ЛНР

Жителі Луганщини влаштовують окупантам голодні бунти і вимагають забиратися геть

В окупованих бойовиками містах Луганської області люди виходять на стихійні мітинги з вимогою виплатити пенсії та зарплати, а також вимагають від «ополченців» залишити їх у спокої і забиратися геть.

Зокрема, одним з перших збунтувалося місто Стаханів, де 21 вересня на центральній площі зібралося близько 10 тисяч місцевих жителів. Люди вимагали виплат пенсій і зарплат, а також припинити терор населення і незаконні експропріації майна. На що «ополченці» заявили, що, мовляв, не час вимагати благ всяких, бо йде війна.

Аналогічний мітинг пройшов також в Алчевську. Місцеві жителі кілька місяців не отримують зарплати, пенсії та соціальні допомоги, і змушені шукати прожиток на смітниках.

Крім того, голодний бунт пройшов у місті Ровеньки, в якому за останні два місяці змінилося вже три коменданта. Бойовики заявили людям, що «доведеться потерпіти».

Мітинг у Стаханові

22 вересня в окупованому російськими бойовиками Антрациті на площі біля міськвиконкому пройшов мітинг місцевих жителів з вимогою налагодити життя у місті.

Однак місцева «влада» пообіцяла розстріляти людей, якщо вони ще раз зберуться на площі.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Терористи ЛНР розтлумачили своє бачення «мінського протоколу»

Бойовики ЛНР заявили, що не потребують «допомоги Києва в управлінні країною» та вимагають терміново вивести «найманців української армії» згідно «мінських домовленостей».

Відповідне «роз’яснення» з’явилось на сайті терористичної організації ЛНР, пише Еспресо.TV.

Наводимо повний текст «роз’яснень» без змін:

«У заголовку чітко вказано «Протокол за підсумками консультацій» — не потрібно сприймати цей документ як остаточний і що відбувся договір. Це, швидше, проміжний акт складного процесу домовленостей. Тобто, очевидно, в майбутньому ще мають відбутися зустрічі представників держав.

Перші два пункти говорять про негайне двостороннє припинення вогню і відстеження ситуації ОБСЄ.

Третій пункт говорить про якийсь закон «Про особливий статус Донбасу», якого взагалі наразі не існує. Передбачається, що він колись буде розроблений. Але хто його розроблятиме і тим більше, хто прийматиме? По ідеї, це має зробити Верховна Рада України, яка, як відомо, на даний момент розпущена. Наступний склад ВРУ зможе прийняти його дуже не скоро. І це говорить про те, що українська сторона намагається затягнути мирні переговори. Втім, народ Республіки згоден чекати скільки завгодно за умови, що на території Луганщини за цей час не прозвучить жодного пострілу і вибуху, не загине жодна людина. Вцілому ж, якщо обговорювати закон, слід звернути особливу увагу на те, що особливий статус Донбасу не передбачає будь-якої залежності від України, але, навпаки, вітає економічні та соціальні зв'язки на правах партнерства і позицій рівнозначних держав, не перешкоджаючи вільним економічним зв'язкам з Російською Федерацією.

В пункті дев'ятому знову піднімається питання особливого статусу Донбасу в частині проведення дострокових місцевих виборів. Очевидно, що говорити про вільне проведення виборів можна тільки в умовах миру. Що стосується кандидатур, то в Республіці достатньо гідних громадян, яким виборці готові довірити управління країною, тому «допомога» Києва нам не потрібна.

Виконання шостого пункту убезпечить громадян ЛНР від кримінального переслідування і покарання на території України, де їх практично поголовно звинуватили в сепаратизмі, тероризмі та інших страшних гріхах тільки за те, що жителі Луганщини мали сміливість зробити самостійний вибір щодо майбутнього свого краю, щодо своєї мови, своїх героїв і традицій.

В десятому пункті застосовані терміни, що вимагають розшифровки. Дослівно пункт звучить так: «Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців з території України». Жителі республіки абсолютно згодні з цим пунктом, оскільки на території ЛНР якщо і є найманці, то в рядах українських збройних сил. Республіка ж є в розпорядженні офіційної армії, бійці якої склали присягу.

З чим ми ще абсолютно згодні, так це з пунктами №8 і №11. Донбас дійсно потребує поліпшення гуманітарної ситуації так само гостро, як і в економічному відродженні та відновленні життєдіяльності».

Джерело: Espreso.TV

Українська

Порошенко своїми руками узаконює ЛНР і ДНР

Вадим Денисенко

На Порошенка тиснуть, щоб він продовжив перемир'я. На цьому наполягає і Росія, і ЄС. ЄС — тому що хоче за будь-яку ціну заморозити конфлікт, не розуміючи, що Путін не буде нічого заморожувати. Росії потрібно виграти час. Зараз росіянам потрібен час, щоб максимально легалізувати Царьова як лідера майбутньої держави Новоросія. Судячи з усього, в Кремлі, після довгих пошуків, вирішили не морочити собі голову і поставили на Царьова. Він, звичайно, повністю відповідає прізвиську «неандерталець», яке йому дали в парламенті, але він прогнозований і повністю керований. Плюс, він все-таки громадянин України, на відміну від Бородая.

Отже, зараз Царьову потрібен час, щоб створити свій Нацбанк, свою міліцію, своїх урядовців. Простіше кажучи, потрібен час, щоб створити свої правила гри, які передбачають утворення такого собі Придністров'я—2, введення миротворчого контингенту, який розділить сторони конфлікту і буде наполовину складатися з росіян та їх партнерів з ОДКБ. Власне, переговори, які нав'язують росіяни — це переговори про кордони квазіутворення Новоросія. І якби це парадоксально не звучало, але такий план влаштує всіх лідерів ЄС.

Паралельно по всій території України вже почалася агітаційна робота проти АТО. Перекриття доріг на Буковині та на Житомирщині — це частина великого плану під умовною назвою «Ні — війні. На фіг нам той Донбас». Далі будуть і перекриття доріг, і масові мітинги, і матері, які ночуватимуть під воєнкоматами. Причому, це довготривала акція, пік якої припаде на пізню осінь.

Чому саме на осінь? Перш за все, тому що за наступні 4—5 місяців погіршиться економічна ситуація (перш за все через війну). По-друге, тому, що люди будуть дуже стомлені, морально виснажені. По-третє, бо жовтень—листопад — депресивні місяці, коли люди найменше бачать позитиву.

Паралельно, росіяни зроблять все від себе залежне, щоб проблеми почали виникати в областях південного сходу. Задача максимум — почати створювати квазіутворення в інших регіонах. Але це перспектива. Зараз — протягом місяця росіянам потрібен «мир» на Донбасі, щоб легітимізувати уряд Царьова.

Джерело: Espreso.TV

Українська
Підписатися на ЛНР