МВС

Порошенко скасував люстрацію екс-начальника київської міліції Терещука

Петро Порошенко совїм указом № 388 від 3 липня 2015 року скасував люстрацію екс-начальника київської міліції генерал-майора Олександра Терещука.

Мотивація для такого рішення прописана в указі дуже просто: «Ураховуючи необхідність забезпечення обороноздатності держави».

Що можна сказати про люстрованого Терещука, якого тепер захищає своїм указом Порошенко?

Під час президентства Віктора Януковича з березня 2010 року по червень 2012 року Терещук був начальником Голосіївського райуправління МВС України в Києві. З червня 2012 року по листопад 2012 року обіймав посаду начальника управління боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України. 17 листопада 2012 року очолив волинську міліцію.

Отже, за режиму донецьких кар’єрно зростав. Під час Євромайдану проявив себе відповідно: на сайті skoty.info йому відведено сторінку (клацайте на фото нижче), де сказано (вносимо деякі мовні правки в текст — euro-maidan.info):

Терещук Олександр Дмитрович
начальник УМВС України у Волинській області, Волинська область

«Організатор переслідування активістів Волинського Євромайдану (Майя Москвич, Сергій Григоренко, Микола Собуцький, Богдан Шиба, Володимир Бондар, Ігор Гузь). Зокрема, завдяки його ініціативі на цих активістів були відкриті кримінальні проводження за статтями ч. 2 ст. 296, 295, 341 КК України. Їм інкримінують винесення портретів Віктора Януковича з приміщення Волинської обласної ради; заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку; захоплення державних або громадських будівель чи споруд.

• Відповідальний за силові дії щодо депутатів Волинської обласної ради та їхніх помічників, а також активістів Євромайдану, які хотіли потрапити на сесію Волинської обласної ради 4 грудня 2013 року.

• Відповідальний за влаштування протизаконних дій супроти активістів Євромайдану, які 23 грудня 2013 року пікетували приміщення обласної прокуратури.

Зокрема, з ініціативи Олександра Терещука поблизу місця проведення акції було розміщено пост працівників ДАІ. Інспектори цієї установи: Видра Петро Михайлович, УВП № 036723, та Сущук Олександр Миколайович, УВП № 0353ФО, зупиняли автомобілі, що підтримували протестувальників звуковими сигналами.

• Відповідальний за тиск та погрози, які стосувалися перевізників, що забезпечували проїзд активістів Волинського Євромайдану до Києва і в зворотному напрямку.

• Відповідальний за те, що на вимогу слідчих МВС до двох учасників Волинського Євромайдану — Майї Москвич та Ігоря Гузя — було застосовано найбільш жорсткий запобіжний захід, зокрема цілодобовий домашній арешт та носіння електронного браслету (в народі кажуть: «кандали»).»

У липні 2014 року за «однотурової» влади Терещука призначили керівником київської міліції. А 5 червня 2015 року за результатами люстраційної перевірки Міністерство внутрішніх справ звільнило його з посади начальника головного управління МВС у Києві. Відтак злочинця уберіг особисто Порошенко. Для таких випадків, нагадаємо, він вже в січні цього року продавив через Верховну Раду зміни до закону про люстрацію, які передбачають одноосібне право президента скасовувати люстрацію щодо вищих військових і силовиків (автори законопроекту про такі зміни — депутати від «Народного фронту» Андрій Тетерук та Андрій Левус, а також представник «Самопомочі» Павло Кишкар).

За матеріалами Української правди, Радіо «Свобода» та даними skoty.info.

Українська

Радник Авакова розповів про розкриття злочинів проти активістів Євромайдану

Працівники міліції розкрили низку резонансних злочинів проти активістів Євромайдану. Зокрема, йдеться про напад на журналістку Тетяну Чорновол у грудні 2013-го, вбивство В'ячеслава Веремія, а також злочин проти Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Про це на прес-конференції повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає Укрінформ.

«Ця справа [про напад на Чорновол] повністю розкрита МВС. Три особи затримані і троє знаходяться в розшуку. Один затриманий перебуває під вартою у Російській Федерації, але вона відмовляється його видавати. Ще двоє злочинців перебувають у розшуку за межами України», — сказав Геращенко.

Він також зазначив, що, за словами затриманих, вони мали вбити журналістку, та забракло духу.

За словами Геращенка, вбивство Вербицького і викрадення Луценка також розкрито, правоохоронці затримали двох осіб, а сама справа розглядається в суді. Водночас 9 чоловік, які були організаторами схеми залякування активістів Євромайдану, перебувають у розшуку і переховуються на території Російської Федерації.

При цьому, за словами радника Авакова, до викрадення Луценка та вбивства Вербицького причетна особа, наближена до екс-керівника МВС Віталія Захарченка. Наразі ці зловмисники перебувають на території Росії, але Москва не спішить арештовувати їх і передавати Україні.

Крім того, МВС встановило групу "тітушок", причетних до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія 18 лютого. Наразі справу щодо одного підозрюваного направлено до суду, ще 7 осіб перебувають у міжнародному розшуку.

«Вина за вбивство Веремія лежить на руках Захарченка і його заступника Дубовика та осіб, яких вони залучили до організації тітушок», — заявив Геращенко.

Він також підкреслив, що Російська Федерація з лютого не видала Україні на запит Міністерства внутрішніх справ жодного підозрюваного у злочинах.

«На сьогоднішній момент накопичилося близько 400 запитів по кримінальних злочинах, і ми знаємо, що ці люди знаходяться в Росії. Але країна ігнорує ці питання», — сказав радник Авакова.

Джерело: Укрінформ

Українська

Провадження за фактом підриву гранати біля Українського Дому розслідується в контексті провокацій на Майдані


Сьогодні біля Українського дому на Європейській площі в столиці невідомий підірвав вибуховий пристрій невідомого походження. Внаслідок вибуху було поранено двох чоловіків. Зловмисника, котрий кинув гранату, затримано.

За фактом вибуху гранати відкрито кримінальне провадження. Але цей випадок розглядається в контексті останніх подій на Майдані та дій «активістів» стосовно комунальників та бійців батальйону МВС «Київ-1». Про це в коментарі УНН сказав заступник міністра МВС Микола Величкович.

За його словами, даний випадок та факт необхідно розглядати і розглядається в контексті останніх подій на Майдані та дій «активістів» відносно працівників комунальних служб та бійців батальйону МВС «Київ-1». Адже така поведінка «активістів» дискредитує події на Майдані під час Революції гідності.

«До того ж, є й дещо інший аспект. Останнім часом міліція отримує дуже багато повідомлень про замінування. Таке враження, що хтось випробовує правоохоронні органи «на міцність» і спостерігає за їх діями. Хоча всі виклики відпрацьовуються», — сказав М.Величкович.

Він також зазначив, що в даному випадку правоохоронці розглядають та відпрацьовують всі можливі версії в контексті останніх подій: від провокації та особистої неприязні, до ймовірного втручання спецслужб іншої держави.

«Відпрацьовуються абсолютно всі версії і в процесі розслідування, щось відкинуть — і буде зроблено висновок. Наразі триває досудове розслідування. Експерти визначають вид гранати та склад вибухівки. Також зараз з'ясовується, хто ця людина, яка кинула гранату, а до цього погрожувала директорові Українського дому. Проте, в будь-якому випадку, це не нормально, коли в центрі Києва відбуваються такі події та склалась ситуація, коли вилучається багато зброї й вибухівки. Добре, що на місці вибуху не було великої кількості людей і постраждалих не набагато більше», — сказав М.Величкович.

Джерело: УНН

Українська

На Донбасі з органів внутрішніх справ звільнено близько 1700 міліціонерів

На нещодавно звільнених від проросійських терористів територіях відбувається процес очищення міліції — працюють спеціальні групи, які вивчають які правоохоронці мають бути звільнені з лав, а з якими можна далі працювати.

Як повідомив начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС України Віктор Слівінський, вже наступного дня після звільнення відповідної території постає питання: хто буде займатися охороною громадського порядку, чи можна залучати особовий склад, який перебував на тимчасово захопленій території.

З огляду на це, міністерством було сформовано декілька груп, які в своєму спорядженні мають детектор брехні, так званий, поліграф, фахівців з психологічної служби, кадрової, з підрозділів внутрішньої безпеки, для вивчення ситуації.

Віктор Слівінський наголосив, що самоцілі звільнити немає, є питання з ким працювати далі. Він наголосив, що зараз з об'єктивних причин неможливо провести атестування. «Тому ці групи йдуть, як передові, розвідувальні — вивчити ситуацію, позбутися вже тих працівників, яких використати в подальшому буде неможливо. Я думаю, процес буде довгий. Необхідно буде проходити ще атестування особового складу, необхідно подумати, кого залучити, можливо, з інших регіонів», — наголосив керівник департаменту кадрового забезпечення.

На його думку, переатестувати треба близько 80% особового складу міліції Донецької і Луганської областей, а це близько 20 тис. правоохоронців.

«На сьогоднішній день наказами як міністра, так і керівництва Донецької і Луганської областей звільнено близько 1700 чоловік. Це люди, які, скажімо так, не з'явилися на роботу і на сьогоднішній день місце їх перебування невідоме. Є частина людей, які самі написали рапорти — неготові вони служити, є частина людей, яких звільнили за порушення дисципліни, але це не основна частина території», — наголосив Віктор Слівінський.

За його словами, вже закінчена перевірка в райвідділках Слов'янська, Краматорська, Артемівки та Дружківки, працює група в Красному Лимані та Костянтинівці Донецької області, а також у райвідділах нещодавно звільнених населених пунктах Луганщини — Лисичанську, Северодонецьку та Рубіжному.

Джерело: Офіційний веб-сайт Міністерства внутрішніх справ України

Українська

Арбузова оголошено в розшук

МВС на виконання постанови Генпрокуратури офіційно оголосило в розшук колишнього першого віце—прем'єр—міністра України, екс-главу Нацбанку Сергія Арбузова.

Про це УНІАН повідомило поінформоване джерело в правоохоронних органах.

Як зазначив співрозмовник агентства, на даний момент Сергія Арбузова оголошено у внутрішньоукраїнський розшук, оскільки судом щодо нього ще не винесено рішення про обрання запобіжного заходу.

23 травня Головне слідче управління Генеральної прокуратури України заявило про оголошення Арбузова в розшук.

Так, за даними прес—служби ГПУ, постанову про розшук направлено до Міністерства внутрішніх справ України для виконання.

Раніше в Генпрокуратурі розпочали досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем колишніми високопосадовцями НБУ при створенні телеканалу «Банківське телебачення».

Екс-голова Нацбанку України підозрюється в розтраті майже 120 млн. грн. державних коштів при створенні телеканалу БТБ.

«Встановлено, що в червні 2011 року керівництво НБУ прийняло рішення про створення телевізійного каналу (товариства з обмеженою відповідальністю «Банківське телебачення»), який би висвітлював діяльність установи за кошти НБУ зі статутним фондом 10 млн. грн. При цьому впродовж 2011—2012 років виділялися значні кошти з державного бюджету — більш ніж 117 млн. грн. для забезпечення функціонування телеканалу, які спрямовувались на закупівлю обладнання, надання послуг, тощо», — пояснили в ГПУ.

Колишньому голові НБУ повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Також перевіряється причетність інших службових осіб НБУ до вчинення протиправних дій.

ДОВІДКА. У червні 2011 року НБУ очолив Сергій Арбузов, якого у січні 2013 року змінив на цій посаді Ігор Соркін.

Водночас, наприкінці квітня цього року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що колишній перший віце—прем'єр Арбузов вже оголошений у міжнародний розшук.

Джерело: УНІАН

Українська

Безпека виборів: троян на сервері ЦВК та геоінформаційна система «Вибори-2014»

Співробітникам Служби безпеки України вдалось виявити на серверах Центральної виборчої комісі і знищити троян (зловмисну програму, яка маскується під звичайну робочу)ї, який мав знищити результати президентських виборів 25 травня. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

«Вчора була фактично знищена інфікована програма, яка була незаконним способом попереднім керівництвом уряду запропоновано Центральної виборчої комісії. 25 травня цей вірус повинен був знищити результати виборів. Цей вірус ліквідовано», — розповів Наливайченко на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

За його словами, програмне забезпечення на серверах ЦВК замінено, й тепер сервери ЦВК в безпеці. Наливайченко також додав, що Служба безпеки разом з МВС здійснює захист бюлетенів і списків виборців.

euro-maidan.info може тільки висловити своє здивування з того приводу, що голова СБУ називає троян вірусом.

Міністерство внутрішніх справ теж бореться за безпеку виборів. Як повідомив Арсен Аваков, МВС запустило в роботу геоінформаційну систему «Вибори-2014». Зацитуємо в. о. міністра:

«Фальсификация результатов выборов в Украине давно уже стала общим местом. Наиболее впечатляющие подтасовки в 2004 году привели к революции. И при этом, до сих пор практически нет прецедентов наказания и применения соответствующих статей УК. Например, по итогам выборов 2012 года в ВРУ было зарегистрировано 1084 заявления о совершении правонарушений, а уголовных дел было возбуждено всего два. То есть, прошлая власть скрывала, а милиция вместе с прокуратурой и судами игнорировала такие нарушения.

В этот раз МВД разработало и запустило геоинформационную систему Выборы-2014. Эта система позволяет практически в режиме реального времени получать информацию о каждом правонарушении, связанном с избирательным процессом.

Зайдя в систему через баннер на главной странице сайта МВД Украины, любой человек сможет увидеть интерактивную карту и оценить количество и распределение зарегистрированных заявлений по всей стране. Кроме того, система Выборы-2014 позволяет получить список всех нарушений по отдельной области и по отдельному избирательному участку. Более того — получить справку по каждому зарегистрированному заявлению, причем, информация будет дополняться по мере выяснения органами УВД обстоятельств дела.

Таким образом, каждый гражданин, подавший заявление о нарушении, сможет контролировать ход его расследования, а кандидаты, штабы, наблюдатели, журналисты — все желающие имеют возможность уже в ходе голосования оценить, сколько фиксируется нарушений, в каких регионах и могут ли они повлиять на результаты. По окончании разбирательства по каждому заявлению, результат также будет доступен в системе Выборы-2014.

Конечно, результат был бы еще более прозрачный и справедливый, если бы Верховная Рада приняла инициированный МВД законопроект № 4741, в котором мы предлагали повысить ответственность за срыв выборов и ввести ответственность как за подкуп избирателей, так и за готовность продавать свой голос. Такие нормы предусмотрены в законодательстве Германии, Швейцарии, Канады. А в украинском парламенте не хватило 4 голоса…»

Окрім інтерактивної карти, на вказаному вище сайті системи «Вибори-2014» відвідувач побачить часову лінію, графік, список звернень та посилання на витяги із законодавства.

Українська

Головне слідче управління вивчає так звані аналітичні архіви екс-генпрокурора Пшонки щодо подій на Майдані

Предметом досліджень слідчих Генпрокуратури є публікації в ЗМІ матеріалів так званих аналітичних записок, вилучених на дачі екс-генпрокурора В. Пшонки.
Про це 18 травня в ефірі телеканалу «Інтер» повідомив заступник Генерального прокурора Олексій Баганець.

«Цей факт, який був опублікований в ЗМІ, є предметом розслідування слідчими Генеральної прокуратури. Ми запрошували до себе журналіста, який готував цю публікацію. Він надав відповідь, що дані матеріали він лише фотографував, а місцезнаходження самих оригіналів документів не повідомив», — наголосив О. Баганець.

Разом з тим, за його словами, під час проведення слідчих (розшукових) дій вдалося встановити, що ці документи знаходяться в розпорядженні одного з воєнізованих формувань, яке брало участь у подіях в центрі Києва на початку цього року.

«Ми проводили негласні слідчі (розшукові) дії і нам відомо, що так званий архів В. Пшонки знаходиться в одному із воєнізованих формувань, який начебто брав участь у подіях на Майдані. Ми ведемо переговори з його представниками, в тому числі і через журналістів, і через громадських діячів і адвокатів, які з ними контактують. На сьогоднішній день поки позитивного результату немає», — зазначив заступник Генпрокурора.

Він звернувся до керівників цього формування з проханням передати до Генеральної прокуратури ці матеріали для того, щоб їх можна було перевірити в ході досудового розслідування.
Крім цього, О. Баганець повідомив про наявність у відомстві інформації про те, що повідомлення Антитерористичного центру, розміщені на сайті Служби безпеки України в лютому цього року, були підготовлені так званими аналітиками екс-керівництва Генеральної прокуратури.

На думку заступника Генерального прокурора України, вказані документи є дуже важливими для об’єктивного розслідування злочинної діяльності попередньої влади. Як відомо, наприкінці березня цього року одне інтернет-видання «Українська правда» опублікувало матеріали з особистого архіву екс-генпрокурора В. Пшонки, в яких йшла мова, зокрема, про конкретні кроки влади у боротьбі з Майданом. Також у цих записках визначалась інформаційна політика, котрої необхідно було дотримуватись правоохоронним та іншим державним органам під час подій у Києві. У тому числі, призначення винними у розгоні студентів на Майдані діючих на той час керівників державних органів (голову КМДА О. Попова, заступника РНБО В. Сівковича, начальника ГУ МВС в м. Києві В. Коряка).

Як повідомлялось, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення колишнім Генпрокурором Віктором Пшонкою, за попередньою змовою зі своїм сином — народним депутатом України Артемом Пшонкою та іншими службовими особами органів прокуратури України, кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), 368-2 ч. 3 (одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Джерело: Прес–служба Генеральної прокуратури України

P. S. Наскільки можна зрозуміти, йдеться про архів, знайдений в маєтку Пшонки і присвоєний собі Правим Сектором.

Українська

Бійці Національної гвардії України звернулися до жителів Донецької області

Відповідне відеозвернення розповсюдила прес-служба МВС України.

Бійці зазначають, що їх основне завдання — захистити Україну від посягань осіб, які незаконно захопили зброю.

«Ми не воюємо з мирним населенням, ми воюємо з бандитами, які грабують народ, не дають спокійно жити... Ми прийшли захистити свій народ», — зазначають бійці Нацгвардії.

Джерело: espreso.tv

Українська

У Харкові затримано росіянина — друга неповнолітньої підпалювачки українського прапору, який мав намір взяти участь у травневих провокаціях

Під час проведення слідчих дій правоохоронцями були встановлені та допитані особи, з якими дівчина активно спілкувалася останнім часом. Серед її знайомих, яких вона навіть впустила пожити до себе додому, був виявлений громадянин Росії.

Працівники міліції здійснили санкціоновані заходи за місцем проживання підозрюваної. Там вони виявили п'ять молодих людей. Усі вони, разом з власницею помешкання, були запрошені до Дзержинського районного відділу міліції Харкова для втановлення їх осіб, надання пояснень, а також перевірки на причетність до участі у вищезгаданих подіях.

Під час допиту з'ясувалося, що троє з них — мешканці Харківської області, один — 18-річний харків'янин, а також 23-річний громадянин Росії.

Як розповіли хлопці, вони познайомилися з підозрюваною під час мітингів в місті Харкові. І жили вони разом в одній квартирі за запрошенням її хазяйки.

Зі слів громадянина Росії, він приїхав до Харкова наприкінці 2013 року. Останні місяці юнак був активним відвідувачем мітингів, на які збиралися прибічники ідеї федералізації. 9 Травня вся ця компанів мала намір відзначитися на святкових заходах з метою участі в масових провакаціях для дестабілізації ситуації в регіоні.

Нагадаємо, що 2 травня працівники Дзержинського райвідділу міліції Харкова за підозрою у спаленні українського прапора встановили та затримали 16-річну харків'янку. За вказаним фактом було розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 338 (наруга над державними символами) Кримінального кодексу України. Слідчим вдалося з'ясувати, що неповнолітня проживала в місті одна без нагляду дорослих. А її батьки вже тривалий час живуть та працюють у Росії. Дівчина була активною учасницею всіх проросійських мітингів та зборів, що проходили у Харкові.

Наразі слідчі дії за вказаним кримінальним провадженням тривають.

ВЗГ ГУМВС України

в Харківській області

Джерело: Офіційний веб-сайт ГУМВС України в Харківській області

Українська

Вина Януковича у вбивстві людей на Майдані вже встановлена слідством

Перебуваючи на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, в. о. Генпрокурора України Олег Махніцький знайшов час, щоб відповісти на запитання кореспондентки Євроньюз Наталії Річардсон-Вікуліної про хід розслідування справи про масові вбивства людей на Майдані незалежності в Києві 18–20 лютого.

«У справі вже проведено великий обсяг слідчих дій, зокрема, вже затримані певні особи, встановлені особи, які брали участь (у силових акціях), тривають також слідчо-оперативні заходи по затриманню всіх осіб, які причетні до вчинення злочинів. Встановлена необхідна схема зв’язків, як віддавалися накази.

Зокрема, вже доведено вину й колишнього президента України Віктора Януковича, який давав злочинні накази. Свої злочинні накази він давав адміністрації президента, відповідні представники якої також оголошені в розшук. Розроблялися злочинні плани вбивства людей, плани нейтралізації Майдану, плани задiяння різних військових формувань, правоохоронних органів, а також бандформувань — так званих тітушок та інших подібних. Пізніше віддавалися накази відповідним силовим мiнiстрам i керівникам. Зокрема й мiнiстру внутрішніх справ, Службі безпеки України, іншим командирам військових формувань. I вже звідти ті накази давалися безпосереднім командирам тих підрозділів, які брали участь у вбивстві громадян.

На сьогоднішній день уже затримано безпосередніх виконавців злочинів, це, зокрема, працівники спецроти підрозділу «Беркут» — так звана рота смерті, як їх називали. Їм видавалася зброя — автоматична, снайперська. Доведено їхню вину, їхню причетність до вбивства людей» — розповів Олег Махніцький.

На запитання журналістки, що́ українська влада робить, щоб протистояти сепаратизму, зокрема, в східних областях України, в. о. Генпрокурора України відповів:

«Ми бачимо, що на сьогоднішній день пішов новий виток сепаратизму, який перекинувся на східні області — Донецьку, Харківську й Луганську. Ми вважаємо, що це — продовження кримського сценарію. Тому що з боку Росії біля кордонів України зосереджена й маневрується велика кількість військ. На сьогодні задiяно відповідні сили; це — сили міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, управління державної охорони. Поки що влада намагається врегулювати конфлікт мирним шляхом».

За матеріалами euronews

Українська

Сторінки

Підписатися на МВС