Швейцарія

Онука Звягільського живе на березі Женевського озера і відхрещується від українського громадянства

Людиною, яка відкриє роботу Верховної Ради восьмого скликання, стане Юхим Звягільський. Це один із сумних підсумків дострокових виборів в Україні. Депутат, який голосував за диктаторські закони 16 січня, бізнес-партнер Януковича, директор шахти, що стала "чорною дірою" для українського бюджету, на правах найстаршого буде зачитувати з трибуни парламенту присягу для всіх інших нардепів.

Про це пише журналіст Сергій Лещенко у своєму блозі на «Українській правді»:

Це буде вже восьмий депутатський скликання Звягільського. Він — абсолютний рекордсмен за термінами перебування в Раді — починаючи з 1990-го. Правда, більше двох років він не ходив на засідання, тому що ховався від кримінального переслідування в Ізраїлі.

Тепер в одній точці зійдуться Майдан, що став реакцією на тотальну корупцію української політики, і Звягільський, який довше інших будував цей режим.

Тим більше сумно, що до присяги депутатів буде приводити людина, у якої мандат більш ніж сумнівний. Вхідним квитком до нового парламенту для нього стануть всього 1 тисяча 454 голоси, відданих за кандидатуру Звягільського на частково окупованому окрузі № 45. Це — найнижчий результат "переможця" по всій країні.

Крім самого Звягільського, останні кілька скликань плечем до плеча в парламенті з ним працював його зять Володимир Вечерко, завершальним акордом депутатства якого стала участь у зустрічі з керівництвом Державної Думи в Москві.

Але повернемося до більш прозаїчних матерій. За час присутності Звягільського в українській політиці, його онука — донька депутата Вечерка — розжилася нерухомістю. Правда, не в передмістях Донецька. Місцем її проживання є розкішний особняк в одному з найпрестижніших місць планети, елітному женевському районі Колоні.

Є виписка з швейцарського реєстру про приналежність Вікторії Вечерко будинку на березі Женевського озера, за адресою Chemin du Nant-d'Argent 15, 1223 Cologny.

Про те, що його дочка виїхала до Швейцарії, депутат-регіонал Володимир Вечерко був змушений визнати під час одного з ефірів на «Громадському» під час Майдану. При цьому він сказав, що Вікторія Вечерко має громадянство як України, так і Швейцарії.

Згідно з реєстраційними документами, у право власності на цей будинок і ділянку Вікторія Вечерко вступила восени 2010 року. Площа майна становить 2484 квадратних метрів.

Цікаво, що адвокат Вікторії Вечерко прокоментував історію внучки Звягільського:

«Пані Вікторія Вечерко делегувала мені захист своїх інтересів. Вона насправді живе і працює в Швейцарії протягом багатьох років. Враховуючи її повну інтеграцію (в швейцарське суспільство), пані Вечерко свого часу отримала громадянство Швейцарії, яке є її єдиним громадянством. Моя клієнтка не має українського паспорта, хоча ви хибно стверджуєте протилежне (насправді, це стверджував батько Вікторії Вечерко, нардеп Володимир Вечерко — УП). Пані Вечерко не займається політикою і ніколи не мала ані найменшої проблеми з законом, ні в Швейцарії, ні за кордоном. Моя клієнтка — цілком шановна особа, котра розраховує на строгу повагу до її особистого життя, зокрема, до особистого життя її дитини, яка народилася в Швейцарії і має тільки швейцарське громадянство».

Ось так. Дідусь виконував обов’язки прем’єр-міністра на початку 1990-их, після чого втік до Ізраїлю, ховаючись від кримінальної справи, проте повернувся під гарантії влади й обрався депутатом. Батько з 2002 року теж засідає в парламенті. А онука екс-прем’єра і дочка депутата розкраденої і розірваної на частини України — респектабельний житель найбільш благополучної країни Європи.

Так виглядає кругообіг грошей в українській політиці. Якщо політики не поставлять крапку в цьому, то її поставить саме суспільство — і ця відповідь сподобається не всім. Тому не всі встигнуть виїхати в затишний будиночок на березі Женевського озера.

Джерело перекладу: Gazeta.ua (+ 6 фото і 2 скани)

Українська

Швейцарія та Україна готують «дорожню карту» для повернення вкрадених активів

Найближчим часом Швейцарія направить до Києва групу експертів, які допоможуть українським слідчим сформувати низку конкретних запитів до швейцарської влади.

Про це повідомив директор департаменту міжнародного права у МЗС Швейцарії Валентин Цельвегер 24 квітня під час переговорів із заступником Генерального прокурора України Миколою Голомшею, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу ГПУ.

«Подання стосуватимуться, насамперед, представників так званої "сім'ї" екс-президента України Віктора Януковича та їхніх рахунків в швейцарських банках. Метою домовленостей є прискорення інформаційного обміну між обома країнами для відстеження, замороження та повернення викрадених статків», — йдеться у повідомленні.

Як відомо, Швейцарія стала першою з європейських країн, що заблокувала рахунки 29 українських високопосадовців, підозрюваних у масштабній корупції протягом 2010–2013 рр.

«Ми звернулись не тільки до Швейцарії, але й також до 136 держав світу з проханнями надати інформацію про рахунки з наявними на них коштами, здобутими незаконним шляхом, від 68 колишніх посадовців», — сказав Голомша.

За словами Голомші, «складність виникає у тому, що окремі посадовці оформляли ці гроші не на себе, а на інших осіб, і коли ми стикаємось з цими людьми, вони починають заперечувати стосунки з посадовцями. Але слідство має конкретну інформацію, і ці всі контакти встановлюються».

Між тим, за інформацією Цельвегера, сьогодні кількість українських мільйонерів-вкладників у швейцарських банках значно менша від аналогічного показника серед представників інших країн. Представник швейцарської сторони пояснив це підкреслено обережним ставленням швейцарської фінансової системи до грошових переказів з України. На його думку, швейцарські банки звертають увагу на те, «хто має право підпису, хто реально стоїть за банківськими рахунками».

Сторони домовились про встановлення безпосередніх відносин між фахівцями слідчих підрозділів обох країн. За спільним висновком, налагоджені особисті контакти допоможуть створити підґрунтя для пришвидшеної процедури розслідування. Для цього в. о. Генерального прокуратура України Ігор Махніцький планує обговорити подібні домовленості з керівництвом Федеральної прокуратури Швейцарії під час закордонного відрядження наступного тижня.

За аналізом Світового банку, Швейцарія вже повернула одну третину коштів, на загал викрадених корупціонерами в світі, після чого переміщених до швейцарської фінансової системи. Загальна сума повернутого становить близько 2 млрд. дол.

Українська
Підписатися на Швейцарія