закони

Закони 16 вересня: капітуляція, маніпуляції та підробки

У вівторок, 16 вересня, Порошенко вчергове показав, що збирається і надалі виконувати вказівки Кремля. Ратифікація Верховною Радою Угоди про асоціацію з ЄС, якою намагалися забити всі інформаційні канали, була лише "димовою завісою" для прийняття трьох суттєво неєвропейських законів, перший з яких — т. зв. закон про люстрацію — орієнтований на усунення головних політичних конкурентів чинної влади під виглядом люстрації, а другий і третій — про амністію і про особливий статус захоплених російськими терористами територій — покликані легалізувати це захоплення, амністувати самих бандитів і дозволити їм офіційно формувати місцеву владу на окупованих землях.

Небайдужі громадяни вже висловлюють обурення з цього приводу. Аналітики й журналісти теж іноді підключаються. Ось неповний аналіз того, що сталося, від «Наших грошей»:

Порошенко. Друг терористів

 

Поки-ще-президент-України офіційно запропонував українцям три роки утримувати окуповані росіянами та терористами території Донбасу.

Українська

Перша зустріч експертної групи Реанімаційного пакету реформ з розвитку електронного урядування

Нині, доки ситуація у владі сприятлива для діалогу з громадянським суспільством, активісти Євромайдану пробують різні методи співпраці. Зокрема, Громадський сектор Євромайдану та ініціатива «Новий громадянин» започаткували кампанію під назвою «Реанімаційний пакет реформ».

Одним із напрямків діяльності в рамках Реанімаційного пакету реформ стало створення експертної групи в питанні електронного урядування (або управління). У цей вівторок, 27 травня, у Києві у приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося перше засідання вказаної експертної групи. На даний момент планується розділити групу на чотири підгрупи за такими напрямками:

  • моніторинг та оцінка поточного стану справ,
  • розробка стандартів ел.урядування та ел.послуг,
  • розробка стратегії ел.урядування,
  • нормативне забезпечення ел.урядування.

Запис до групи відкритий для всіх охочих. З будь-яких питань можна писати на адресу egvukraine@gmail.com.

Також було погоджено, що в найближчі дні організатори погодять і реалізують форму постійної роботи групи; в якості майданчика розглядаються Google Groups та можливі аналоги.

Українська

Турчинов підписав закон про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні

Виконуючий обов'язки Президента України Олександр Турчинов підписав Закон України № 1227-VII «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Про це повідомляє прес-служба президента України на офіційному сайті глави держави.

Нагадаємо, що 17 квітня Верховна Рада ухвалила Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За відповідний законопроект №1076 в цілому проголосували 243 народні депутати. Закон набуває чинності з моменту опублікування.

Законопроектом передбачено створення «Національної суспільної телерадіокомпанії України» на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та низки інших підприємств.

Фінансування НСТУ здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України протягом чотирьох років з дня набрання чинності цього закону. Розмір бюджетного фінансування НСТУ визначається законом України про державний бюджет України на відповідний рік. Фінансування має становити не менше 0,2% видатків Дердавного бюджету за попередній рік.

Майно НСТУ є державною власністю. Кабінет міністрів України може визначити суб'єкт управління зазначеним майном.

Програмна політика НСТУ спрямовується на досягнення мети та завдань її діяльності.

Закон містить також норму, згідно з якою забороняється втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій, в діяльності НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, поширюваної Громадським телерадіомовленням України.

«НСТУ не зобов'язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Програми НСТУ становлять не менше 75% національного та європейського (країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення) щодобового виробництва ефірного мовлення», — йдеться в законі.

Джерело: Espreso.tv

Українська

Верховна Рада ухвалила закон про недопущення переслідування євромайданівців

Верховна Рада ухвалила закон про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України” (реєстраційний № 4073-1, автором якого є народний депутат України Юрій Дерев’янко).

Як повідомляє кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосувало 372 із 395 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

«За» проголосували 127 народних депутатів із фракції ПР, 88 — із фракції «Батьківщина», 40 — «УДАРу», 38 — «Свободи» 32 — КПУ та 49 позафракційних.

Даний закон ухвалювався одразу в першому та другому читанні без обговорення та без рішення комітету.

Автор закону Юрій Дерев’янко, виступаючи на засіданні парламенту, зазначив, що даний закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, «проти яких не тільки порушені кримінальні справи, які зараз знаходяться в СІЗО, у в’язниці чи в інших місцях, а також щодо тих осіб, дії яких можуть містити ознаки кримінальних правопорушень, передбачених даним законом».

«Мова йде про те, що якщо сьогодні міліція чи правоохоронні органи не відкрили кримінальну справу відносно дій осіб в період мирних акцій протесту, то ці особи в разі, якщо будуть відкриті такі кримінальні справи, також підлягають декриміналізації», — зазначив Дерев’янко.

За його словами, також закон передбачає звільнення від адміністративної відповідальності всіх тих осіб, «яким виписані шалені фінансові штрафи, в яких забрані права (йдеться про водійські права — УНІАН), а це стосується і Автомайдану в тому числі».

На даний час тексту даного закону немає на сайті ВР. Там лише зазначено, що йдеться про доопрацьований проект закону від 21 лютого.

Джерело: УНІАН

P. S. Редакції euro-maidan.info не зрозуміло, чому в оригіналі новини УНІАН характеризує закон некоректним в даному разі словом «амністія». В цьому пункті новину виправлено.

Українська

Новий закон про амністію — нове шахрайство

У середу 29 січня після цілого дня переговорів Верховна Рада проголосувала владний проект закону про звільнення від відповідальності учасників протестних акцій.

До порядку денного було внесено два законопроекти: опозиційний, від Леоніда Ємця, та провладний, від Юрія Мірошниченка. В якийсь момент ситуація склалася так, що частина фракції Партії регіонів була готова голосувати за опозиційний, а не владний проект закону.

Щоб не допустити цього, до Верховної Ради особисто приїхав Янукович. Він зібрав нараду фракції ПР, на якій пригрозив розпустити Верховну Раду, якщо буде ухвалено опозиційний закон.

Погроза розпуском злякала «регіоналів». Спікер Верховної Ради Володимир Рибак повернувся до сесійної зали та запропонував проголосувати без обговорення владний проект. «За» проголосувало 232 депутати. Під час голосування виявлені факти «кнопкодавства».

Опозиція за цей законопроект не голосувала. Після голосування Рибак закрив сесію Верховної Ради.

Закон передбачає відтермінування амністії на 15 днів. За цей час активісти повинні звільнити адміністративні будівлі.

Виступаючи на Майдані незалежності за результатами цього голосування, Олег Тягнибок відзначив, що визнавати цей закон, прийнятий з порушеннями законодавства, немає підстав, і закликав до подальшої боротьби.

За матеріалами espreso.tv

Українська

Дивізію «Галичина» залишили поза законом

Верховна рада прийняла законопроект комуністів про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму, який ставить поза законом дивізію «Галичина»

За відповідне рішення проголосувало 296 народних депутатів.

Вказаний законопроект передбачає, встановлення покарання за «публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму, пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та(або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів і їх прибічників».

«Публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму проти людяності, вчинених у роки Другої світової війни, зокрема злочинів, здійснених організацією «Вафен-СС», підпорядкованими їй структурами, тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співробітничали з фашистськими окупантами, а також пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та(або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів і їх прибічників, – карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк», — йдеться в законі.

Джерело: espreso.tv

Українська

За що сьогодні голосувала Верховна Рада (перелік документів)

28 січня 2014 року народні депутати після тривалих консультацій проголосували за скасування 9 з 12 законів, які обмежували громадянські свободи громадян і були прийняті 16 січня у "ручному режимі"

За інформацією Еспресо.TV, голосували нардепи пакетом та без обговорення.

За відповідне рішення проголосували 361 народний депутат. Члени фракції Компартії за це рішення не голосували.

Отже, були скасовані закони:

"Про внесення змін до закону України " Про судоустрій і статус суддів "та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" авторства нардепів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, а також закон про зміни до Регламенту Верховної Ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин.

Крім того, скасовані закони "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху , зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження.

Депутати проголосували за скасування закону про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада по 26 грудня, закон "Про внесення зміни до закону України "Про безоплатну правову допомогу" про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення", закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни і закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх прибічників.

Також було скасовано закон, яким вносяться запропоновані урядом правки до Податкового кодексу щодо продовження звільнення імпорту природного газу в Україну від ПДВ, яке було припинене наприкінці 2013 року.

Згодом народні депутати підтримали 257-ма голосами (з присутніх 412 депутатів) чотири закони замість скасованих.

Депутати переголосували за закони:

"Про внесення зміни до ст.197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України природного газу", "Про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" про відстрочку вступу в силу положень п.6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення", а також два законопроекти, поданих комуністами - "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України про відповідальність за заперечення чи виправдання злочинів фашизму" та "Про внесення зміни до ст.297 Кримінального кодексу України про відповідальність за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених на згадку боролися проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів- визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців" .

Джерело espreso.tv

Українська

Державний департамент США зробив заяву щодо сьогоднішнього голосування у Верховній Раді за антидемократичні закони

На сайті Державного департаменту США з’явилася офіційна заява для преси, котра стосується сьогоднішнього голосування руками у Верховній Раді України за поправки до законів, що мають на меті наблизити нашу країну до диктатури. Надаємо переклад заяви Держдепу на українську (вставки у квадратних дужках є роз’ясненнями перекладача):

Проходження недемократичного законодавства в українському парламенті

Заява для преси
Джен Псакі
Прес-служба
Вашингтон, округ Колумбія
16 січня 2014

Сполучені Штати висловлюють свою глибоку стурбованість тим, що Українська [Верховна] Рада, не дотримуючись належних процедур, добилася сьогодні впровадження кількох сумнівних законів. Деякі з цих законів будуть обмежувати право на мирний протест і здійснення свободи слова, стримувати незалежні ЗМІ та придушувати роботу НУО [неурядових організацій]. Якщо Україна дійсно прагне європейського майбутнього, вона повинна захищати і просувати універсальні демократичні принципи й цінності, що лежать в основі європейської цілісності, свободи та миру, і не дозволяти систематично їх руйнувати.

Ми закликаємо уряд України вжити заходів для того, щоб його законотворчість відображала демократичні зобов'язання України перед Організацією з безпеки та співробітництва в Європі й прагнення її народу до здійснення своїх основоположних свобод: слова, зібрань та об’єднань. Як процес, так і суть дій Ради сьогодні викликають серйозні сумніви у прихильності України до демократичних норм. Справжня демократія не може функціонувати без діалогу, компромісу, права на мирну незгоду і законодавчої влади, котра користується довірою народу.

Джерело: U.S. State Department

Українська

Спроба встановлення диктатури через Верховну Раду

Сьогодні, 16 січня 2014 року, Верховна Рада, згідно з заявами її більшості, прийняла бюджет України на 2014 рік та ряд поправок до законів України, якими вводяться цензура в інтернеті, ЗМІ та норми для покарання практично будь-яких громадян за висловлення ними власних переконань або інформування громадськості про дії влади. Голосування йшло з порушенням процедури: руками при заблокованій трибуні і без підрахунку голосів (кількість голосів оголошувалася практично миттєво при піднятті рук).

Так, бюджет на голосування поставив віце-спікер Ігор Калетнік з бокової ложі сесійної зали. Обговорення законопроекту і поправок не було. З місця поправки бюджетного комітету зачитав його голова Євген Геллер, це зайняло менше трьох хвилин. "За" проект держбюджету в другому читанні і в цілому проголосували 249 депутатів із 261-го, зареєстрованого у сесійній залі. Проти проголосував один депутат, утримався теж один.

Інші поправки, які фактично перетворюють Україну на авторитарну країну, наступні:

Українська
Підписатися на закони