реформи

Політика Яценюка руйнує економіку України

Російський політик, голова партії «Демократичний вибір» Володимир Мілов опублікував аналітичну записку, в якій на простих міркуваннях показує, що урядова політика українського прем’єр-міністра Яценюка спрямована на витискання коштів з рядових громадян та малого бізнесу і веде Україну до економічної катастрофи. Не дефолту держави, а саме економічної катастрофи всієї країни.

Автор обговорює податкову реформу, енергетику та авіаперевезення. Основну увагу приділено вітчизняному газовидобутку.

В умовах, коли вітчизняні аналітики практично всі бояться називати речі своїми іменами, прямі формулювання набувають великої ваги. Публікуємо переклад статті Мілова:

Володимир Мілов

Україна: все пішло не так

Українська

Олександр Бондар: Не бачу, щоб президент і прем’єр хотіли увійти в історію

Сайт euro-maidan.info переводить свою головну сторінку з новинного формату на переважно аналітичний. Публікуємо інтерв’ю Олександра Бондаря, взяте у нього Олександром Карпенком для газети «Сільські вісті» (колишній рупор Соціалістичної Партії України, який після політичної смерті цієї партії перейшов на патріотичні позиції, відмовившись від соціалістичної риторики). В інтерв’ю ідеться переважно про перспективи приватизації та імітацію реформ у виконанні нинішньої влади.

Олександр Бондар: Не бачу, щоб президент і прем’єр хотіли увійти в історію

Новий уряд робить перші кроки. Наскільки він професійний, чи здатен подолати економічну кризу і вивести країну на шлях реформ? Про це розмова з відомим політиком, колишнім головою Фонду держмайна Олександром БОНДАРЕМ.

Українська

Акція під Адміністрацією Президента 18 червня

Ганна Гопко розмістила наступне повідомлення про акцію в нинішню середу:

«18 червня у 13:00 відбудеться акція під Адміністрацією Президента (вул. Банкова, 11) «Підтримати судову реформу: громадськість вимагає чітких дій від Президента». Провідні експерти із судової реформи, зокрема із Реанімаційного пакету реформ, передадуть звернення правників та громадських організацій до Президента України. Напередодні з’їзду суддів України, який відбудеться 19 червня, правники озвучать ключові вимоги та пропозиції до Президента для забезпечення очищення судової системи. Жодні реформи в країні неможливі без справедливого суду.

Для контактів: Оксана Величко, 067 465 89 45 менеджер групи із судової реформи Реанімаційного пакету реформ»

Цього місяця активісти також пікетували Верховну Раду, вимагаючи прийняти антикорупційні закони.

Українська

Уряд реорганізував Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації

Уряд реорганізував Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації, створивши центральний орган виконавчої влади з реалізації політики у сфері електронного урядування – Державну службу з питань електронного урядування – діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України прийнята 4 травня 2014 року.

Згідно з постановою, Міністерство освіти і науки є правонаступником прав та обов’язків Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації з питань реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

Таким чином Міністерству освіти і науки будуть повернуті повноваження в управлінні наукою. Це дозволить розвивати інфраструктуру наукових досліджень, зокрема шляхом інтеграції вищої освіти та науки.

Прес-служба Міністерства освіти і науки України
05.06.2014 | 12:09

Українська

Перша зустріч експертної групи Реанімаційного пакету реформ з розвитку електронного урядування: звіт організаторів

Як вже повідомлялося, у вівторок 27 травня у Києві відбулася перша зустріч експертної групи з розвитку електронного урядування, зібраної в рамках євромайданівської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». Офіційно це було засідання, хоча реально це була лише пробна зустріч. Нині її організатори сформулювали своє враження від того, що відбулося; певною мірою це можна вважати офіційним звітом про зустріч; також в ньому містяться всі координати для зв’язку з групою та приєднання до неї. Наводимо повний текст:

Українська

Приватні нотаріуси складатимуть електроні іспити у Мінюсті для отримання нотаріального свідоцтва

Міністр юстиції України Павло Петренко призупинив проведення іспитів нотаріусів за старими правилами і запроваджує незалежну електронну анонімну систему іспитів.

Про цю новацію він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Еспресо.TV.

«Друзі, нотаріальна сфера — один із найбільших осередків корупції, який знаходиться у відомстві Мін’юсту.

Так, за даними громадських організацій, для того, щоб отримати свідоцтво нотаріуса, необхідно дати хабара, який обчислюється насправді фантастичними сумами — від 20 до 100 тисяч доларів.
Прийшов час поставити жирну крапку на цій корупційній схемі.

По-перше, я зупинив процес проведення іспитів для приватних нотаріусів за старими правилами.

По-друге, вже незабаром буде запроваджена незалежна електронна анонімна система іспитів для отримання нотаріального свідоцтва. Електронний іспит проводитиметься за принципом зовнішнього незалежного оцінювання за участі відповідної кваліфікаційної комісії.

По-третє, ми спростимо систему подачі документів для претендентів на посаду приватного нотаріуса. Документи будуть подаватися безпосередньо до Мін’юсту. Це прискорить процес організації цього іспиту та суттєво скоротить термін між його оголошенням та проведенням.

Періодичність проведення іспитів буде збільшена з одного до чотирьох разів на рік.

Така процедура здачі іспитів унеможливить будь-який суб’єктивний фактор впливу на тих, хто складає та приймає іспити, та таким чином знищить корупційну складову, яка досі існувала в нотаріаті», — написав Петренко.

Українська

Уряд відкрив доступ до генпланів міст

Кабінет міністрів України схвалив рішення про відкриття доступу до генеральних планів міст. Як повідомляє УНІАН, про це заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Щойно було прийняте рішення про відкриття генеральних планів міст. Сьогодні всі державні органи влади зобов'язані забезпечити цю роботу і надати повноцінне право територіальним громадам, міським радам, обласним радам, районним відкрити генеральні плани, що дозволить громадам, журналістам, всій спільноті отримати доступ до наявних земельних ресурсів на території тієї чи іншої громади», — сказав він.

Віце-прем’єр впевнений, що це рішення «дозволить вивести з тіні будь-які земельні відносини». Крім того, як додав Гройсман, уряд прийняв рішення про передачу повноважень інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на рівень територіальних громад. «Ці два рішення, я думаю, будуть позитивно сприяти і розвитку територій, і публічності як у сфері будівництва, так і земельних відносин», — сказав віце-прем’єр.

Як повідомляє РБК-Україна, 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову суду першої інстанції про визнання протиправними дій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ у справі про засекречування генеральних планів міст України. Таким чином, суд задовольнив апеляційну скаргу міністерства на постанову Окружного адміністративного суду Києва.

Як може скористатися генпланом розвитку міста рядовий житель, можна взнати з 5-и відеороликів, які у свій час підготував Східноукраїнський центр громадських ініціатив, і які можна знайти на сайті «Тексти.org.ua» в матеріалі «Як користуватися генпланом розвитку міста? 5 навчальних відеороликів».

Українська
Підписатися на реформи