фото

На Майдані у Києві попрощалися з бійцем «Миротворця» Ільницьким

Приблизно сотня людей прийшла у понеділок 11 січня на Майдан Незалежності у Києві, щоб попрощатися з офіцером батальйону «Миротворець», капітаном поліції Олександром Ільницьким, більш відомим під позивним «Барні». Олександр загинув 9 січня в районі Зайцевого Донецької області під час т. зв «режиму тиші» від кулі ворожого снайпера, рятуючи поранену жінку.

Олександр запам’ятався побратимам як безстрашний боєць. Він був на передовій із самого початку російської агресії, пройшов Іловайськ, воював під Майорськом та Зайцевим, брав участь у багатьох бойових рейдах позиціями сепаратистів.

Бійця поховають на Львівщині. У загиблого залишилась дружина і семирічна донька.

Більше фотографій з церемонії прощання: Радіо Свобода (11), Громадське телебачення (4), INTV (3).

За матеріалами Радіо Свобода та Громадського телебачення.

Українська

Олександра Кужель розповіла, що регіоналів у новій Раді більше, ніж у старій після Майдану

Після позачергових парламентських виборів 26 жовтня у новій Верховній Раді кількість депутатів, які представляли «Партію регіонів», стала більшою, ніж у попередній після Майдану.

Про це заявила у вівторок на прес-конференції в Херсоні народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель, передає кореспондент Укрінформу.

«Противно коли кажуть, що перевибори цієї Верховної Ради є закінченням перезавантаження влади. Можна просто плакати. Тому що регіоналів прийшло більше, ніж тих, які сиділи у залі. Вони ж втекли після Майдану. Там сиділи одиниці. А на сьогоднішній момент вони пройшли. Ви подивіться склад парламенту», — сказала Кужель.

Джерело: Укрінформ

Українська

Нацгвардійці вимагають демобілізації

Понеділок, 13 жовтня. На базі Нацгвардії у Нових Петрівцях під Києвом 350 солдатів-строковиків збунтувалися і пішки вирушили до столиці.

Колона вирушила на адміністрацію президента, скандуючи гасла проти Петра Порошенка.

Перед цим бійці Нацгвардії протягом чотирьох діб вимагали виплатити їм грошове забезпечення, яке вони тривалий час не отримували. Також нацгвардійці вимагали, щоб їм видали зимову форму та екіпіровку і поводилися з ними «як з людьми, а не з худобою».

Перед тим, як залишити межі частини, бійці замкнули командирів у господарських приміщеннях.

Два відео див. на dt.ua

У Києві колона нацгвардійців вирушила до Адміністрації Президента.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на Українську Правду, периметр будівлі охороняють декілька кордонів міліціонерів. Неподалік стоять автозаки, втім, конфліктів наразі немає, обидві сторони поводяться мирно.

Бійці НГУ заявили «Громадському» ТБ, що термін строкової служби сплив ще півроку тому, але їх досі не відпускають додому. При цьому, додають гвардійці, за кожний надлишковий місяць вони отримують лише 154 грн, хоча раніше їм обіцяли платити зазначену суму щодня.

Солдати переконують, що вимагають не грошей, а саме звільнення зі служби. Час від часу бійці скандують «Дембель!».

У свою чергу, перший заступник командувача Нацгвардії, генерал-лейтенант Олександр Кривенко, який вийшов до гвардійців, заявив, що наразі немає указу президента про демобілізацію.

Ще 7 фото див. на Укрінформі.

На відео від «Громадського» можна бачити, як високе начальство у фуражках одночасно і погрожує пікетувальникам кримінальною відповідальністю (вже навіть не адміністративною, як сповіщають вказані в даному тексті джерела), і закликає «давайте ж все робити по закону, ми ж тільки за мирне розв’язання проблеми». Питання строковиків, чому закон ігнорується над даний момент, відповіді уникають.

Також в юрбу запускався нібито теж строковик (у зовсім іншій формі — світлому камуфляжі) з мегафоном, який розповідав, що ніби-то про все домовилися, і пора вертатися в казарми, та кілька молодиків у формі Нацгвардії (власне, внутрішніх військ), які агітували вертатися, бо тут, бачте, не поїси, не поспиш і не помиєшся. Всі ці заклики не мали особливого успіху.

Невдовзі після одинадцяти вечора нацгвардійці та армійці (виявляється, були й вони) залишили вулицю Банкову. Нацгвардійців організовано повезли в Нові Петрівці на їхню навчальну базу.

Українська

Експерт пояснив чому Росію чекає валютна паніка

Росіяни починають побоюватися через інфляцію і падаючий рубль.

Про це пише у своєму блозі керуючитй партнер компанії Capital Times Ерік Найман, передає Еспресо.TV.

Експерт пояснює, що курс російської валюти знаходиться під тиском з трьох причин.

«По-перше, зниження цін на нафту — це прямий удар по нафтогазовим доходам Росії і російського держбюджету, який влада змушена закривати банальною емісією рублів. По-друге, західні санкції, що обнуляють можливості рефінансування зовнішніх боргів. По-третє, структурні макроекономічні проблеми Росії — роки нафтодоларових достатків були витрачені даремно», — вважає він.

За словами Наймана нафтові долари Росії дали необхідний поштовх тільки оборонній галузі, але це непродуктивні витрати. «Освіта, охорона здоров'я, наука, сільське господарство, промисловість, транспорт, енергетика, ЖКГ та інші сектори економіки практично зупинилися в розвитку», — додав експерт.

Також Ерік Найман спрогнозував подальший шлях російської економіки якщо військовий конфлікт буде зростати.

За його словами, зараз торговий баланс Росії все ще позитивний, але наступного року його профіцит можна очікувати на рівні $ 150 млрд.

Витік валюти з Росії наступного року складе порядку $ 250 млрд. Відтік тіньового капіталу з Росії експерт оцінює в $120-150 млрд. на рік. «Корупціонери воліють відводити гроші подалі за кордон з країни від місця «пограбування», підприємці про всяк випадок купують нерухомість і перевозять свої сім'ї також за кордон, а олігархи взагалі банально скуповують закордонні спортклуби та інші помітні й непомітні активи», — пояснює він.

«Через зовнішній туризм з Росії йде $ 50 млрд на рік, хоча в наступному році ця цифра напевно скоротиться до $ 35-40 млрд. До цього варто додати відтік по фінансовому рахунку на виплату відсотків і дивідендів, а також погашення зовнішніх боргів (близько $ 90 млрд)», — додає експерт.

Найман вважає, що є ще один ризиковий момент, який спричинить валютну паніку в Росії — це гігантська величина заощаджень росіян, які можуть панічно скуповувати валюту, побоюючись неконтрольованої девальвації рубля.

«В Росії на початок серпня росіяни тримали депозитів на 17,2 трлн. рублів. З них — 80% в рублях і тільки 20% в інвалюті. Тобто, якщо хоча б третину рублевих депозитів росіян піде на скупку інвалюти, це швидко збільшить попит на неї ще на $ 115 млрд і природно цей попит можна буде покрити тільки за рахунок валютних резервів Центробанку Росії. А в умовах економічного спаду і падаючих нафтогазових доходів емісія рублів перебуватиме в протифазі падаючим резервам», — написав експрет.

Але все ж таки, за словами Наймана, в 2015 році обвального падіння рубля він не очікує — «швидше за все буде контрольована девальвація в напрямку 50 руб/дол».

«Однак зниження валютних резервів до $ 250-300 млрд. цілком може стати фактом вже до початку 2016 року, що поставить ще більше макроекономічних питань перед російською владою», — резюмує економіст.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що російський рубль вперше в історії побив антирекорд в 40 руб/$. А ціни на нафту продовжують падати, тягнучи в прірву російську економіку.

Джерела: Espreso.TV, УНН

Українська

Як у Харкові валили Леніна

Нарешті й у Харкові повалили найбільшого Леніна. Це сталося увечері 28 вересня. Активісти понад чотири години працювали над тим, щоб звалити скульптуру з постаменту. Пиляли болгаркою ногу, тягнули тросом.

Коментар до відео: «Ленін упав у Харкові. Восьмиметрову скульптуру пиляли кілька годин. Міліція народу не заважала. І близько одинадцятої вечора вождя таки вдалося повалити. Голова ОДА підписав розпорядження про офіційний демонтаж пам'ятника, слідчі провадження закрили. Відтак людям, які валили скульптуру, покарання не загрожує.»

Фото з матеріалу радіо «Свобода»:

Українська

Вкрадений авіапарк Януковича "виплив" в офшорах на британському острові Мен

Екс-президент поспішив переоформити свій скарб на офшорну компанію. Репортаж від ТСН:

Легендарний приватний авіапарк Януковича сукупною вартістю понад 50 мільйонів доларів зник разом із екс-гарантом, ідеться в сюжеті програми «Гроші».

Виявляється, літак і вертольоти зникли не тільки із поля зору, але й і з українського реєстру, де ще на початку року ці три машини значились за сканадальною фірмою «Центравіа».

Сумнозвісне ТОВ «Центравіа» також прославилась земельними махінаціями у Межигір’ї, тож не дивно, що фірму із втечею Януковича мали закрити, якщо не її власники, то правоохоронці.

Після втечі Януковича його літак бачили на віп-майданчику аеропорту Внуково. За нашими данними, там він знаходиться і зараз. Кілька разів точно бував у Петербурзі, але загалом літає нечасто. При цьому екс-гарант усіма способами плутає сліди: саме 30 червня президентський «Фалькон» змінює реєстрацію, а слідом за флагманом, 18 липня, перейменовуються і вертольоти.

Відтоді легендарний авіапарк прописаний вже не в Україні, а на британському острові Мен, що є добре відомим офшором. Його власником тепер значиться не скандальна «Центравіа», а фіктивна фірма «Бутік авіейшн лімітед». Вона зареєстрована у непримітному будинку на околиці столиці острова в місті Дуглас.

Із установчих документів фірми журналісти дізналися, що компанію створили лише 24 квітня. Заснували її Дебора Лін Хаммонд і Ніколь Х’юсон. Обидві жінки працюють у фірмі, яка навчає багатих клієнтів ухилятися від сплати податків.

Ніколь Х’юсон, яка за паперами нібито веде справи літаків Януковича, та її шеф Тоні Фланаган неодноразово потрапляли в скандали на пострадянському просторі. Наприклад, у Латвії та Казахстані ці люди фігурують у кримінальних справах про відмивання грошей.

Та ж сама Ніколь Х’юсон ще в 2010 році створила та займалася фірмою «Аеро холдінг лімітед», яка і була засновником сумнозвісної української «Центравіа».

Виявляється, замість того щоб заморозити усі активи Януковича, Сполучене Королівство навпаки, руками лондонських спеціалістів, рятує награбовані скарби екс-президента.

Одже, Янукович не продавав через скрутне становище свій літак і вертольоти, а, навпаки, потратився, аби переоформити авіапарк на офшорну компанію, щоб правоохоронцям складніше було відшукати й конфіскувати майно.

Як вже раніше повідомлялося, Янукович і Co щороку обкрадали Україну на 150 млрд гривень.


Коментар від euro-maidan.info. Спеціально для журналістів ТСН: ґвинтокрил — це гібрид літака з вертольотом, який має крила, злітає й сідає за рахунок вертолітних ґвинтів, а літає переважно як літак. А те, що ви описуєте й показуєте — це вертольоти.

Українська

Жителі Луганщини влаштовують окупантам голодні бунти і вимагають забиратися геть

В окупованих бойовиками містах Луганської області люди виходять на стихійні мітинги з вимогою виплатити пенсії та зарплати, а також вимагають від «ополченців» залишити їх у спокої і забиратися геть.

Зокрема, одним з перших збунтувалося місто Стаханів, де 21 вересня на центральній площі зібралося близько 10 тисяч місцевих жителів. Люди вимагали виплат пенсій і зарплат, а також припинити терор населення і незаконні експропріації майна. На що «ополченці» заявили, що, мовляв, не час вимагати благ всяких, бо йде війна.

Аналогічний мітинг пройшов також в Алчевську. Місцеві жителі кілька місяців не отримують зарплати, пенсії та соціальні допомоги, і змушені шукати прожиток на смітниках.

Крім того, голодний бунт пройшов у місті Ровеньки, в якому за останні два місяці змінилося вже три коменданта. Бойовики заявили людям, що «доведеться потерпіти».

Мітинг у Стаханові

22 вересня в окупованому російськими бойовиками Антрациті на площі біля міськвиконкому пройшов мітинг місцевих жителів з вимогою налагодити життя у місті.

Однак місцева «влада» пообіцяла розстріляти людей, якщо вони ще раз зберуться на площі.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Мешканці Кіровоградщини ставлять питання про імпічмент президента

Сьогодні, 18 вересня з Кіровоградщини до Києва прибула група мітингувальників, обурених призначенням головою Кіровоградської облдержадміністрації «регіонала» Сергія Кузьменка, активного антимайданівця і депутата від ПР, який голосував за диктаторські закони 16 січня.


Сергій Кузьменко (з мікрофоном) 26 січня 2014 р. на антимайдані в Кіровограді

За планом кіровоградчани мали пікетувати Адміністрацію Президента, але в останній момент розділилися на два пікети: більша частина пішла під Кабмін, менша — близько 20 осіб — пішла під АП. На відео нижче координатор громадської ініціативи «Люстрація. Кіровоградщина» Віктор Медвідь пояснює вимоги пікетувальників:

За словами Медведя та інших активістів, указ Порошенка про призначення Кузьменка керівником області несподівано з’явився у ніч на 17 вересня (тобто, якраз після законів про легалізацію бойовиків на Донбасі). Причиною призначення одіозного «регіонала» на високу посаду Медвідь називає бізнес-стосунки між Кузьменком (який разом із батьком має агрохолдинг і, зокрема, цукровий бізнес), президентом Порошенком та його батьком. Заяву про продаж Порошенком свого бізнесу активіст назвав неправдою і зазначив, що нині політика вищого керівництва України здійснюється в першу чергу в інтересах бізнесу Порошенка.

На пікеті було повідомлено, що жителі Кіровоградщини бачать у призначенні Кузьменка не лише зраду ідеалів Майдану й пам’яті Небесної Сотні (один із кіровоградців загинув від рук тітушок, найнятих і спрямовуваних Кузьменком; звернення його вдови до президента пікетувальники передали до АП), але й знецінення всієї війни на Донбасі, в якій добровольці гинуть — так виходить — за нові призначення колишніх «регіоналів» на посади, за те, щоб ставленики донецьких і далі правили Україною. Віктор Медвідь звернув увагу, що згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану», президент зобов’язаний був ввести воєнний стан своїм указом; це дійсно так (статті 1, 2, 5 закону). В той же час за нинішньої юридичної ситуації АТО будь-який учасник добровольчих батальйонів формально може бути притягнений до кримінальної відповідальності з формулюванням «бандитизм».

Активіст висловив обурення "протягуванням" Порошенком законів 16 вересня, сказавши, що вони суперечать Конституції.

Вже з’явилося означення «кривавий режим-2» і «Янукович в кубі», оскільки Порошенко проводить дії з узурпації швидше, ніж Янукович, відзначив Медвідь. Він також повідомив, що на вічі в Кіровограді 17 вересня було прийнято рішення почати збір підписів не тільки за відставку Кузьменка — але й, якщо указ президента не буде скасовано, а сам Порошенко не пояснить свою поведінку, — то й за імпічмент.

Мітингувальники передали в Адміністрацію Президента два звернення: вимогу про відставку Сергія Кузьменка з посади керівника Кіровоградської облдержадміністрації та лист до президента вдови активіста кіровоградського євромайдану Чміленка, убитого тітушками.

Окремо відзначимо некоректну поведінку журналістів агенції УНН, які чіплялися ледь не до кожного з нечисленних мітингарів (це зайняло половину тривалості відео вище) з одним і тим самим питанням «Навіщо ви тут стоїте?», а отримуючи зрозумілу відповідь — «За відставку "регіонала" Кузьменка», провокативно запитували: «А кого ви бачите на його місці?» Панове з УНН! Якщо ви збиралися таким чином вияснити, чи не замовлений цей мітинг конкурентами, треба було, по-перше, пошукати в інтернеті перед виїздом на зйомку (про пікет вам було відомо заздалегідь) і, по-друге, не приставати з одним питанням до третього-п’ятого-десятого після того, як по перших двох відповідях стало зрозуміло, що люди приїхали справді протестувати, а не когось підтримувати. Також доволі некрасиво підходити до координатора з тим самим запитанням «Навіщо ви тут?» після того, як він двічі по три хвилини це пояснив, а ви це відзняли. Такими діями ви викликаєте підозру в тому, що вам заздалегідь замовили знайти компромат на пікет і виставити його учасників у невигідному світлі.

Українська

Путін змушує Порошенка обирати між Обамою і Меркель

Юрій Васильченко


Відстрочка набрання чинності глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС до 31 грудня 2015 року збурила не лише українське суспільство і політикум, але стала темою обговорень в самому Євросоюзі. Навряд чи для когось є секретом, що відстрочки добивалася Росія. Аби красиво вийти із ситуації, європейці продовжили безмитний режим для наших товарів, що насправді в економічному плані не гірше, ніж ЗВТ. Але в політичному — це відкладений ризик. І однозначне підігравання Путіну.

У самому ЄС тривають дискусії щодо відстрочки асоціації. Причому ці дискусії розгортаються між пронімецькими та проамериканськими політиками. Так, доповідач по Україні в Європарламенті, поляк Яцек Саріуш-Вольсьский заявив, що відтермінування виконання угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі сприйматиметься Росією як прояв слабкості. На думку Саріуш-Вольського, країни ЄС повинні підтримати Україну зброєю, щоб вона могла захистити свій суверенітет та незалежність. «Україна стоїть перед подвійним викликом — необхідно проводити реформи, а також захищати власні кордони від російської агресії. Вона повинна відчути нашу підтримку», — наголосив польський політик. В унісон з ним зробила заяву президент партії зелених у Європейському парламенті Ребекка Хармс. «Ми не можемо допустити, щоб Путін отримав те, що він хоче. Європейці займаються самообманом», — заявила вона. На думку Хармс, потрібно бути наївним, щоб радіти з того, що 16 вересня відбулась синхронна ратифікація угоди про асоціацію. «Ми не можемо продовжувати слухати українських олігархів, треба почути інших людей, щоб зрозуміти, що потрібно Україні», — заявила політик.

У свою чергу орієнтований на Берлін Єврокомісар з питань розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефан Фюле зробив іншу заяву: після відстрочки асоціації він очікує врегулювання ситуації на сході України. Яким чином пов'язані ці речі Фюле не уточнив. Проте зауважив, що відкласти вступ в дію угоди просив Київ. А це означає, що Президент України нині орієнтується на Берлін. Який, у свою чергу, робить усе, аби умиротворити Путіна та не доводити до посилення санкцій проти Росії.

У той же час така орієнтація Києва загрожує нашим партнерським зв'язкам з Вашингтоном та проамериканськими країнами ЄС. А саме вони, а не Берлін з Парижем, були і залишаються нашими адвокатами і справжніми партнерами. Якби не вони, то введення санкцій загальмувалося б на рівні заборон в'їзду в країни ЄС кримських зрадників Аксьонова, Константинова та їм подібних. Нині ж Україна ставить цих партнерів у складну ситуацію: як вони можуть підтримувати Київ, якщо українська влада відштовхує руку допомоги.

До того ж варто зауважити, що зараз в ЄС складається не надто вдала для України політична кон'юнктура. Замість Фюле комісаром з розширення буде словак Марош Шефчович, який так само як і чех Фюле закінчував Московський інститут міжнародних відносин, що вже викликає питання щодо політичної орієнтації, та входить до партії «Курс — соціальна демократія», лідером якої є прем'єр Словаччини Роберт Фіцо, відомий противник посилення санкцій проти Росії.

Інший негативний кон'юнктурний момент — куратором України в Єврокомісії став австрієць Йоганнес Хан. Також безпосередньо України стосуватиметься сфера діяльності іспанського комісара з питань енергетики Мігеля Аріаса Каньєте і грека Димитріса Аврамопулоса. Він займатиметься візовим діалогом з нашою країною. Позиція Мадрида та Афін щодо української кризи, як відомо, є неоднозначною для нас.

І, останнє. Вчора Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Альянс не повинен приймати новий заморожений конфлікт на сході Європи. «Ми повинні зробити все, щоб знайти мирне вирішення цього конфлікту. Але я думаю, що в інтересах Росії встановити новий заморожений конфлікт», — сказав він. По суті, прийняті вчора закони про особливий статус окремих районів Донбасу та амністію сепаратистів — це згода Києва діяти за сценарієм Москви, яка досягла свого. Вона нав'язала Україні язву на сході, яку можна або видалити хірургічним шляхом, як того хоче переважна більшість українців, або «лікувати» за рецептами, які пишуться у Кремлі і підтримуються політичним «консиліумом» у Берліні.

Джерело: Ділова столиця

Українська

Верховна Рада та Європарламент ратифікували Угоду про асоціацію

Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС.

За відповідний документ проголосувало 355 народних депутатів, пише Еспресо.TV.

Документ синхронно затвердили народні депутати України, а також їхні колеги з Європарламенту.

Синхронне голосування проходило в режимі телемосту.

Одразу ж після голосування прямо в сесійній залі закон про ратифікацію підписав президент України Петро Порошенко. Також закон про ратифікацію підписав голова Європарламенту Мартін Шульц.

Угода вступить в силу з 1 листопада цього року.

«Вперше в історії нашого континенту мільйони людей повстали на боротьбу за право жити в європейській спільноті. Унікальну можливіть надає УА. Її ратифікація відкриває шлях до всебічного реформування України за европейськими цінностями. Сьогодні Угода буде одночасно ратифікована з ЄС. Цією угодою держава підкреслює свій вибір на користь майбутнього членства в ЄС», — заявив перед голосуванням Олександр Турчинов.

«Голосування за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором українців. Ми виправимо помилку, яка була зроблена 350 років тому — Україна це Європа, і так сказав і зробив український народ. Під цією угодою стоїть підпис всієї України і прикро, що вона скріплена кров'ю. Така плата за свободу, демократію і незалежність. Так зараз наші вояки боряться за українську незалежність і цілісність держави. Підписання угоди і її ратифікація — це перший крок, це тільки початок великого європейсьткого шляху», — зазначив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Сторінки

Підписатися на фото