Брюссель

НАТО готується ізолювати Росію та допомагати Україні

1 квітня в Брюсселі відбулося засідання Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ. За підсумками засідання оприлюднено офіційну заяву про призупинення усіх форм співпраці з Росією, окрім переговорів на рівні послів і вище.

«Ми вирішили призупинити всю співпрацю між Росією та НАТО у цивільній та військовій сферах. Наш політичний діалог на Раді НАТО–Росія триватиме за необхідності на рівні послів та вище, передусім для обміну поглядами на владнання цієї (кримської) кризи», — говориться в заяві.

Міністри закордонних справ НАТО і України закликали Росію припинити незаконну і нелегальну анексію Криму і утриматися від будь-яких агресивних дій проти України. Про це йдеться в заяві, прийнятій за підсумками засідання Комісії Україна–НАТО, яка також відбулася 1 квітня в Брюсселі.

У разі військової агресії НАТО готується повністю відрізати Путіна від зовнішнього світу. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці журналіст Юрій Бутусов, який наразі перебуває у Брюселі.

«Судячи з того, що бачу і чую — а офіційні заяви західних дипломатів зворотної сили не мають — НАТО не зупиниться перед холодною війною з Росією. Вони реально готуються повністю відрізати Путіна від зовнішнього світу. НАТО неофіційно заявляють: ми не будемо вводити війська в Україну. Разом з тим, вони готові діяти. Розробляються різноманітні програми допомоги — у тому числі на експертному рівні. Тобто вони не хочуть давати Україні гарантії своєї прямо військової допомоги. Але, якщо Путін розгорне вторгнення, а Україна здійснить опір, НАТО введе санкції третього ступеня, і після цього військово-політична обстановка радикально зміниться», — написав журналіст.

Юрій Бутусов наголосив, що всі співробітники НАТО і західні дипломати оцінюють політику України в Криму і під час конфлікту з Росією надзвичайно високо. Хоча і критикують роботу Міністерства оборони.

Разом із тим НАТО посприяє Україні у військовій реформі для відбиття будь-якої військової загрози, а також допоможе порадами в посиленні охорони об’єктів стратегічного призначення на українській території.

Про це генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив на прес-конференції після засідання Північноатлантичної ради та Комісії Україна–НАТО.

У свою чергу, виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця заявив, що Київ звернувся по допомогу до членів НАТО щодо постачання радарів та іншого обладнання для облаштування українського кордону.

Українська
Підписатися на Брюссель