незаконно присвоєне

Суд забрав у Януковича ще 5 гектарів лісу в Сухолуччі

Вишгородським районним судом задоволено позов прокуратури Київської області та повернуто у власність держави майже 5 гектарів лісу в межах Сухолуцької сільської ради, на яких розташовані резиденції Віктора Януковича «Акація» та «Острів».

Про це повідомляє Генеральна прокуратура:

«Встановлено, що Київська облдержадміністрація вилучила із постійного користування Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства землі лісогосподарського призначення та змінила їх цільове призначення на сільськогосподарське, а Вишгородська райдержадміністрація передала їх у власність 6 громадян для ведення особистого селянського господарства.

В подальшому громадяни відчужили вищевказані земельні ділянки вартістю майже 2 млн грн на користь ТОВ «Дом Лесника», якому обласна адміністрація у 2009 році змінила цільове призначення на землі для будівництва та обслуговування готельно-ресторанного комплексу.

Однак, згідно законодавства, Київська облдержадміністрація не мала повноважень на вилучення земель лісового призначення, що і стало підставою для заявленого прокуратурою позову.

Нагадаємо, у березні поточного року апеляційний суд Київської області з цих же підстав задовольнив апеляційну скаргу прокуратури області, скасував незаконне рішення Вишгородського районного суду та повернув державі 8,8 га земель лісового фонду в Сухолуччі вартістю понад 5,2 млн грн, що також належали ТОВ «Дом Лесника».»

Щодо останнього, то на зазначених землях знаходиться резиденція екс-Президента Януковича «Акація» та мисливські угіддя.

Джерело: Укрінформ

Українська

Будинок Януковича на Оболоні переоформлено на нового власника

Приватний будинок біглого екс-президента України Віктора Януковича на Оболонській набережній восени переоформили на нового власника. Ним став Ростом’ян Артур Хачатурович. Про це свідчать дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Договір купівлі-продажу був укладений 2 жовтня 2014 р. і посвідчений нотаріусом Альоною Петріцькою. Згідно з документами, знайденими минулої зими в Межигір’ї, вона у якості нотаріуса обслуговувала фірми межигірської групи.

Відомості про державну реєстрацію обтяжень відсутні, тобто, арешт на майно не накладено (виділення наше — euro-maidan.info).

До жовтня земля і будинок на набережній були оформлені на ТОВ «Київбуджитло». Незмінним власником цієї компанії є ТОВ «Дім Лісника», на який також була оформлена земля під маєток в Сухолуччі — мисливських угіддях Януковича у Дніпровсько-Тетерівському лісгоспі. Цей же «Дім Лісника» займався постачанням коштовних матеріалів для розбудови Межигір’я.

Щодо нового власника будинку на Оболонській набережній, то він також пов’язаний з мисливським оточенням екс-президента.

Нагадаємо, на Оболонській набережній екс-президенту також належить квартира у будинку 15/5. В ній Янукович офіційно був прописаний ще до обрання президентом. Після того, як він переїхав до Межигір’я, помешкання продовжували утримувати за рахунок «Танталіту». Після втечі Януковича квартиру опломбувала прокуратура. Докладніше про нерухомість родини Януковича.

Джерело: Наші Гроші (+ 2 скани & 1 абзац тексту)

Українська

Онука Звягільського живе на березі Женевського озера і відхрещується від українського громадянства

Людиною, яка відкриє роботу Верховної Ради восьмого скликання, стане Юхим Звягільський. Це один із сумних підсумків дострокових виборів в Україні. Депутат, який голосував за диктаторські закони 16 січня, бізнес-партнер Януковича, директор шахти, що стала "чорною дірою" для українського бюджету, на правах найстаршого буде зачитувати з трибуни парламенту присягу для всіх інших нардепів.

Про це пише журналіст Сергій Лещенко у своєму блозі на «Українській правді»:

Це буде вже восьмий депутатський скликання Звягільського. Він — абсолютний рекордсмен за термінами перебування в Раді — починаючи з 1990-го. Правда, більше двох років він не ходив на засідання, тому що ховався від кримінального переслідування в Ізраїлі.

Тепер в одній точці зійдуться Майдан, що став реакцією на тотальну корупцію української політики, і Звягільський, який довше інших будував цей режим.

Тим більше сумно, що до присяги депутатів буде приводити людина, у якої мандат більш ніж сумнівний. Вхідним квитком до нового парламенту для нього стануть всього 1 тисяча 454 голоси, відданих за кандидатуру Звягільського на частково окупованому окрузі № 45. Це — найнижчий результат "переможця" по всій країні.

Крім самого Звягільського, останні кілька скликань плечем до плеча в парламенті з ним працював його зять Володимир Вечерко, завершальним акордом депутатства якого стала участь у зустрічі з керівництвом Державної Думи в Москві.

Але повернемося до більш прозаїчних матерій. За час присутності Звягільського в українській політиці, його онука — донька депутата Вечерка — розжилася нерухомістю. Правда, не в передмістях Донецька. Місцем її проживання є розкішний особняк в одному з найпрестижніших місць планети, елітному женевському районі Колоні.

Є виписка з швейцарського реєстру про приналежність Вікторії Вечерко будинку на березі Женевського озера, за адресою Chemin du Nant-d'Argent 15, 1223 Cologny.

Про те, що його дочка виїхала до Швейцарії, депутат-регіонал Володимир Вечерко був змушений визнати під час одного з ефірів на «Громадському» під час Майдану. При цьому він сказав, що Вікторія Вечерко має громадянство як України, так і Швейцарії.

Згідно з реєстраційними документами, у право власності на цей будинок і ділянку Вікторія Вечерко вступила восени 2010 року. Площа майна становить 2484 квадратних метрів.

Цікаво, що адвокат Вікторії Вечерко прокоментував історію внучки Звягільського:

«Пані Вікторія Вечерко делегувала мені захист своїх інтересів. Вона насправді живе і працює в Швейцарії протягом багатьох років. Враховуючи її повну інтеграцію (в швейцарське суспільство), пані Вечерко свого часу отримала громадянство Швейцарії, яке є її єдиним громадянством. Моя клієнтка не має українського паспорта, хоча ви хибно стверджуєте протилежне (насправді, це стверджував батько Вікторії Вечерко, нардеп Володимир Вечерко — УП). Пані Вечерко не займається політикою і ніколи не мала ані найменшої проблеми з законом, ні в Швейцарії, ні за кордоном. Моя клієнтка — цілком шановна особа, котра розраховує на строгу повагу до її особистого життя, зокрема, до особистого життя її дитини, яка народилася в Швейцарії і має тільки швейцарське громадянство».

Ось так. Дідусь виконував обов’язки прем’єр-міністра на початку 1990-их, після чого втік до Ізраїлю, ховаючись від кримінальної справи, проте повернувся під гарантії влади й обрався депутатом. Батько з 2002 року теж засідає в парламенті. А онука екс-прем’єра і дочка депутата розкраденої і розірваної на частини України — респектабельний житель найбільш благополучної країни Європи.

Так виглядає кругообіг грошей в українській політиці. Якщо політики не поставлять крапку в цьому, то її поставить саме суспільство — і ця відповідь сподобається не всім. Тому не всі встигнуть виїхати в затишний будиночок на березі Женевського озера.

Джерело перекладу: Gazeta.ua (+ 6 фото і 2 скани)

Українська

Музеям повернули картини на 36 млн грн, які команда Януковича тримала у держустановах

Картини, які прикрашали кабінети чиновників команди екс-президента Віктора Януковича, повернули до київських музеїв.

Зокрема, до Національного музею мистецтв ім. Ханенків повернули 10 художніх робіт загальною вартістю понад 28 млн. грн., повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Міністерства культури.

Як стало відомо, з 2013 року полотна світових художників прикрашали кімнати будівлі на вул. Банковій, 10.

Найбільш дорога картина — «Галантна сцена» представника французького класицизму Нікола Ланкре — прикрашала державну резиденцію Януковича. Робота оцінюється спеціалістами у близько 20 млн. грн. Серед картин, повернених музеям, — «Лавка» голандця Герарда Доу (XVIII ст.), вартістю у 4,3 млн. грн., а також «Пейзаж» угорця Пала Сінет-Мерше (XVIII-XIX ст.), яку оцінюють у 4 млн. грн.

Окрім того, до Музею історії Києва повернули 13 картин українських класиків, які з 2012 року використовувало Державне управління справами. Роботи оцінюються у 8,8 млн. грн. Найбільш цінними з-поміж них є роботи «Київ. Дахи» і «Площа Богдана Хмельницького» Олександра Хвостенка-Хвостова. Кожна з них оцінюється у 1,5 млн. грн.

Серед робіт, які віднині знаходитимуться у Музеї історії Києва, — «Хрещатик» і «Дніпровські далі» Сергія Шишка, «Зима. Сонячний день» Олексія Шовкуненка, «Осінь. Сонячний день» Миколи Глущенка. Вартість робіт — 500-800 тис. грн.

Нагадаємо, що більше 500 предметів антикваріату та творів мистецтва, знайдених у резиденції екс-президента Віктора Януковича, передали до Національного художнього музею для проведення виставки «Скарби Межигір’я».

Українська
Підписатися на незаконно присвоєне