Олег Тягнибок

Лютневі домовленості зірвалися через втечу Януковича – Штайнмаєр

Причиною зриву угоди про врегулювання ситуації в Україні, підписаної у лютому 2014 року у Києві за участю голів МЗС Німеччини, Франції та Польщі, є від’їзд колишнього президента Віктора Януковича з країни. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 18 листопада у Москві під час спільної прес-конференції зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.

«Домовленість була гарною. Проблема була у тому, що один із підписантів цієї угоди, а саме президент Янукович, залишив країну, і неможливо було виконати положення угоди. Те, що він залишив країну, означало величезні зміни у розстановці сил в Україні», – зазначив Штайнмаєр.

Сергій Лавров, своєю чергою, висловив незгоду із позицією Штайнмаєра.

«Не думаю, що від’їзд Януковича з Києва на південний схід країни перекреслив завдання забезпечення національної єдності в Україні. Який зв’язок між якоюсь особою та необхідністю національної злагоди?», – зазначив Лавров.

21 лютого 2014 року після масових розстрілів на київському Майдані Незалежності Віктор Янукович підписав з тодішніми лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком «Угоду про врегулювання кризи». З боку європейського боку документ підписали міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та голова департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє. Водночас російський омбудсмен, який представляв російську сторону, Володимир Лукін підписання угоди проігнорував.

22 лютого Віктор Янукович залишив Київ та згодом виїхав до Росії.

Джерело: Радіо Свобода

Коментар euro-maidan.info. Дуже "гарна" була домовленість (див. текст). Аж така, що "трьох богатирів" за неї з Майдану ледь не вигнали штурханами. А Володимир Парасюк оголосив про готовність до штурму АП. Все це лише зайвий раз підкреслює, що європейські дипломати готові "злити" нас будь-якої миті, як тільки ми припинимо за себе боротися.

Українська

Порошенко хоче згорнути АТО?

Сьогодні відбулося засідання РНБО України, на якому мало бути розглянуто питання введення воєнного стану на Донбасі. Проте глава держави, відкриваючи засідання, у своїй промові заявив, що пропонує призупинити Антитерористичну операцію на Сході, і запропонував перейти до плану мирного врегулювання ситуації.

Про це журналістам повідомив лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок після зустрічі Президента з главами фракцій.

«Сьогодні я на погоджувальній раді озвучив позицію нашої фракції. Ми вимагаємо від РНБО прийняття рішення про введення воєнного стану в Донецькій, Луганській області, а також АР Крим. Президент вважає, що потрібно ще час: 7–10 днів для того, щоб провести мирні переговори», — сказав Тягнибок.

У своїй промові на засіданні РНБО Порошенко заявив: «За рішенням РНБО сьогодні почне діяти мирний план президента. Буде запропоновано припинення вогню як початок мирного плану президента. Я сподіваюся, що це відбудеться вже цього тижня. Час дії припинення вогню буде обмежено. Нам не потрібно втягуватися в затяжний переговорний процес. Левова частка цього мирного плану викладена в моїй інавгураційній промові».

В інавгураційній же промові Порошенко закликав учасників конфлікту на Донбасі скласти зброю та пообіцяв амністію. «Нам потрібен партнер для конструктивного діалогу. Ми будемо говорити не з «безлерами» і «стрілками», а з мирними громадянами», — додав Порошенко.

Такі популістські заяви викликають серйозне занепокоєння і породжують численні запитання:

1. З якими «мирними громадянами» збирається вести діалог Порошенко, і про що? Чи не маються на увазі під «мирними громадянами» олігархи Донеччини та Луганщини, які зараз не контролюють ситуацію у своїх вотчинах і, тому, дуже хочуть повернути status quo, який був там до вторгнення російських терористів?

2. Про який діалог ідеться за умови присутності в регіоні отих самих «безлерів» і «стрілків»?

3. Наскільки наївним — або, навпаки, лицемірним — треба бути, щоб серйозно обговорювати можливість складання зброї російськими диверсантами?

4. Чи не буде головним наслідком тимчасового припинення вогню перепочинок для терористів, під час якого вони фізично відпочинуть, перегрупуються, проведуть розвідку, отримають підкріплення з Росії, додатково укріплять та фортифікують свої позиції — після чого раптово порушать перемир’я, розпочавши масовані напади на позиції українських силовиків, ополченців та військових?

Заради справедливості відзначимо, що введення воєнного стану і припинення вогню не є єдиними можливими альтернативами. Вже зараз є аргументи за те, що АТО може успішно тривати і в нинішньому правовому статусі, а введення воєнного стану якраз невигідне, оскільки загрожує відтермінувати вибори до Верховної Ради, на які очікує українське суспільство.

Українська

Новий закон про амністію — нове шахрайство

У середу 29 січня після цілого дня переговорів Верховна Рада проголосувала владний проект закону про звільнення від відповідальності учасників протестних акцій.

До порядку денного було внесено два законопроекти: опозиційний, від Леоніда Ємця, та провладний, від Юрія Мірошниченка. В якийсь момент ситуація склалася так, що частина фракції Партії регіонів була готова голосувати за опозиційний, а не владний проект закону.

Щоб не допустити цього, до Верховної Ради особисто приїхав Янукович. Він зібрав нараду фракції ПР, на якій пригрозив розпустити Верховну Раду, якщо буде ухвалено опозиційний закон.

Погроза розпуском злякала «регіоналів». Спікер Верховної Ради Володимир Рибак повернувся до сесійної зали та запропонував проголосувати без обговорення владний проект. «За» проголосувало 232 депутати. Під час голосування виявлені факти «кнопкодавства».

Опозиція за цей законопроект не голосувала. Після голосування Рибак закрив сесію Верховної Ради.

Закон передбачає відтермінування амністії на 15 днів. За цей час активісти повинні звільнити адміністративні будівлі.

Виступаючи на Майдані незалежності за результатами цього голосування, Олег Тягнибок відзначив, що визнавати цей закон, прийнятий з порушеннями законодавства, немає підстав, і закликав до подальшої боротьби.

За матеріалами espreso.tv

Українська

Результати переговорів опозиції з Януковичем та рішення Майдану

Тільки-но керівники парламентської опозиції вийшли на сцену Майдану незалежності в Києві та оголосили про результати сьогоднішніх переговорів з Януковичем.

За словами Віталія Кличка, все, чого вдалося добитися — це домовленості про перемир’я. На вимоги відпустити всіх нині арештованих протестувальників пролунали контрвимоги (відтак, сподіватися нема на що — euro-maidan.info). Загалом Кличко поводився як ніби визнаний єдиний лідер і керівник Євромайдану, ігноруючи існування двох колег, які стояли поруч.

Олег Тягнибок озвучив цифри: більше ста арештованих на сьогодні, суди над ними відбудуться завтра, ще збираються арештувати понад п’ятдесят людей. І погрожують надалі арештувати до тисячі. Тягнибок поставив на голосування питання подальше перебування в переговорному процесі або вихід з нього. Голоси розділилися; суб’єктивно, прихильників виходу з переговорів та переходу в наступ було більше. В результаті чого лідер «Свободи» закликав до виконання наказів і поводження як єдине військо.

Арсеній Яценюк висловлювався супеhечливо, водночас закликаючи і продовжувати переговори, і розширювати територію Майдану, зокрема на вулицю Грушевського. З останнім, а також з поширенням укріпленоїтериторії на вулицю Інститутську погодилися усі. Особливо наголошував Яценюк на мирному характері подальнших дій протестувальників.

Зараз люди з ентузіазмом рушили укріплювати барикади і будувати нові.

Українська
Підписатися на Олег Тягнибок