суди

Суди продовжують слухатися Януковича. Чому це вигідно владі

У Вищому господарському суді залишилося як мінімум 20 суддів, які орієнтуються на Віктора Татькова — архітектора судової системи імені Віктора Януковича.

Вадим Денисенко
на espreso.tv

Написати цю статтю мене змусила розмова з кількома друзями юристами. На моє запитання, що змінилося після зміни керівництва вищих судів я отримав відповідь: «У нас великий прогрес – 10% суддів у вищих судах поки що відмовляються брати хабарі». Щодо інших, то вони розділені на дві частини. Одні продовжують жити за старими схемами, бо, як вони кажуть: «Правила гри невизначені. Краще заробити зараз ніж потім кусати лікті».

Інші є прямими креатурами представників "татькових", "ємельянових" та інших. У вищому господарському суді, як відомо, працюють так звані трійки. Якщо, хоча б один суддя з цієї трійки входить в групу «старорежимних прихильників» існує висока вірогідність, що справа буде розглянута не по суті, а по "поняттях". Рівень хабарів при цьому залишився незмінним, а подекуди виріс. Особливо треба зважати на те, що з низки справ були взяті зобов'язання (а разом з ними і гроші) ще за часів Янукковича. І тепер всіма правдами і неправдами ці справи протягують до логічного хабарного завершення. Простіше кажучи, схеми ніхто не прибрав. Вони працюють на благо тих, хто їх вигадав і втілив в життя за часів Януковича.

А тепер про найголовніше. Є кілька речей, які пояснюють, чому нічого не змінилося.

  1. Всі перевірки, які анонсували різні силові відомства проти тих самих Віктора Татькова (екс-голова вищого господарського суду, пряма креатура Януковича) та Артура Ємельянова (права рука Татькова) завершилися безрезультатно. Тим самим нинішня влада всім нам говорить, що ці люди невинні і до хабарництва в судах вони не причетні.
  2. У нас не працює жодного (!) органу, який би займався покаранням суддів. Ні Вища рада юстиції, ні дисциплінарна комісія де-факто не працюють і навряд чи відновлять роботу раніше ніж буде обраний новий парламент і буде сформована нова політична провладна конфігурація. Тобто, не раніше ніж наприкінці року.
  3. Ніхто не збирається змінювати судову систему. Вже зараз помітно, що нам пропонується система лайт-реформ, коли трохи підрихтується фасад. Влада розуміє, що "ефективна" судова система потрібна їй також.

Чому влада нічого не змінює? Це питання поступово стає риторичним. Хоча на нього є одна відповідь: страх. Поки-що Порошенко боїться реальних реформ. Люстрація змінюється показною боротьбою з корупцією, коли раз в тиждень правоохоронці затримують когось, в пресі розповідається про боротьбу з корупціонерами, а далі все спускається на гальмах. Тому Татьков — судовий символ епохи Януковича — не те, що не втік в Москву, він продовжує працювати суддею. І, судячи з усього, продовжить вершити «правосуддя».


Коментар від euro-maidan.info. Ми б окремо хотіли відзначити оцінку причин описаної ситуації. Зацитуємо автора ще раз: «Поки-що Порошенко боїться реальних реформ. Люстрація змінюється показною боротьбою з корупцією».

Українська

Підготовка до початку люстрації: Мін’юст та суддівський корпус

Мін'юст обіцяє почати боротьбу з корупцією з себе. Новий міністр юстиції Павло Петренко одній зі своїх перших завдань на новій посаді вважає зміну стилю роботи міністерства.

Закрите відомство має стати публічним і прозорим. Щоб такі зміни дійсно відбулися, чиновники міністерства пройдуть так звану корупційну люстрацію.

Українська

Прокурорам і судам дали команду не випускати заручників

Прокурорам і судам дали команду не випускати заручників - активістів, яких звинувачують в організації масових заворушень.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала депутат Леся Оробець.

"Прокурорам і судам дана команда не випускати заручників. З самого ранку всі рішення по апеляціях на арешти - "залишити під вартою", - вказує вона.

За її словами, є навіть інформація, що будуть повертати в СІЗО тих, кого раніше відпустили під домашній арешт.

"Влада накопичує заручників як силове плече в переговорах. Виходить, ми ведемо переговори з терористами?" - каже Оробець.

Так, за повідомленням "Громадського ТБ", апеляційний суд уже відмовив захисту двох активістів Євромайдану у зміні запобіжного заходу і залишив під вартою Дмитра Полтавця і Владислава Цілицького.

Обох при затриманні жорстоко побив "Беркут".

Ігорю Мисяку, 1993 р. н., змінили запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт (у с. Біличі Львівської обл.), повідомляє Євромайдан SOS.

Але при цьому змінили підозру з "хуліганства" на "масові заворушення", про що стало відомо під час судового засідання.

Джерело: Українська правда

Українська
Tags:
Підписатися на суди