ГПУ

Знайдено зброю, з якої вбивали майданівців

Голова Служби безпеки України Василь Грицак і генеральний прокурор України Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенку, що було виявлено і частково ідентифіковано зброю, з якої вбивали майданівців.

Згідно з доповіддю Грицака, виявлено фрагменти 23 од. вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Йдеться про 22 автомати Калашникова, один кулемет Калашникова та один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї. З усіх них були спиляні ідентифікаційні номери. За результатами експертизи СБУ ідентифікувала 12 із цих 23 од. зброї.

Нині матеріали по даній зброї направлені в Генеральну прокуратуру і МВС. ГПУ устами Шокіна обіцяє вже найближчим часом повідомити, в яких конкретно випадках використовувалася виявлена зброя.

Ще у листопаді 2015 року ГПУ оприлюднила звіт свого дворічного розслідування подій на Майдані зими 2013–2014 років. Проте, як результат ніхто з винних у злочинах проти Євромайдану не був притягнутий до відповідальності. У Генпрокуратурі це заперечують і скаржаться на брак слідчих:

«Так, на розслідування знадобляться роки. Потрібно розуміти: якщо має місце 2 тис. подій, то для цього потрібно відповідну кількість людей. Якби у нас працювало 500 слідчих, то ми закінчили б набагато швидше. Тобто, слідство триватиме тривалий час». Це — слова начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Також він повідомляв, що за два роки до кримінальної відповідальності щодо злочинів проти учасників Майдану притягнуто 274 особи.

За матеріалами Корреспондент-а, BBC та УНН.

Українська

Наливайченко: Росіяни приїжджали до Києва зі снайперськими ґвинтівками

Висловлене в попередній новині припущення про нечесність Шокіна в питанні рослідування "російського сліду" в антимайданівських діях колишнього донецького режиму починає підтверджуватися. Валентин Наливайченко вже відреагував на опубліковану заяву Шокіна про те, що він ніби-то досі не передав до Генпрокуратури потрібні документи незважаючи на запити останньої. Зацитуємо Укрінформ:

Українська

У ГПУ немає даних, щоб звинувачувати РФ у розстрілі Майдану

У Генпрокуратури немає даних про причетність Росії до розстрілу Небесної сотні в 2014 році. Про це генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив в інтерв'ю газеті Факти.

За його словами, він досі не отримав підтвердження інформації екс-глави СБУ Валентина Наливайченка про те, що в розстрілі Євромайдану були замішані російські чиновники.

«Якщо ви пам'ятаєте, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко свого часу заявляв, що, мовляв, якийсь російський чиновник взимку 2014 року перебував у Києві, віддавав команди силовикам стріляти по мітингувальникам. Я попросив Наливайченка надати нам хоч якісь документи, що підтверджують це. Дотепер їх немає», — пояснив генпрокурор.

Як зазначив Шокін, у нього немає підстав говорити про те, що в розстрілі Небесної сотні є російський слід: «Тому зараз я не маю даних, що в розстрілі Небесної сотні є російський слід. З тих матеріалів, якими ми зараз володіємо, неможливо зробити такий висновок. Не тому, що ми не можемо чи не хочемо це довести, у нас просто сьогодні немає підстав про це говорити».

Джерело: ЛІГА.net

Насправді, не зовсім зрозуміло, чому Шокін згадує персонально Наливайченка через майже чотири місяці, як той вже не очолює СБУ, і нічого не каже про те, чи робив він запит на відповідні документи до СБУ вже після відставки Наливайченка. Чотири місяці на це було. Але Про це Шокін чомусь мовчить. Мабуть, комусь дуже потрібно створити враження, ніби інформація про керування росіянами антимайданівськими заходами — це лише особисті заяви Наливайченка, і ніяких підтверджень цих заяв немає.

Українська

Заступник Яреми гальмує кримінальні справи щодо міністрів Януковича

Заступник Генерального прокурора України Анатолій Даниленко, який неформально курує розслідування Генеральною прокуратурою України найбільш резонансних кримінальних справ стосовно одіозних міністрів Януковича, гальмує слідство. Про це на умовах анонімності повідомляє джерело в ГПУ, повідомляє УНН.

«Даниленко особисто контролює, щоб у справах щодо Раїси Богатирьової, Миколи Присяжнюка та Сергія Клюєва не спливали нові докази й нові епізоди. Результат його роботи досить переконливий. Пройшло 7 місяців з моменту втечі екс-міністрів, а до відповідальності ніхто так і не притягнутий», — говорить джерело.

В уряді Миколи Азарова Раїса Богатирьова посідала пост міністра охорони здоров'я, а Микола Присяжнюк керував Міністерством аграрної політики. Сергій Клюєв в різний час під час президентства Віктора Януковича був віце-прем'єр-міністром, секретарем РНБО, а також керував Адміністрацією Президента (УНН явно плутають Сергія та Андрія Клюєвих; хоча, це зовсім не дивно (див. ост. абзац матеріалу)euro-maidan.info).

Джерело: УНН

Нагадаємо також про недавній скандал, коли журналісти «Наших грошей» виявили, що Даниленко причетний до привласнення 140 гектарів водойм поблизу сіл Мала та Велика Солтанівка Васильківського району на Київщині. Точніше, привласнено було більше, але 129 гектарів нині вдалося повернути державі. Причому, після появи програми про цю оборудку, журналістам «Наших грошей» почали погрожувати. Передача про оборудку зі зйомками маєтку Даниленка:

Цікаво, що Даниленко є заступником Віталія Яреми не вперше: перед цим він керував апаратом Яреми як віце-прем’єра. Відтак зовсім не дивно, що "майданівець" Ярема брав активну участь у ліквідації Майдану в Києві.

Янукович і Пшонка втекли, але охочі зайняти їхні місця тут-таки знайшлися...

Українська

У Генеральній прокуратурі створено управління, яке займатиметься захистом прав громадян на території Криму


Про це в середу, 9 липня, повідомив Генеральний прокурор України Віталій Ярема в ході зустрічі з Регіональним представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком.

Віталій Ярема подякував за увагу до подій в Україні та проблем переселенців. «Наша держава переживає складні часи, тому ми високо цінуємо підтримку міжнародних організацій», — сказав він.

Віталій Ярема поінформував представника ООН, що з Криму на материкову частину України вже переселилося більше 10 тисяч громадян. «Вони не залишилися без уваги держави: прийнято ряд нормативних документів, які допоможуть у вирішення їхніх проблем», — підкреслив Генпрокурор.

Під час обговорення питання переселенців з Криму, Віталій Ярема повідомив, що в структурі Генеральної прокуратури України створено управління з питань захисту прав громадян та інтересів України на тимчасово окупованій території півострова Крим. «Головною функцією управління є захист інтересів громадян, в першу чергу переселенців», — наголосив очільник відомства. Також, за словами В. Яреми, управління займатиметься фіксацією порушень прав громадян в Криму, підготовкою та супроводом звернень до Європейського суду з прав людини, питаннями юридичних осіб, зокрема, тих підприємців, які сьогодні вимушені працювати на тимчасово окупованій території.

Олдріх Андрисек, у свою чергу, висловив підтримку діям української влади. «Офіс Управління Верховного комісара ООН завжди готовий до плідної співпраці», — підкреслив Регіональний представник ООН.

Джерело: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України

Українська

Генпрокуратура відкрила 563 справи про розкрадання бюджетних коштів за Януковича

Генеральна прокуратура за фактами розкрадання бюджетних коштів попередньою владою вже відкрила 563 кримінальні провадження і в кожному п'ятому виконавчий акт вже направлено до суду.

Про це під час розширеного засідання колегії Генпрокуратури з питання стану дотримання законодавства при використанні бюджетних коштів повідомив виконуючий обов'язки генерального прокурора України Олег Махніцький.

«Прокурори за результатами виявлених порушень у цій сфері, в поточному році відкрили вже 563 кримінальні провадження, і в кожному п'ятому виконавчий акт вже направлено до суду. За прокурорським реагуванням до відповідальності притягнуто більш як 2,5 тис. посадовців з органів державної влади й місцевого самоврядування, з них кожен шостий — це органи контролю. До бюджету відшкодовано 53 млн. грн.», — сказав Махніцький.

За його словами, вже відомі факти розкрадання коштів екс-президентом Віктором Януковичем і його найближчим оточенням.

«Вже відомі численні факти масового розкрадання, вчиненого колишнім президентом України Віктором Януковичем, його найближчим оточенням, а також чиновниками колишнього уряду, виконавчої влади, місцевого самоврядування, за якими органами прокуратури почато кримінальні провадження», — сказав Махніцький.

В. о. генпрокурора відзначив, що кількість злочинів у бюджетній сфері не зменшується. Зокрема, за його словами, найчастіше такі злочини скоюються у сфері охорони здоров'я, оборонній та енергетичній галузях.

«Найгірший стан в енергетичному секторі, галузі охорони здоров'я, оборонній, екологічній, аграрній та транспортній сферах», — сказав Махніцький.

Також він відзначив, що одна з головних причин порушення бюджетного законодавства — неефективна робота органів фінансового контролю.

В свою чергу перший заступник генерального прокурора Микола Голомша, присутній на засіданні, повідомив, що головним слідчим управління Генпрокуратури проводиться досудове розслідування за фактами скоєння злочинів вищими керівниками держави.

«Причетними до скоєння правопорушень є екс-президент Янукович, колишні члени уряду Арбузов, Клименко, Лукаш, Ставицький, колишній перший заступник голови адміністрації Портнов», — сказав Голомша.

За його словами, чиновники за попередньою змовою з керівниками деяких юридичних осіб оволоділи землею і будівлями в урочищі Межигір'я, а кошти легалізували.

Також триває розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння коштами Аграрного фонду на суму більш ніж 500 млн. грн. колишнім міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюком та іншими посадовцями.

Голомша також повідомив, що встановлені факти змови екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка з іншими чиновниками Міндоходів, які організували в Одеській, Київській, Донецькій, Харківській областях так звані «програмні підприємства», метою яких було надання послуг з розмитнення товарів за значно заниженою митною вартістю.

«Також Клименко організував функціонування на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки. В результаті такої незаконної діяльності бюджету завдано шкоди на суму більш ніж 6 млрд грн.», — відзначив Голомша.

Джерело: УНІАН

Українська
Підписатися на ГПУ