, очевидно, в майбутньому ще мають відбутися зустрічі представників держав.

Перші два пункти говорять про негайне двостороннє припинення вогню і відстеження ситуації ОБСЄ.

Третій пункт говорить про якийсь закон «Про особливий статус Донбасу», якого взагалі наразі не існує. Передбачається, що він колись буде розроблений. Але хто його розроблятиме і тим більше, хто прийматиме? По ідеї, це має зробити Верховна Рада України, яка, як відомо, на даний момент розпущена. Наступний склад ВРУ зможе прийняти його дуже не скоро. І це говорить про те, що українська сторона намагається затягнути мирні переговори. Втім, народ Республіки згоден чекати скільки завгодно за умови, що на території Луганщини за цей час не прозвучить жодного пострілу і вибуху, не загине жодна людина. Вцілому ж, якщо обговорювати закон, слід звернути особливу увагу на те, що особливий статус Донбасу не передбачає будь-якої залежності від України, але, навпаки, вітає економічні та соціальні зв'язки на правах партнерства і позицій рівнозначних держав, не перешкоджаючи вільним економічним зв'язкам з Російською Федерацією.

В пункті дев'ятому знову піднімається питання особливого статусу Донбасу в частині проведення дострокових місцевих виборів. Очевидно, що говорити про вільне проведення виборів можна тільки в умовах миру. Що стосується кандидатур, то в Республіці достатньо гідних громадян, яким виборці готові довірити управління країною, тому «допомога» Києва нам не потрібна.

Виконання шостого пункту убезпечить громадян ЛНР від кримінального переслідування і покарання на території України, де їх практично поголовно звинуватили в сепаратизмі, тероризмі та інших страшних гріхах тільки за те, що жителі Луганщини мали сміливість зробити самостійний вибір щодо майбутнього свого краю, щодо своєї мови, своїх героїв і традицій.

В десятому пункті застосовані терміни, що вимагають розшифровки. Дослівно пункт звучить так: «Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців з території України». Жителі республіки абсолютно згодні з цим пунктом, оскільки на території ЛНР якщо і є найманці, то в рядах українських збройних сил. Республіка ж є в розпорядженні офіційної армії, бійці якої склали присягу.

З чим ми ще абсолютно згодні, так це з пунктами №8 і №11. Донбас дійсно потребує поліпшення гуманітарної ситуації так само гостро, як і в економічному відродженні та відновленні життєдіяльності».

Джерело: Espreso.TV

Українська

Росія перекрила постачання газу в Україну

Російська Федерація припинила поставки газу в Україну, транзит в Європейський Союз становить 185 млн куб. м на добу. Про це в ході засідання Кабінету міністрів України заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«На сьогодні ми маємо повідомлення про зменшення до нуля поставок газу в Україну. Залишився тільки обсяг транзиту газу, який йде в європейські країни, він становить 185 млн куб. м на добу», — заявив Продан.

За його словами, Україна готова до такого розвитку подій. «Ми забезпечимо надійне газозабезпечення споживачів України», — додав міністр.

Окрім цього сьогодні в «Газпромі» заявили, що Україна переводиться на передоплату, і про подачу позову на «Нафтогазу України» у Стокгольмський арбітраж з вимогою стягнути заборгованість у розмірі 4,5 млрд дол. У свою чергу, НАК «Нафтогаз України» подала зустрічний позов в Стокгольмський арбітраж. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна має шанси виграти суд у «Газпрому» і наполягає на ціні газу в 268 дол. за тис. кубометрів.

Такі дії Росії стали наслідком (закономірного?) провалу тристоронніх переговорів про постачання газу до України, що проходили в Києві. На цих переговорах Росія вперто не хотіла вписувати в контракт не надто високі ціни, оперуючи винятково формулюванням «знижка до ціни».

Валютний ринок вже почав реагувати на зменшення газового потоку — зменшенням вартості російської валюти. Так, за даними Московської біржі, курс долара вже підвищився на 16 копійок до 34,61 рубля, а курс євро — на 26 копійок — до 46,85 рубля.

Українська

У Слов’янську звільнили спостерігачів ОБСЄ

25 квітня в Слов’янську терористи захопили автобус, в якому перебували 7 представників ОБСЄ, 5 представників Збройних сил України і водій. За даними Міноборони Німеччини, у складі неозброєної місії, затриманої в Слов'янську, — троє військових спостерігачів з Німеччини, один німецький військовий перекладач та четверо військових спостерігачів з Данії, Чехії, Польщі та Швеції.

Тоді терористи заявили про намір обміняти їх своїх полонених, зокрема, на заарештованого "народного губернатора" Донецька Павла Губарєва. 27 квітня терористи звільнили одного з восьми захоплених військових інспекторів ОБСЄ.

3 травня зранку всі інші члени місії ОБСЄ були звільнені. Як повідомив прес-секретар генсека Ради Європи Даніель Холтген, міжнародних військових спостерігачів ОБСЄ було передано секретарю Ради Європи Ягланду колишнім уповноваженим з прав людини в Росії Володимиром Лукіним в пункті пропуску на кордоні Слов’янська.

«Ягланд і Лукін погодилися поїхати разом в Слов'янськ у загальній місії з прав людини, щоб звільнити міжнародних військових спостерігачів», — сказав Холтген.

Саме Росія координувала захоплення представників ОБСЄ у Слов’янську, наголошують у СБУ. Відтак "активна участь" російської делегації у звільненні іноземних заручників є не більше, ніж інсценізацією.

Запис телефонної розмови між спеціальним представником президента РФ Володимиром Лукіним та ватажком озброєних терористів "Стрілком" Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) свідчить про те, що офіційна російська сторона координує дії бойовиків і має безпосередній вплив на їхні рішення.

За матеріалами Espreso.tv (перший, другий)

Українська

Порошенко закликав домовлятися з Росією сам-на-сам

У Києві з ініціативи Юрія Луценка й Михайла Ходорковського проводиться конгрес (?) «Україна – Росія: діалог». Учасники: «Третя українська республіка» Луценка, «Відкрита Росія» та російський ПЕН-центр. Виступаючи на зібранні, кандидат у президенти Петро Порошенко заявив, що переговори з Росією слід вести у двосторонньому форматі, оскільки домовленості, досягнуті за участі й посередництва країн Заходу, Росія виконувати не буде.

«...Росію довелося довго вмовляти на те, щоб відбулася женевська зустріч, яка виявилася абсолютно безглуздою, бо підписану декларацію Росія абсолютно не збирається виконувати», — заявив Порошенко.

«В ім’я миру, в ім’я діалогу, Україна готова… Прошу російську сторону призначити час і місце».

Кандидатка у президенти Юлія Тимошенко закликала Петра Порошенка відкликати його звернення щодо двосторонніх переговорів з Росією і не руйнувати женевські домовленості, бо «незрозумілі двосторонні переговори» призведуть до легалізації окупації Криму та визнання ультиматумів Росії. Про це вона наголосила під час брифінгу після участі у заходах щодо вшанування пам’яті героїв Чорнобиля.

«Я хочу ще раз наголосити, що звернення до Російської Федерації від Петра Порошенка, яке пролунало, коли було сказано, що Росія має визначити час та місце проведення переговорів, є неприйнятним. Не можна вийти з переговорного процесу, який проводиться в форматі ЄС, США, Україна та РФ», — зазначила Юлія Тимошенко.

На її думку, руйнація переговорного процесу призведе до руйнації санкцій світу, введених проти Росії, та фактично призведе до капітуляції.

«Я закликаю Петра Порошенка не руйнувати той переговорний процес, який існує між всіма країнами учасниками, і відкликати своє звернення щодо переходу на такі незрозумілі двосторонні переговори», — зазначила Юлія Тимошенко.

За її словами, «Україну можна сьогодні захистити лише об’єднавшись з усім демократичним світом. Так, як це було при подоланні наслідків Чорнобильської трагедії».

Також в телеефірі лідерка ВО «Батьківщина» сказала, що Петро Порошенко залежний від Росії.

Вона заявила: «Коли в розпал війни одному з кандидатів у президенти, а це Петро Порошенко, практично дають замовлення… на Севастопольський ремонтний завод ті люди, які сьогодні окупували країну, на сто тридцять із чимось мільйонів доларів, це говорить про те, що ми практично переходимо до того формату, коли це зв’язка: агресія Росії та п’ята колона олігархії — вони стають практично нашою слабкістю, нашою поразкою».

За матеріалами Української правди, Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та Радіо «Свобода»

Українська

Результати переговорів у Женеві: повний текст заяви

Full text of Geneva Agreement on Ukraine

Following the conclusion of quadrilateral talks between Ukraine, Russia, the United States, and the European Union in Geneva on April 17, the following statement was released:

The Geneva meeting on the situation in Ukraine agreed on initial concrete steps to de-escalate tensions and restore security for all citizens.

All sides must refrain from any violence, intimidation or provocative actions. The participants strongly condemned and rejected all expressions of extremism, racism and religious intolerance, including anti-semitism.

All illegal armed groups must be disarmed; all illegally seized buildings must be returned to legitimate owners; all illegally occupied streets, squares and other public places in Ukrainian cities and towns must be vacated.

Amnesty will be granted to protestors and to those who have left buildings and other public places and surrendered weapons, with the exception of those found guilty of capital crimes.

It was agreed that the OSCE Special Monitoring Mission should play a leading role in assisting Ukrainian authorities and local communities in the immediate implementation of these de-escalation measures wherever they are needed most, beginning in the coming days. The U.S., E.U. and Russia commit to support this mission, including by providing monitors.

The announced constitutional process will be inclusive, transparent and accountable. It will include the immediate establishment of a broad national dialogue, with outreach to all of Ukraine’s regions and political constituencies, and allow for the consideration of public comments and proposed amendments.

The participants underlined the importance of economic and financial stability in Ukraine and would be ready to discuss additional support as the above steps are implemented.


Source: Interfax-Ukraine

Англійська

Результати переговорів у Женеві: повний текст заяви

Пропонуємо власний неофіційний переклад повного тексту заяви, підписаної сторонами чотиристоронніх переговорів у Женеві 17 квітня цього року:

Женевська заява від 17 квітня 2014 року

Після проведення чотиристоронніх переговорів між Україною, Росією, США та Європейським Союзом в Женеві 17 квітня, зроблено таку заяву:

Женевське зібрання щодо ситуації в Україні погодилося про початкові конкретні кроки з деескалації напруженості й відновлення безпеки для всіх громадян.

Всі сторони повинні утримуватися від будь-якого насильства, залякування або провокаційних дій. Учасники рішуче засудили і відкинули всі вияви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, в тому числі антисемітизму.

Всі незаконні збройні формування мають бути роззброєні; всі незаконно захоплені будівлі повинні бути повернуті законним власникам; всі незаконно зайняті вулиці, площі та інші громадські місця в українських містах і селищах повинні бути звільнені.

Амністія буде надана протестувальникам і тим, хто покинув будівлі та інші громадські місця і здав зброю, за винятком осіб, визнаних винними у вчиненні тяжких злочинів .

Було вирішено, що Спеціальна місія спостерігачів ОБСЄ вже в найближчі дні має відігравати провідну роль у наданні допомоги українській владі і місцевим громадам у безпосередній реалізації вказаних заходів з деескалації там, де вони найбільш потрібні. США, ЄС і Росія зобов’язуються підтримати цю місію, в тому числі шляхом надання спостерігачів.

Проголошений конституційний процес буде всеосяжним, прозорим та відповідальним. Він включатиме негайне встановлення широкого національного діалогу з охопленням усіх регіонів України та політичних груп інтересів і створить умови для розгляду зауважень громадськості та пропонованих поправок.

Учасники підкреслили важливість економічної та фінансової стабільності в Україні і будуть готові обговорити додаткову підтримку після втілення вищезгаданих кроків.


Оригінал тексту див. на ресурсі «Інтерфакс-Україна»

Українська

Юлія Тимошенко: Ніяких переговорів з Януковичем!

Заява лідера опозиції Юлії Тимошенко

Янукович уже давно перейшов межу закону. Але те, що сьогодні він дав команду вести прицільний снайперський вогонь на ураження по мирних, неозброєних, беззахисних людях, — знаходиться за межею крайньої садистської жорстокості, яка не може бути притаманна людині.

Не можна дивитись без сліз та відчаю, як прості та чесні хлопці, які повстали на захист України, ховаються від снайперських куль за саморобні дерев’яні щити. Ці щити не можуть їх захистити. Вони падають вражені снайперами та помирають на очах у всього світу. Їх убиває людина, яка вважає себе їхнім президентом. Він убиває їх на площі Свободи, у центрі європейської столиці холоднокровно та спокійно.

Цьому не існує і не може існувати прощення.

Я вимагаю від опозиції більше ніколи не сідати з Януковичем за стіл переговорів.

Кожен з нас, хто порушить це табу, буде спільником Януковича у вбивствах невинних людей.

З цієї хвилини єдиною вимогою народу, громадянського суспільства, опозиції, міжнародної спільноти та кожної моральної людини може бути лише негайне усунення Януковича з посади Президента України та притягнення його до кримінальної відповідальності за організацію масових убивств мирних громадян.

Я прошу лідерів демократичного світу невідкладно знайти шлях розгляду справи Януковича в Міжнародному кримінальному суді з негайною ізоляцією його від мирних людей, як небезпечного звіра!

Слава всім загиблим за Україну!

Слава всім захисникам України!

Слава Україні!

Ні кроку назад, диктатор з дня на день паде.

 

Юлія Тимошенко,

Качанівська колонія,

м. Харків

20 лютого 2014р.

Джерело: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

Українська

Результати переговорів опозиції з Януковичем та рішення Майдану

Тільки-но керівники парламентської опозиції вийшли на сцену Майдану незалежності в Києві та оголосили про результати сьогоднішніх переговорів з Януковичем.

За словами Віталія Кличка, все, чого вдалося добитися — це домовленості про перемир’я. На вимоги відпустити всіх нині арештованих протестувальників пролунали контрвимоги (відтак, сподіватися нема на що — euro-maidan.info). Загалом Кличко поводився як ніби визнаний єдиний лідер і керівник Євромайдану, ігноруючи існування двох колег, які стояли поруч.

Олег Тягнибок озвучив цифри: більше ста арештованих на сьогодні, суди над ними відбудуться завтра, ще збираються арештувати понад п’ятдесят людей. І погрожують надалі арештувати до тисячі. Тягнибок поставив на голосування питання подальше перебування в переговорному процесі або вихід з нього. Голоси розділилися; суб’єктивно, прихильників виходу з переговорів та переходу в наступ було більше. В результаті чого лідер «Свободи» закликав до виконання наказів і поводження як єдине військо.

Арсеній Яценюк висловлювався супеhечливо, водночас закликаючи і продовжувати переговори, і розширювати територію Майдану, зокрема на вулицю Грушевського. З останнім, а також з поширенням укріпленоїтериторії на вулицю Інститутську погодилися усі. Особливо наголошував Яценюк на мирному характері подальнших дій протестувальників.

Зараз люди з ентузіазмом рушили укріплювати барикади і будувати нові.

Українська
Підписатися на переговори