сотні Майдану

Майданівці хочуть створити у ВР «парламентську сотню»

Активісти, котрі по сьогоднішній день живуть на Майдані і щонеділі організовують народні зібрання, вирішили створити «парламентську сотню». Остання контролюватиме діяльність нової Верховної Ради та доповідатиме народу про всі порушення з боку ВР. Таке рішення було прийняте на традиційному недільному вічі.

Сьогодні зі сцени майдану один із активістів оголосив про початок запису до так званої парламентської сотні. Остаточний перелік цих осіб буде оприлюднений на одному із наступних віче на центральній столичній площі, не виключено, що 12 жовтня.

За словами активістів, представники народу детально моніторитимуть діяльність народних обранців і доповідатимуть про всі випадки корупції, зловживань та порушень українському народу. Вони запевнили, що «парламентська сотня» матиме відкриті списки і кожну кандидатуру у списку узгоджуватимуть з народом.

Окрім того, на сьогоднішньому вічі майданівці традиційно поговорили про найбільш резонансні події, що сталися у країні за тиждень. Зокрема вони обговорили значні жертви українських військових і відсутність необхідної зброї техніки та речей першої необхідності у зоні АТО.

В поле їхнього обговорення потрапила й тема забезпечення проведення чесних позачергових виборів до ВР, а також необхідність проведення люстрації у вищих щаблях влади. Зокрема, значна частина активістів поскаржилися на те, що на Запоріжжі досі непокарані ті, хто побив та катував чотирьох представників Самооборони.

«Побиття цих хлопців Запорізьським ОБЕПом досі залишається безкарним. Прокурор Запорізької області Шацький замість того, щоб покарати цих катів, завів карні справи на постраждалих та всіма шляхами намагається „відмазати“ своїх колег», — зазначив один із активістів.

У зв’язку з цим майданівці найближчого вівторка збираються пікетувати стіни Генеральної прокуратури у Києві.

Джерело: УНН

Українська

У Києва між самооборонівцями сталася сутичка через пропозицію переформатувати Майдан

На Майдані Незалежності сьогодні між другою сотнею самооборони та представниками інших сотень сталася сутичка через пропозицію перших переформатувати Майдан. За словами очевидців, представник другої сотні зі сцени зачитав документ про переформатування Майдану, підписаний уповноваженими представниками сотень.

Під час зачитування списку осіб, які підписали документ, між представниками сотень самооборони виник конфлікт. За словами людей, якій займають Майдан, документ є приводом для того, щоб вигнати їх із центральної частини Києва. Разом із тим, вони вважають що документ — фальшивка, його не підписували деякі люди, які там вказані. Невідомим було зроблено попереджувальний постріл у небо з пістолета.

Документом передбачалося розібрати барикади, із залученням криміналістів, для виключення втрати речових доказів подій 20 лютого, прибрати все сміття на Майдані, замінити старі намети новими, розповів УНІАН представник другої сотні. За його словами, також документ передбачав створення на території Майдану громадської приймальні й пункту прийому допомоги військовим у зоні АТО.

9 липня генеральний прокурор Віталій Ярема доручив керівництву МВС і СБУ вжити заходи зі звільнення центральної частини Києва, а також 19 приміщень, які знаходяться у власності держави, від осіб, які «ототожнюють себе з учасниками Революції гідності та майданівцями». При цьому у виступі Яреми майданівці були названі рядом навмисне підібраних образливих епітетів. З того часу проти Майдану не припиняються провокації, які навіть дійшли до влаштування на його території стрілянини з травматичної зброї та підриву вибухових пристроїв.

За матеріалами УНІАН та Радіо Свобода

Українська

Останні рішення Центральної ради сотень Майдану

Приблизно годину тому, у 22:40–22:50 у середу 9 липня на Майдані Незалежності відбулося шикування сотень Майдану. Керівництвом сотень було зроблено оголошення про необхідність посилення дисципліни у зв’язку з введенням з боку нової влади (мається на увазі: адміністрації президента Порошенка і безпосередньо контрольованої нею частини виконавчої влади) у дію плану з дискредитації Майдану з метою його розпуску або розгону. Було вказано, що метою влади є переконати громадськість у тому, що Майдан є збіговиськом злочинців, дармоїдів та алкоголіків, яке необхідно ліквідувати. У зв’язку з цим було видано чотири розпорядження.

  1. Оголошено сухий закон в межах периметру барикад. Будь-який член сотень Майдану та будь-хто в камуфляжі, кого буде помічено напідпитку або просто з пляшкою в руках, буде виведений на Майдан, роздягнений до трусів і покараний перед строєм.
  2. Наказано виселити з наметів усіх, хто безпосередньо не належить до сотень Майдану.
  3. Частині 3-ої сотні, яка залишилася на Майдані (всупереч рекламному трюку її керівництва — коли було зібрано намет та оголошено про переїзд сотні в Київську фортецю; див. тут), та деяким іншим сотням наказано перегрупуватися і відновити контроль за відповідною ділянкою барикади (саме напроти цієї оголеної ділянки і була вчинена нещодавня нічна стрілянина).
  4. Здійснено розподіл обов’язків між сотнями з охорони барикад, патрулювання території Майдану та спостереження за підземним переходом під площею.

Після цього перед майданівцями виступив священник, який ще раз наголосив, що план з дискредитації Майдану владою запущено цілком всерйоз. Він повідомив, що, за наданою йому інформацією, владою залучатимуться навіть західні телевізійники і взагалі журналісти для обходу наметів та готелів, де мешкають окремі майданівці, з метою знайти там алкоголь і оголосити відповідні намети чи готельні номери притонами. Можуть, зазначив він, приводити навіть західних дипломатів. Тому священник дуже просив дотримуватися сухого закону, а до всіх "перевіряльників" бути гостинними і, як треба, то напоїти їх чаєм.

Шикування тривало приблизно з 10 хв.

Раніше, але того ж дня на теренах інформаційного простору MAIDAN PRESS CENTER відбулася прес-конференція «Відповідь активістів майдану на заяву генерального прокурора Віталія Яреми». Ініціаторами стали родини «Небесної сотні», Центральна Рада Сотень Майдану та Четверта Козацька Сотня за участі родин «Небесної Сотні». Відео та опис прес-конференції.

Українська
Підписатися на сотні Майдану