угода

Лютневі домовленості зірвалися через втечу Януковича – Штайнмаєр

Причиною зриву угоди про врегулювання ситуації в Україні, підписаної у лютому 2014 року у Києві за участю голів МЗС Німеччини, Франції та Польщі, є від’їзд колишнього президента Віктора Януковича з країни. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 18 листопада у Москві під час спільної прес-конференції зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.

«Домовленість була гарною. Проблема була у тому, що один із підписантів цієї угоди, а саме президент Янукович, залишив країну, і неможливо було виконати положення угоди. Те, що він залишив країну, означало величезні зміни у розстановці сил в Україні», – зазначив Штайнмаєр.

Сергій Лавров, своєю чергою, висловив незгоду із позицією Штайнмаєра.

«Не думаю, що від’їзд Януковича з Києва на південний схід країни перекреслив завдання забезпечення національної єдності в Україні. Який зв’язок між якоюсь особою та необхідністю національної злагоди?», – зазначив Лавров.

21 лютого 2014 року після масових розстрілів на київському Майдані Незалежності Віктор Янукович підписав з тодішніми лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком «Угоду про врегулювання кризи». З боку європейського боку документ підписали міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та голова департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє. Водночас російський омбудсмен, який представляв російську сторону, Володимир Лукін підписання угоди проігнорував.

22 лютого Віктор Янукович залишив Київ та згодом виїхав до Росії.

Джерело: Радіо Свобода

Коментар euro-maidan.info. Дуже "гарна" була домовленість (див. текст). Аж така, що "трьох богатирів" за неї з Майдану ледь не вигнали штурханами. А Володимир Парасюк оголосив про готовність до штурму АП. Все це лише зайвий раз підкреслює, що європейські дипломати готові "злити" нас будь-якої миті, як тільки ми припинимо за себе боротися.

Українська

Український уряд заплатив за нове російське вторгнення?

30 жовтня за 10 хвилин до опівночі у Брюсселі Україна (в особі міністра енергетики Юрія Продана), Росія (в особі міністра енергетики ж Олександра Новака) та ЄС (в особі єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Етінгера) підписали тристоронній протокол, що має регулювати постачання газу з Росії в Україну до березня наступного 2015 року.

Згідно з цим документом, Росія зобов’язується продати Україні 4 млрд кубометрів газу на умовах передоплати, а Україна, у свою чергу, — до кінця року погасити борг у розмірі $3,1 млрд й оплачувати щомісячні поставки. Євросоюз став гарантом того, що Москва не змінить ціну, а Київ оплатить усе вчасно і повністю.

Таким чином, Україна визнала за собою борг, який вона в цей самий час оспорює у стокгольмському арбітражі, стверджуючи, що з 2010 року накопичився не борг за поставлений газ, а навпаки — переплата у розмірі 6 млрд.

Більше того: уряд вже наказав Нафтогазу здійснити оплату, а НАК Нафтогаз вже — 4 листопада — перерахував Газпрому перший платіж за газ на суму 1,45 млрд дол. Половину суми. Другу половину обіцяють заплатити до кінця цього року (тобто, в межах двох місяців). Причому оплата здійснена за рахунок грошей, які Росія заплатила нам за транзит газу через нашу територію. Тепер уряд Яценюка ці гроші просто повертає Росії.

Що це означає на практиці? Тільки одне: у Москви тепер є гроші на поглиблення інтервенції в Україну. І вона ними скористається. Україна вчергове (цього року) заплатила агресору за продовження війни проти себе.

Історик Юрій Фельштинський вже попереджав, що грошей на війну з Україною у Росії немає, тому будь-які виплати за газ з боку України дуже потрібні Кремлю і одразу ж будуть використані ним для нового етапу агресії. Зараз бюджет Росії практично порожній, економіка навіть формально не зростає (і це економіка, організована довкола видобутку сировини, а не виробництва товарів), а російський уряд готується до її падіння наступного року. Скорочуються валютні резерви (хоча золото Центробанк Росії активно скуповує), і фактично вони вже досягли переддефолтного рівня. Задля утримання Криму було безповоротно спорожнено (практично, розграбовано) недержавні пенсійні фонди і вивезено готівку з Краснодарського Краю. Крупні російські компанії відрізані від кредитів через санкції, капіталізація і прибутки багатьох із них різко впали (наприклад, Газпрому). Видобуток нафти суттєво падає (родовища вже виснажуються), і в найближчі роки, за оцінками Лукойла, може просто обвалитися. Населення Росії в містах убожіє, а села взагалі вимирають. Соціальні вибухи в найближчому майбутньому практично неминучі.

Що може перекрити повний провал в керуванні країною та її екнономічний крах? Тільки військові перемоги. Це знає кожен диктатор. Тому дуже скоро гроші, заплачені Яценюком і Коболєвим Росії за газ, конвертуються в новий виток війни проти України. Питання лиш одне: коли?

Улюблені кремлівські дати для нападу на сусідів Росії і спроб розв’язання у них громадянських воєн групуються на початку листопада. Це вже зараз. В цьому контексті видається зовсім невипадковим оголошення з 5 по10 листопада всенімецького страйку машиністів локомотивів. З середи — і до понеділка. Формально — через 5% відсотків зарплатні. А реально — навіщо намагатися паралізувати залізничне сполучення в головній країні Європи на п’ять днів?

Саме в ці дні Росія може зробити новий кидок на Маріуполь. Якщо встигне освоїти заплачені Нафтогазом кошти. Якщо ні — нападе пізніше. Але обов’язково нападе. Бо діватися Путіну вже нікуди.

Українська

Росія визначилась: остаточні вимоги до ЄС щодо Угоди про асоціацію готові

Росія висунула три вимоги щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться в листі глави Мінекономрозвитку Росії Олексія Улюкаєва до єврокомісара з питань торгівлі Карла де Гухта, який було розміщено в Twitter.

Зокрема, в листі відзначаються «три принципових пункти для Росії».

По-перше, «Росія наполягає на юридичному оформленні відтермінування початку тимчасового застосування домовленостей по Угоді».

По-друге, «початок повної або часткової імплементації положень Угоди до 31 грудня 2015 року означатиме для Росії її фактичний вступ в дію».

І по-третє, в документі наголошується на тому, що «робота тристоронньої групи з цього питання має бути посилена. Росія наполягає на тому, щоб цій групі було надано мандат, який був би спрямований на підготовку пропозицій із внесення змін до Угоди про асоціацію України з ЄС, що знімить стурбованість РФ за допомогою формулювань, що матимуть юридичну силу».

Як писала «Європейська правда», Улюкаєв заявляв про те, що Росія готує введення мит на українські товари на той випадок, якщо Київ і Брюссель не виконають свою обіцянку про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі.

Джерело: Українська правда

Українська

Путін змушує Порошенка обирати між Обамою і Меркель

Юрій Васильченко


Відстрочка набрання чинності глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС до 31 грудня 2015 року збурила не лише українське суспільство і політикум, але стала темою обговорень в самому Євросоюзі. Навряд чи для когось є секретом, що відстрочки добивалася Росія. Аби красиво вийти із ситуації, європейці продовжили безмитний режим для наших товарів, що насправді в економічному плані не гірше, ніж ЗВТ. Але в політичному — це відкладений ризик. І однозначне підігравання Путіну.

У самому ЄС тривають дискусії щодо відстрочки асоціації. Причому ці дискусії розгортаються між пронімецькими та проамериканськими політиками. Так, доповідач по Україні в Європарламенті, поляк Яцек Саріуш-Вольсьский заявив, що відтермінування виконання угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі сприйматиметься Росією як прояв слабкості. На думку Саріуш-Вольського, країни ЄС повинні підтримати Україну зброєю, щоб вона могла захистити свій суверенітет та незалежність. «Україна стоїть перед подвійним викликом — необхідно проводити реформи, а також захищати власні кордони від російської агресії. Вона повинна відчути нашу підтримку», — наголосив польський політик. В унісон з ним зробила заяву президент партії зелених у Європейському парламенті Ребекка Хармс. «Ми не можемо допустити, щоб Путін отримав те, що він хоче. Європейці займаються самообманом», — заявила вона. На думку Хармс, потрібно бути наївним, щоб радіти з того, що 16 вересня відбулась синхронна ратифікація угоди про асоціацію. «Ми не можемо продовжувати слухати українських олігархів, треба почути інших людей, щоб зрозуміти, що потрібно Україні», — заявила політик.

У свою чергу орієнтований на Берлін Єврокомісар з питань розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефан Фюле зробив іншу заяву: після відстрочки асоціації він очікує врегулювання ситуації на сході України. Яким чином пов'язані ці речі Фюле не уточнив. Проте зауважив, що відкласти вступ в дію угоди просив Київ. А це означає, що Президент України нині орієнтується на Берлін. Який, у свою чергу, робить усе, аби умиротворити Путіна та не доводити до посилення санкцій проти Росії.

У той же час така орієнтація Києва загрожує нашим партнерським зв'язкам з Вашингтоном та проамериканськими країнами ЄС. А саме вони, а не Берлін з Парижем, були і залишаються нашими адвокатами і справжніми партнерами. Якби не вони, то введення санкцій загальмувалося б на рівні заборон в'їзду в країни ЄС кримських зрадників Аксьонова, Константинова та їм подібних. Нині ж Україна ставить цих партнерів у складну ситуацію: як вони можуть підтримувати Київ, якщо українська влада відштовхує руку допомоги.

До того ж варто зауважити, що зараз в ЄС складається не надто вдала для України політична кон'юнктура. Замість Фюле комісаром з розширення буде словак Марош Шефчович, який так само як і чех Фюле закінчував Московський інститут міжнародних відносин, що вже викликає питання щодо політичної орієнтації, та входить до партії «Курс — соціальна демократія», лідером якої є прем'єр Словаччини Роберт Фіцо, відомий противник посилення санкцій проти Росії.

Інший негативний кон'юнктурний момент — куратором України в Єврокомісії став австрієць Йоганнес Хан. Також безпосередньо України стосуватиметься сфера діяльності іспанського комісара з питань енергетики Мігеля Аріаса Каньєте і грека Димитріса Аврамопулоса. Він займатиметься візовим діалогом з нашою країною. Позиція Мадрида та Афін щодо української кризи, як відомо, є неоднозначною для нас.

І, останнє. Вчора Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Альянс не повинен приймати новий заморожений конфлікт на сході Європи. «Ми повинні зробити все, щоб знайти мирне вирішення цього конфлікту. Але я думаю, що в інтересах Росії встановити новий заморожений конфлікт», — сказав він. По суті, прийняті вчора закони про особливий статус окремих районів Донбасу та амністію сепаратистів — це згода Києва діяти за сценарієм Москви, яка досягла свого. Вона нав'язала Україні язву на сході, яку можна або видалити хірургічним шляхом, як того хоче переважна більшість українців, або «лікувати» за рецептами, які пишуться у Кремлі і підтримуються політичним «консиліумом» у Берліні.

Джерело: Ділова столиця

Українська

Верховна Рада та Європарламент ратифікували Угоду про асоціацію

Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС.

За відповідний документ проголосувало 355 народних депутатів, пише Еспресо.TV.

Документ синхронно затвердили народні депутати України, а також їхні колеги з Європарламенту.

Синхронне голосування проходило в режимі телемосту.

Одразу ж після голосування прямо в сесійній залі закон про ратифікацію підписав президент України Петро Порошенко. Також закон про ратифікацію підписав голова Європарламенту Мартін Шульц.

Угода вступить в силу з 1 листопада цього року.

«Вперше в історії нашого континенту мільйони людей повстали на боротьбу за право жити в європейській спільноті. Унікальну можливіть надає УА. Її ратифікація відкриває шлях до всебічного реформування України за европейськими цінностями. Сьогодні Угода буде одночасно ратифікована з ЄС. Цією угодою держава підкреслює свій вибір на користь майбутнього членства в ЄС», — заявив перед голосуванням Олександр Турчинов.

«Голосування за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором українців. Ми виправимо помилку, яка була зроблена 350 років тому — Україна це Європа, і так сказав і зробив український народ. Під цією угодою стоїть підпис всієї України і прикро, що вона скріплена кров'ю. Така плата за свободу, демократію і незалежність. Так зараз наші вояки боряться за українську незалежність і цілісність держави. Підписання угоди і її ратифікація — це перший крок, це тільки початок великого європейсьткого шляху», — зазначив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Рада ратифікувала угоду про асоційоване членство України в CERN

Верховна рада ратифікувала угоду між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень (CERN), що стосується надання статусу асоційованого члена в цій організації. За це рішення проголосував 251 народний депутат

Як зазначається в супровідних документах до закону, який стосується надання Україні статусу асоційованого члена в цій організації, ратифікація угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень створить сприятливі умови для інтеграції України в європейський науковий та дослідницький простір, дозволить вітчизняним ученим отримати безпосередній доступ до баз новітніх наукових даних, брати практичну участь в наукових експериментах, проводити самостійні дослідження у сфері фізики високих енергій на базі колайдера.

Джерело: Espreso.TV

Українська
Підписатися на угода