пікетування

Нацгвардійці вимагають демобілізації

Понеділок, 13 жовтня. На базі Нацгвардії у Нових Петрівцях під Києвом 350 солдатів-строковиків збунтувалися і пішки вирушили до столиці.

Колона вирушила на адміністрацію президента, скандуючи гасла проти Петра Порошенка.

Перед цим бійці Нацгвардії протягом чотирьох діб вимагали виплатити їм грошове забезпечення, яке вони тривалий час не отримували. Також нацгвардійці вимагали, щоб їм видали зимову форму та екіпіровку і поводилися з ними «як з людьми, а не з худобою».

Перед тим, як залишити межі частини, бійці замкнули командирів у господарських приміщеннях.

Два відео див. на dt.ua

У Києві колона нацгвардійців вирушила до Адміністрації Президента.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на Українську Правду, периметр будівлі охороняють декілька кордонів міліціонерів. Неподалік стоять автозаки, втім, конфліктів наразі немає, обидві сторони поводяться мирно.

Бійці НГУ заявили «Громадському» ТБ, що термін строкової служби сплив ще півроку тому, але їх досі не відпускають додому. При цьому, додають гвардійці, за кожний надлишковий місяць вони отримують лише 154 грн, хоча раніше їм обіцяли платити зазначену суму щодня.

Солдати переконують, що вимагають не грошей, а саме звільнення зі служби. Час від часу бійці скандують «Дембель!».

У свою чергу, перший заступник командувача Нацгвардії, генерал-лейтенант Олександр Кривенко, який вийшов до гвардійців, заявив, що наразі немає указу президента про демобілізацію.

Ще 7 фото див. на Укрінформі.

На відео від «Громадського» можна бачити, як високе начальство у фуражках одночасно і погрожує пікетувальникам кримінальною відповідальністю (вже навіть не адміністративною, як сповіщають вказані в даному тексті джерела), і закликає «давайте ж все робити по закону, ми ж тільки за мирне розв’язання проблеми». Питання строковиків, чому закон ігнорується над даний момент, відповіді уникають.

Також в юрбу запускався нібито теж строковик (у зовсім іншій формі — світлому камуфляжі) з мегафоном, який розповідав, що ніби-то про все домовилися, і пора вертатися в казарми, та кілька молодиків у формі Нацгвардії (власне, внутрішніх військ), які агітували вертатися, бо тут, бачте, не поїси, не поспиш і не помиєшся. Всі ці заклики не мали особливого успіху.

Невдовзі після одинадцяти вечора нацгвардійці та армійці (виявляється, були й вони) залишили вулицю Банкову. Нацгвардійців організовано повезли в Нові Петрівці на їхню навчальну базу.

Українська

Під ГПУ встановили сміттєвий бак для Віталія Яреми

КИЇВ. 8 жовтня. Активісти Автомайдану встановили біля приміщення Генеральної прокуратури України сміттєвий бак з відповідним написом для Генпрокурора В. Яреми. Пікетувальники вимагали закриття кримінальних проваджень, відкритих ще за часів режиму Януковича та, нібито, не закритих досі. Крім того, активісти вимагали провести очищення лав прокуратури.

Під час встановлення баку навпроти центрального входу до ГПУ сталася невеличка сутичка з правоохоронцями. Однак обійшлося без жертв і затриманих.

Нагадаємо, останнім часом популярності набула хвиля TrashBucketChallenge, тобто люстрування депутатів та чиновників через запхання їх у сміттєві баки.

Це випробування у різний час пройшли посадовці Олег Руденко, Олександр Данильчук та Віталій Федак, депутати Віталій Журавський, Микола Корецький, Віктор Пилипишин, Сергій Кузьменко, Володимир Вовченко, Олександр Харламов, колишній регіонал Віталій Грушевський, а також головний лікар Чернівецького госпіталю Манолій Мігайчук.

Джерело: УНН (+ ще 3 фото)

Українська

Мешканці Кіровоградщини ставлять питання про імпічмент президента

Сьогодні, 18 вересня з Кіровоградщини до Києва прибула група мітингувальників, обурених призначенням головою Кіровоградської облдержадміністрації «регіонала» Сергія Кузьменка, активного антимайданівця і депутата від ПР, який голосував за диктаторські закони 16 січня.


Сергій Кузьменко (з мікрофоном) 26 січня 2014 р. на антимайдані в Кіровограді

За планом кіровоградчани мали пікетувати Адміністрацію Президента, але в останній момент розділилися на два пікети: більша частина пішла під Кабмін, менша — близько 20 осіб — пішла під АП. На відео нижче координатор громадської ініціативи «Люстрація. Кіровоградщина» Віктор Медвідь пояснює вимоги пікетувальників:

За словами Медведя та інших активістів, указ Порошенка про призначення Кузьменка керівником області несподівано з’явився у ніч на 17 вересня (тобто, якраз після законів про легалізацію бойовиків на Донбасі). Причиною призначення одіозного «регіонала» на високу посаду Медвідь називає бізнес-стосунки між Кузьменком (який разом із батьком має агрохолдинг і, зокрема, цукровий бізнес), президентом Порошенком та його батьком. Заяву про продаж Порошенком свого бізнесу активіст назвав неправдою і зазначив, що нині політика вищого керівництва України здійснюється в першу чергу в інтересах бізнесу Порошенка.

На пікеті було повідомлено, що жителі Кіровоградщини бачать у призначенні Кузьменка не лише зраду ідеалів Майдану й пам’яті Небесної Сотні (один із кіровоградців загинув від рук тітушок, найнятих і спрямовуваних Кузьменком; звернення його вдови до президента пікетувальники передали до АП), але й знецінення всієї війни на Донбасі, в якій добровольці гинуть — так виходить — за нові призначення колишніх «регіоналів» на посади, за те, щоб ставленики донецьких і далі правили Україною. Віктор Медвідь звернув увагу, що згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану», президент зобов’язаний був ввести воєнний стан своїм указом; це дійсно так (статті 1, 2, 5 закону). В той же час за нинішньої юридичної ситуації АТО будь-який учасник добровольчих батальйонів формально може бути притягнений до кримінальної відповідальності з формулюванням «бандитизм».

Активіст висловив обурення "протягуванням" Порошенком законів 16 вересня, сказавши, що вони суперечать Конституції.

Вже з’явилося означення «кривавий режим-2» і «Янукович в кубі», оскільки Порошенко проводить дії з узурпації швидше, ніж Янукович, відзначив Медвідь. Він також повідомив, що на вічі в Кіровограді 17 вересня було прийнято рішення почати збір підписів не тільки за відставку Кузьменка — але й, якщо указ президента не буде скасовано, а сам Порошенко не пояснить свою поведінку, — то й за імпічмент.

Мітингувальники передали в Адміністрацію Президента два звернення: вимогу про відставку Сергія Кузьменка з посади керівника Кіровоградської облдержадміністрації та лист до президента вдови активіста кіровоградського євромайдану Чміленка, убитого тітушками.

Окремо відзначимо некоректну поведінку журналістів агенції УНН, які чіплялися ледь не до кожного з нечисленних мітингарів (це зайняло половину тривалості відео вище) з одним і тим самим питанням «Навіщо ви тут стоїте?», а отримуючи зрозумілу відповідь — «За відставку "регіонала" Кузьменка», провокативно запитували: «А кого ви бачите на його місці?» Панове з УНН! Якщо ви збиралися таким чином вияснити, чи не замовлений цей мітинг конкурентами, треба було, по-перше, пошукати в інтернеті перед виїздом на зйомку (про пікет вам було відомо заздалегідь) і, по-друге, не приставати з одним питанням до третього-п’ятого-десятого після того, як по перших двох відповідях стало зрозуміло, що люди приїхали справді протестувати, а не когось підтримувати. Також доволі некрасиво підходити до координатора з тим самим запитанням «Навіщо ви тут?» після того, як він двічі по три хвилини це пояснив, а ви це відзняли. Такими діями ви викликаєте підозру в тому, що вам заздалегідь замовили знайти компромат на пікет і виставити його учасників у невигідному світлі.

Українська

Росія готується вивести в море перший «Містраль»

Перший вертольотоносець класу «містраль» під назвою «Владивосток» готується вперше вийти в море 10 вересня з порту Сен-Назер для ходових випробувань. Про це йдеться у відповідних графах календаря руху суден французького порту.

Його повернення очікується 19 вересня у 13:50.

Водночас адміністрація порту не вказує у відповідній графі назву агента, який залишив замовлення на вихід вертольотоносця.

Існує підозра, що «Владивосток» може не повернутися з ходових випробувань і таким чином уникнути можливих санкцій.

Нагадаємо, за контрактом перший корабель повинен бути доставлений до Росії в жовтні. Саме на цьому етапі французький уряд має видати ліцензію на експорт.

Зважаючи на це, українські та французькі активісти мають намір 4 та 7 вересня провести акції протесту в Парижі та Сен-Назері проти продажу «містралів» Росії. Як повідомила одна з активісток, Анна Гармаш, група представників української громади та небайдужих французів мають намір вирушити з французької столиці до Сен-Назера, щоб знову провести мітинг «проти продажу Путіну і його уряду кораблів "містраль"».

«Ці кораблі призначені для швидкого та ефективного військового вторгнення. У руках Кремля вони є величезною небезпекою для України, а також інших держав», — наголосила Гармаш.

За її інформацією, 7 вересня на протидію активістам представники ультранаціоналістичної французької партії Національний фронт (який свого часу підтримав анексію Криму) готують свою акцію на підтримку Кремля.

20 серпня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що в разі посилення напруженості навколо України Франція може переглянути свою позицію щодо продажу авіаносців «містраль» Росії.

Джерела: Європейська правда і День

Невизначено

Під АП пікетувальники вимагають надати військову допомогу батальйонам під Іловайськом

Майже 200 людей пікетують Адміністрацію Президента України. Про це в ефірі Еспресо.TV повідомив журналіст Ілля Березенко.

«Вже зібралися близько 200 людей, пікетують Адміністрацію Президента і вимагають, щоб надали допомогу нашим батальйонам в районі Іловайська. Зараз кажуть, що до них підійшли мотострілецькі загони, але це не допоможе. Семенченко каже, що потрібна допомога танкова і авіаційна. Тому люди вимагають, щоб сам президент відповів на всі запитання. Зараз постійно прибувають люди. Також Семенченко сказав, якщо не посилювати війська, потрібно відтягнути звідти всіх і визначити статус Іловайська: або брати місто, або залишити як є», — повідомив журналіст.

Нагадаємо, Семен Семенченко, керівник добровольчого загону «Донбас», повідомив, що ніхто не поспішає рятувати добровольчі загони України, які потрапили в оточення, а тому ініціював пікет під Адміністрацією Президента.

Джерело: Еспресо.TV

Доповнення

Приблизно за годину кількість пікетувальників, за оцінками Іллі Березенка, зросла вже до 1000 людей.

«Під стінам АП вже більше тисячі людей і постійно приходять. З відомих особистостей прийшли пан Соболєв і Поярков. Вийшов представник президента і почав завіряти, що сили підмоги відправлені. Люди сказали, що не вірять йому і кажуть, що потрібна авіація і танки і просять на розмову Президента. Ініціативна група вже зайшла до АП з двох людей (представники пікетувальників) і за п’ятнадцять хвилин вони мають вийти», — повідомив журналіст.

Активісти вимагали зустрічі з президентом, а також відставки міністра оборони.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Бійці батальйону «Донбас» пікетували Адміністрацію Президента

"Мирні" ініціативи президента Порошенка, які грають на руку російським терористам в Україні і дивовижно гармоніюють з позицією Кремля, починають викликати невдоволення серед українців. На жаль, з деяким запізненням. Першою серйозною ознакою того, що ситуація зрушується в правильний бік, стало пікетування бійцями добровольчого батальйону «Донбас» Адміністрації Президента в неділю 29 червня.

Декілька сотень (якщо вірити «Українській правді») або навіть понад тисячу (якщо вірити Радіо «Свобода» та Еспресо.TV) активістів разом із бійцями «Донбасу» зібралися на вулиці Банковій у Києві, щоб вимагати від президента припинити т. зв. "мир", під час якого злочинна діяльність бойовиків тільки посилилася, і поновити АТО на сході країни.

Список зачитаних представником «Донбасу» вимог до президента:

1. припинити перемир’я;

2. запровадити воєнний стан на сході;

3. забезпечити добровольців батальйонів зброєю і дозволити їм проводити заходи щодо знищення терористів;

4. виконати свої передвиборчі обіцянки стосовно соціального забезпечення військових;

5. вимагати від Заходу введення 3-го етапу санкції до Росії.

Пізніше Семенченко додав ще одну вимогу: усунути від переговорного процесу Медведчука, Шуфрича і «інших зрадників».

Також, учасники заходу закликали відмовитися від назви «АТО» і називати речі своїми іменами. «На сході ведеться війна», — заявивили представники «Донбасу».

До пікетувальників вийшов перший заступник голови адміністрації Віталій Зубко. Він говорив речі, що дуже пасували б представнику Партії Регіонів, зокрема заявив, що якщо солдати будуть стріляти на Донбасі, це не принесе мир (переказуємо близько до тексту). Надалі він у своєму коментарі взагалі прирівняв мирний протест активістів до провокацій: «Мітинги тут, протести, провокації. Я вам ще раз говорю, це те, що сьогодні роз’єднує людей.»

Судячи з фото та відео, захід відбувався не під стінами Адміністрації Президента, а на самому протилежному краї вулиці аж біля рогу з вул. Інститутською (яку пропонують перейменувати на Героїв Небесної Сотні): посеред вулиці ми бачимо шлагбаум там, де ще кілька місяців тому стояла загорожа з щитів і заслін із ряду міліціонерів. Схоже, нове керівництво країни починає відгороджуватися від громадян міліцейськими кордонами так само, як і попереднє (провокація із димовою шашкою, яку мав на увазі Зубко, була явно лише приводом для недопущення активістів під стіни АП).

З Банкової протестувальники рушили на Майдан Незалежності, де зібралося вже точно кілька тисяч осіб, і відбувся мітинг.

Деякі ЗМІ, приміром ТСН з каналу 1+1 (див. відео в посиланні на заяви Зубка вище), дозволили собі по-ієзуїтському некоректно описувати пікет батальйону «Донбас», приміром, називаючи захист рідної землі фразами типу «громити бойовиків». Як бачимо, цензура власників у ЗМІ нікуди не поділася, а нова влада в особі президента і прісних так само недолюблює народ і його вимоги, як і попередня.

Українська

ОБСЄ спрямовує в Україну військову місію на прохання Києва

18 держав-членів ОБСЄ спрямовують в Україну на її прохання 35 військовослужбовців без зброї, щоб визначити стурбованість Києва щодо «незвичайної військової діяльності» в країні. Місія почне свою роботу в Одесі. Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

Таке рішення ухвалили 4 березня 2014 року під час засідання у Відні у відповідь на запит України.

Візит військової місії відбудеться з 5 по 12 березня і розпочнеться в Одесі. Він пройде згідно з главою III Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки, яка дозволяє державам «добровільно приймати візити для визначення стурбованості про незвичайну військову діяльність», — йдеться в повідомленні.

18 держав-учасниць ОБСЄ погодилися відправити до України по два своїх представника: Канада, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словаччина, Швеція, Туреччина, Великобританія і США. Також в місії бере участь один представник Центру з запобігання конфліктів при ОБСЄ.

Вже на даний час в Криму перебуває представниця ОБСЄ Дуня Міятович.

Сьогодні, 5 березня, вона мала провести прес-конференцію в готелі «Україна» у Сімферополі. Проте нормальному проведенню заходу зашкодили російські естремісти.

Близько 200 осіб, які не згодні з приїздом Міятович в Україну, з плакатами «OBSE, go home», називають це втручанням у внутрішні справи Криму і намагаються перешкодити проведенню заходу, повідомляє LB.ua. У зв’язку з цим час і місце проведення зустрічі були змінені. Хоча активістам було не важко про нього дізнатися. В результаті представник ОБСЄ обмежилася проведенням короткого брифінгу замість запланованої прес-конференції. Після його закінчення Міятович намагалася залишити будівлю готелю через чорний хід, оскільки головний перекрили пікетувальники. Проте зробити їй це не вдалося: мітингарі заблокували всі під'їзди до будівлі.

Українська

Блокування суду сотнями самооборони вплинуло на його рішення

Вчора, 11 лютого, міліція виявила чергове беззаконня, коли заарештувала чотирьох представників сотні афганців із Самооборони Майдану, які доставляли в ділянку кишенькового злодія. Їх звинуватили в тому, що вони застосовували фізичну силу до затриманого. Спочатку їх оформили як свідків, потім викликали давати свідчення — і заарештували.

Коли суд обирав запобіжний захід для афганців, з Майдану прийшли активісти з вимогою звільнити незаконно затриманих.

Протистояння під судом тривало до вечора; врешті-решт суд обрав афганцям запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, після чого всі вони залишили приміщення суду.

За матеріалами espreso.tv та сільноти «ВідеоПротест» у Фейсбуці.

Українська

Майдан пікетуватиме парламент

6 лютого зранку на Майдані незалежності формуватиметься колона для пікетування Верховної Ради.

Про це зі сцени, а також в ефірі «5 каналу» заявив народний депутат від фракції «Батьківщина», комендант Майдану Андрій Парубій.

Люди пройдуть урядовим кварталом до парламенту з вимогою ухвалити зміни до Конституції.

Збір на Майдані незалежності — в 9:45 ранку. Сформувати й очолити колону Парубій пообіцяв особисто. В 10:00 колона має вирушити до Верховної Ради.

Джерело: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

Українська

У Відні пікетували будинок Азарова

В неділю, 2 лютого 2014 р. у Відні місцеві євромайданівці пікетували садибу Азарова. Фоторепортаж від Івана Зубрицького (7 фото):

Джерело: maidanua.blogspot.com

Українська

Сторінки

Підписатися на пікетування