Небесна сотня

На Кіровоградщині з’явився бандерівський комбайн

Голландський комбайн набув національних рис.

Світлину з комбайном, що належить фермеру з Кіровоградщини Віктору Чміленку, розмістив на власній сторінці у Фейсбуку його побратим Олексій Цокалов. Жатка та боковина зернозбиральної техники має червоно-чорні бандерівські кольори та написи «Україна понад усе!», «Слава Україні Героям слава!». Вгорі ж техніку прикрашає картина Небесної сотні авторства Юрія Журавля.

Нагадаємо, Віктор Чміленко, фермер з села Борисівка Бобринецького району Кіровоградської області, загинув 20 лютого у Києві на вулиці Інститутській від кулі снайпера. Справу батька продовжує його син Віктор Чміленко.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Людмила Денисова: список загиблих Небесної сотні поповнився

Міністр соціальної політики Людмила Денисова повідомила, що список загиблих Небесної сотні поповнився двома особами і відтепер нараховує 98 осіб. Усім їм (їхнім родинам? — euro-maidan.info) буде здійснено одноразову грошову допомогу у розмірі 121 800 грн.

Станом на 2 червня 50 родин, які втратили своїх близьких під час акцій протесту на Майдані, вже отримали таку грошову допомогу.

Кошти, призначені на здійснення одноразової грошової допомоги, у повному обсязі перераховані до всіх обласних та районних управлінь соцзахисту населення, на ці потреби виділено 11,7 млн. грн.

Джерело: ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Українська

У Києві з'явилася меморіальна дошка герою Небесної сотні

Вчора, 22 травня, у столичній школі № 118, що на Подолі, відкрили пам’ятну дошку герою Небесної сотні Дмитру Максимову.

Такі меморіальні дошки героям Небесної сотні уже встановлено у Вінниці, Черкасах та Дніпропетровську, а найближчим часом їх відкриють у Львові та Івано-Франківську.

Окрім того, сьогодні, 23 травня, у столичних школах мали відкрити ще дві меморіальні дошки.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

У Києві зведуть меморіал Небесної сотні

Міністерство культури і КМДА оголосили конкурс на кращу ідею Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у столиці. Нині столична влада визначилася з тривалістю конкурсу.

За інформацією від організаторів конкурсу, публічне обговорення триватиме до 14 травня, реєстрація учасників — до 16 червня, подача конкурсних проектів — до 22 серпня, а з 28 серпня по 28 вересня всі роботи будуть оприлюднені. Ідеї щодо вигляду та місця розташування пам’ятника/меморіалу можна надсилати з 15 травня до 16 червня. Найкращу пропозицію визначать шляхом онлайн-голосування.

Найкращий проект планують обрати до 15 жовтня, а вже з листопада почнеться робота над проектом, повідомили на спільній прес-конференції Міністерства культури та КМДА у департаменті архітектури міської адміністрації.

Як заявляють в департаменті архітектури КМДА, якщо все пройде за графіком, вже до лютого меморіал можна відкрити.

Конкурс відкритий і всеукраїнський, тому участь у ньому можуть взяти всі охочі з будь-якого регіону України, а автор концепції не обов’язково повинен бути фахівцем-архітектором.

В рамках конкурсу створено спеціальний сайт – nebesna.kga.gov.ua, на якому люди можуть висловити свої бачення вигляду меморіалу.

Голова КМДА Володимир Бондаренко, у свою чергу, відзначив, що пам'ятник будуватимуть за гроші меценатів і за рахунок добровільних пожертв.

За матеріалами Газети.UA та Укрінформу

Українська

Активістам у Римі поліція зробила зауваження через плакат «Путін=Гітлер»

Вперше за весь час проведення акцій євромайдану в Римі, поліція зробила українським активістам зауваження щодо плакату, на якому було написано «Путін=Гітлер».

У неділю українці Італії зібралися на одній з центральних площ Рима, неподалік від Базиліки Сан Джованні Латерано, щоб вшанувати пам’ять «Небесної сотні».

Дехто з активістів приніс плакат із написом: «Путін=Гітлер». Інспектор поліції підійшов до мітингувальників і зазначив, що такий напис ображає керівника суверенної держави. На це зауваження обурені маніфестанти відповіли, що дії Путіна в Криму є аналогічними діям Гітлера в Австрії, і що російська влада, окупувавши Крим, заслуговує на таке визначення. Через словесну суперечку поліція нікого не затримала.

Мітинг продовжився. На ньому зокрема виступив Ігор Козубаль, поранений на Євромайдані, який приїхав на лікування до Італії. Він закликав українців до єдності, бо вона «робить нас непереможними».

Присутні на акції також читали вірші і співали патріотичних пісень.

Джерело: Радіо «Свобода»

Українська

Національний банк випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті»

31.03.2014
прес-реліз

Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті», вшанувавши пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час трагічних подій у Києві на початку цього року.

«Пам’яті відважних людей, патріотів України Національний банк присвячує пам’ятну медаль, увічнюючи подвиг Героїв Небесної сотні, — розповів Голова Національного банку Степан Кубів. — Понад сто життів обірвалися для того, щоб повернути нашій Батьківщині майбутнє. Це величезна ціна, і це неоцінимий, неоплатний борг. Гідне життя кожного українця за законами совісті та Бога на благо України має стати нашою відплатою за їхнє перерване життя».

Пам’ятну медаль "Небесна сотня на варті" виготовлено з нейзильберу, якість карбування — «спеціальний анциркулейтед», маса — 16,54 г, діаметр — 35,0 мм, тираж — до 100 000 штук. Коштуватиме пам’ятна медаль 20 гривень (у сувенірній упаковці — 30 гривень).

На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: «Мамочко, вибач за чорну хустину, за те, що віднині будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була в мене одна.» та «Героям слава!». На реверсі — герої подій українського Майдану на барикаді, один із яких тримає синьо-жовтий Державний Прапор України (використано тамподрук); угорі напис «Небесна сотня на варті»; унизу рік карбування — 2014.

Вірш-реквієм «Мамо, не плач. Я повернусь весною…», рядки якого розміщено на аверсі медалі, неодноразово звучав зі сцени Майдану і нікого не залишив байдужим. Автор твору — поетеса Оксана Максимишин-Корабель — українка, яка нині мешкає в Португалії, але глибоко вболіває за майбутнє України.

Над створенням пам’ятної медалі працювали: художник-скульптор Анатолій Дем’яненко та скульптор Володимир Атаманчук.

Джерело: НБУ

Українська
Підписатися на Небесна сотня