вулиця Грушевського

Символічний знак на вулиці Грушевського

В Києві на вул. Грушевського нещодавно з’явився символічний знак, що нагадує про російську агресії проти України:

Формально композиція виконана засобами декоративно-ужиткового мистецтва, але за художнім рішенням є плакатом.

Українська

Після «Беркута» на Грушевського знайшли гільзи від бойових набоїв

Під час прибирання барикад на вулиці Грушевського в Києві в неділю, 16 лютого, журналісти вперше мали можливість піднятися на урядовий пагорб і побувати за укріпленнями «Беркута». Під час перебування на місці дислокації силовиків, журналісти виявили гільзи від боєприпасів польського, німецького, американського та чеського виробництва до рушниць 12 калібру.

«В безпосередній близькості від барикади, але з боку «Беркута», валялися петарди й «коктейлі Молотова», які не вибухнули. Але найцікавішими були купи гільз від боєприпасів, використаних «Беркутом» під час битви на Грушевського. Їх кількість (сотні, якщо не тисячі) вказують масштаби застосування зброї», — пише він на сторінках видання Nowa Europa Wschodnia.

Всього було виявлено чотири типи патронів іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором, розповів журналіст.

Червоні гільзи від набоїв виробництва французької компанії Spartan, а помаранчеві — чеської фірми «Sellier & Bellot», білі, без розпізнавальних написів, але журналісти із США визначили, що вони — американського виробництва.

Сині боєприпаси були вироблені в Польщі фірмою FAM Pionki.

«А тепер найголовніше: на (сайті) «FAM Pionki» серед моделей боєприпасів сині патрони знаходяться у розділі «Спеціальні боєприпаси – бойові патрони», позначені символом LFT – 6.8 (12-й калібр). У патроні є 12 свинцевих дробинок», — пише Андрусечко.

На сайті фірми не зазначено, для чого застосовуються такі патрони. Разом з тим діаметр в 6,8 мм вказує на те, що це не дріб, а потужніша картеч. На полюванні картеччю ведеться відстріл вовків, козулі, сайгака; застосовується картеч і для полювання на рись, кабаргу, невеликого кабана.

У зв'язку з цим журналіст цікавиться:

1. коли і на підставі якого договору зазначені боєприпаси закуплені для правоохоронних органів України?

2. для виконання яких завдань призначені ці набої зі свинцевими дробинами?

3. чи можлива самостійна модернізація патронів (використання замість дробу (картечі) болтів тощо)?

Як повідомляв УНІАН, у МВС стверджують, що у правоохоронців на вулиці Грушевського немає вогнепальної зброї і вони використовували травматичні боєприпаси.

Джерело: УНІАН
Відеоверсія новини від espreso.tv: на сторінці YouTube, на сайті espreso.tv
Відеорепортаж 5-го каналу

Українська

Євромайданівці готуються залишити Київраду та відкривають проїзд на вулиці Грушевського

Рада ВО «Майдан» попередньо погодилася на умови закону про «амністію», згідно з яким кримінальні справи проти активістів закриють після звільнення держбудівель.

Відтак представники та активісти цієї структури готуються залишити приміщення Київської міської державної адміністрації. Про це УНІАН повідомив один із представників керівництва ВО «Майдан» політолог Ігор Жданов.

«Ми вже розпочали процес звільнення КМДА, — сказав він, зауваживши, що «наразі у будівлі столичної мерії відбуваються відповідні заходи і як очікується до завтрашнього дня будівля столичної мерії буде звільнена». Відповідаючи на запитання, чи можуть бути якісь провокації з боку інших сил Майдану залишитись або знову увійти до КМДА, Жданов зазначив, що «для унеможливлення таких дій навколо КМДА виставлено відповідні блокпости». Також за словами Жданова, всі люди, які знаходилися у столичній мерії, відсьогодні будуть переміщені до Будинку профспілок, Жовтневого палацу та Українського дому.

Разом з тим Жданов запевнив, що процес передачі будинку від мітингувальників до працівників КМДА відбуватиметься у присутності представників ЄС в Україні.

В той же час, ВО «Свобода» поки не збирається звільняти будівлю Київської міської державної адміністрації. Про це повідомив свободівець Едуард Леонов.

«Ми, як організована, дисциплінована політична сила, виконаємо будь-яке рішення, яке ухвалить Майдан. Зараз жодного остаточного рішення про звільнення якихось будівель не існує», — сказав Леонов.

За словами депутата, з 18 лютого планується посилення протистояння, тому сили опозиції, розташовані в районі КМДА, спрямують ближче до епіцентру подій — вулиці Інститутської.

Паралельно розпочалося створення проїзду в барикадах на вул. Грушевського. За словами очевидців, ширина проїзду буде близько 4 метрів.

Укріплення, а саме, мішки та інше будівельне сміття, не вивозять, а укріпляють ними бокові частини проїзду. Мітингувальники очікують на пісок, яким вже кілька днів укріплюють паркани та барикади. Мішками з піском активісти планують завалити проїзд у випадку, якщо влада не виконає своїх обіцянок.

Нардеп від Батьківщини Арсен Аваков прокоментував ситуацію наступним чином:

«В законі про амністію вказано, що треба звільнити усі вулиці, окрім тих, на яких відбувається мирний протест. Під розблокуванням малося на увазі відновлення транспортного руху», — зазначив він. Також Аваков уточнив: в законі вказано, що територія Майдану на вул. Хрещатик є територією мирного протесту.

«Єдина вулиця, яку нам необхідно звільнити, — вул. Грушевського. Отже до ранку на вул. Грушевського з’явиться шлагбаум та проїзд. Ми там створимо КПП, через яке буде можливе відновлення руху транспорту. Першим через КПП проїде машина з одним з послів ЄС в Україні та одним з народних депутатів», — повідомив Аваков.

«Зранку через міжнародних посередників, а саме — представника посольства Швейцарії як країни, що очолює ОБСЄ, — [КМДА] буде передано владі. Біля КМДА буде збережено пікет, а у самій будівлі не буде жодного міліціонера чи співробітника "Беркуту"», — додав Аваков.

Протягом ночі також буде полишено 4 обласні держадміністрації: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Чернівецьку. «Полтавську ОДА вже звільнено», — додав Аваков.

За матеріалами УНІАН, Радіо Свобода, espreso.tv та Української правди.

Українська

Піаніно по всій Україні — і на барикадах

У неділю, 9 лютого, в обласних центрах країни одночасно відбулася акція «Піаніно по всій Україні». На центральних площах міст українці зібралися, щоб зіграти та заспівати у підтримку євромайданів.

Запланована акція — продовження грудневої події, що відома під назвою «Піаніно для Беркуту». «У нас з’явилася ідея понести цю хвилю мирної підтримки по всіх куточках України — особливо туди, де жорстоко придушували дух революції», — розповідає Маркіян Мацех, ініціатор акції «Піаніно для Беркуту».

Зокрема, 9 лютого до акції «Піаніно по всій Україні» долучилися жителі Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Львова, Рівного, Ужгороду, Харкова, Черкас та Кіровограда. Всього 10 обласних центрів. Інші ж області долучаться до акції за тиждень.

У Кіровограді акція відбулася 9 лютого в 12:00 на площі ім. Кірова. Піаніно надала кіровоградка, перевезенням та фарбуванням займалися волонтери-активісти Кіровоградського євромайдану. Охочих заграти на піаніно в національних кольорах біло чимало. Виконували класичні твори, народні пісні та сучасні. А також — гімн України.

У понеділок 10 лютого ця музична подія набуде нових форм у Києві: Активісти Громадського сектору Євромайдану планують концерт-акцію «Інструмент свободи».

У 12 годин дня вони планують встановити піаніно просто на барикадах вулиці Грушевського у спаленому автобусі. Повідомлення від ГСЄ:

«Концерт-Акція: Інструмент Свободи
10 лютого (понеділок) у 12:00
вул. Грушевського, барикади перед урядовим кварталом

У місці найсильнішого протистояння, на вулиці Грушевського, прямо на спалений автобус активісти Громадського сектору встановлять піаніно.

Після чого відбудеться символічний концерт за участі народних зірок Майдану: Руслани, Антуанетти Міщенко, Піаніста-Екстриміста.

Ми переконані: мистецтво і музика — це сили, яким нічого не можуть протиставити ті, хто хоче крові та насильства. Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь.

Піаніно за всю історію майдану стало потужним символом, який гуртує довкола себе людей.
Ми віримо, що йому знову вдасться повернути події у русло розуміння та діалогу.»

За матеріалами «Гречка» Новини Кіровоград, espreso.tv та Громадського сектору Євромайдану.

Українська

Нелюдські умови утримання внутрішніх війсь на вулиці Грушевського

Громадське ТБ виклало на YouTube доволі інформативне інтерв’ю з колишнім службовцем внутрішніх військ, в якому він детально розповів про умови, в яких нині тримають бійців ВВ на вул. Грушевського, про їхній моральний і фізичний стан.

З інтерв’ю чітко зрозуміло, що́ заважає бійцям внутрішніх військ перейти на бік народу.

Українська
Підписатися на вулиця Грушевського