пам’ять

Графіті-пам’ятник Майдану створять у Кам’янці-Подільскому

Художники стріт-арту планують створити великий малюнок в пам’ять про події на Майдані.

Картина «Запальний танок» з’явиться на фасаді п’ятиповерхового будинку. Це — експозиція художників з арт-групи DRUGYJ FRONT, які створювали свої картини під час подій на Майдані. Основна підтримка проекту належить фестивалю вуличного мистецтва «Республіка», що в третій раз відбудеться в місті Кам’янці-Подільському 5–7 вересня. Завдяки фестивалю «Республіка» у районах міста Кам’янця-Подільського вже створено понад 30 великих малюнків на фасадах будинків. Також під час фестивалю проводяться еко-акції та культурно-просвітницька робота (лекції, воркшопи, майстер-класи). Цього року буде презентовано проект «Листівки з Майдану».

Але некомерційному фестивалю не вистачає коштів на фарбу, гідравлічний підйомник, оренду приміщень для виставки та організацію приїзду художників. Керівництво фестивалю запропонувало всім небайдужим долучитися до спільної справи. Ідею вже підтримали майже 50 благодійників й на малюнок зібрали 62% необхідних коштів.

Кожен учасник, що пожертвує кошти, отримає подяку від фестивалю «Республіка» (квитки, футболки, екскурсії, проживання у готелі). Долучитися можна на biggggidea.com (там же див. зразки реалізованих робіт).

Джерело: Cultprostir

Українська

У Києві з'явилася меморіальна дошка герою Небесної сотні

Вчора, 22 травня, у столичній школі № 118, що на Подолі, відкрили пам’ятну дошку герою Небесної сотні Дмитру Максимову.

Такі меморіальні дошки героям Небесної сотні уже встановлено у Вінниці, Черкасах та Дніпропетровську, а найближчим часом їх відкриють у Львові та Івано-Франківську.

Окрім того, сьогодні, 23 травня, у столичних школах мали відкрити ще дві меморіальні дошки.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

У Києві зведуть меморіал Небесної сотні

Міністерство культури і КМДА оголосили конкурс на кращу ідею Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у столиці. Нині столична влада визначилася з тривалістю конкурсу.

За інформацією від організаторів конкурсу, публічне обговорення триватиме до 14 травня, реєстрація учасників — до 16 червня, подача конкурсних проектів — до 22 серпня, а з 28 серпня по 28 вересня всі роботи будуть оприлюднені. Ідеї щодо вигляду та місця розташування пам’ятника/меморіалу можна надсилати з 15 травня до 16 червня. Найкращу пропозицію визначать шляхом онлайн-голосування.

Найкращий проект планують обрати до 15 жовтня, а вже з листопада почнеться робота над проектом, повідомили на спільній прес-конференції Міністерства культури та КМДА у департаменті архітектури міської адміністрації.

Як заявляють в департаменті архітектури КМДА, якщо все пройде за графіком, вже до лютого меморіал можна відкрити.

Конкурс відкритий і всеукраїнський, тому участь у ньому можуть взяти всі охочі з будь-якого регіону України, а автор концепції не обов’язково повинен бути фахівцем-архітектором.

В рамках конкурсу створено спеціальний сайт – nebesna.kga.gov.ua, на якому люди можуть висловити свої бачення вигляду меморіалу.

Голова КМДА Володимир Бондаренко, у свою чергу, відзначив, що пам'ятник будуватимуть за гроші меценатів і за рахунок добровільних пожертв.

За матеріалами Газети.UA та Укрінформу

Українська

Національний банк випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті»

31.03.2014
прес-реліз

Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті», вшанувавши пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час трагічних подій у Києві на початку цього року.

«Пам’яті відважних людей, патріотів України Національний банк присвячує пам’ятну медаль, увічнюючи подвиг Героїв Небесної сотні, — розповів Голова Національного банку Степан Кубів. — Понад сто життів обірвалися для того, щоб повернути нашій Батьківщині майбутнє. Це величезна ціна, і це неоцінимий, неоплатний борг. Гідне життя кожного українця за законами совісті та Бога на благо України має стати нашою відплатою за їхнє перерване життя».

Пам’ятну медаль "Небесна сотня на варті" виготовлено з нейзильберу, якість карбування — «спеціальний анциркулейтед», маса — 16,54 г, діаметр — 35,0 мм, тираж — до 100 000 штук. Коштуватиме пам’ятна медаль 20 гривень (у сувенірній упаковці — 30 гривень).

На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: «Мамочко, вибач за чорну хустину, за те, що віднині будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була в мене одна.» та «Героям слава!». На реверсі — герої подій українського Майдану на барикаді, один із яких тримає синьо-жовтий Державний Прапор України (використано тамподрук); угорі напис «Небесна сотня на варті»; унизу рік карбування — 2014.

Вірш-реквієм «Мамо, не плач. Я повернусь весною…», рядки якого розміщено на аверсі медалі, неодноразово звучав зі сцени Майдану і нікого не залишив байдужим. Автор твору — поетеса Оксана Максимишин-Корабель — українка, яка нині мешкає в Португалії, але глибоко вболіває за майбутнє України.

Над створенням пам’ятної медалі працювали: художник-скульптор Анатолій Дем’яненко та скульптор Володимир Атаманчук.

Джерело: НБУ

Українська
Підписатися на пам’ять