Позиції США та ЄС щодо агресії Росії: різниця зберігається

Запроваджувані нині Заходом проти Росії санкції, як і очікувалося, не є дієвими. І, як і на початку березня, є суттєва відмінність в реакції на цей факт з боку США та ЄС.

Так, США, діючи рішуче й послідовно, вирішили переходити до другого етапу або "пакету" санкцій, коли обмеження починають стосуватися не тільки і не скільки окремих осіб, але й крупних організацій та цілих секторів економіки країни-агресора.

Про це Обама заявив у доповіді щодо України, яка транслювалась на сайті Білого дому.

«Я підписав новий указ, який дає право ввести санкції проти не тільки конкретних осіб, а проти ключових секторів російської економіки. Ці санкції матимуть не тільки значний вплив на російську економіку, але також можуть бути деструктивними для світової економіки», — сказав Обама.

«Росія мусить розуміти, що подальша ескалація тільки все більше ізолюватиме її від міжнародного співтовариства», — зазначив президент США. За словами Обами, нації не можуть порушувати кордони або приймати рішення щодо кордонів «за рахунок їхніх сусідів, тільки тому що вони більші або могутніші».

У той же час Європейський Союз поки не запроваджуватиме економічні санкції проти Росії через анексію Криму. Про це журналістам заявив Президент Франції Франсуа Олланд перед саммітом ЄС, учасники якого, серед іншого, обговорюватимуть ситуацію навколо Криму.

«Сьогодні про економічні санкції мова не йтиме, але дипломатія та економіка ідуть пліч-о-пліч. Дипломатія — це дискусії і переговори, але треба, щоб був і тиск. Тому економічні санкції — вони не будуть ухвалені сьогодні, але в будь-якому разі вони мають бути готові», — сказав Олланд.

За словами президента Франції, лідери ЄС обговорюватимуть розширення персональних санкції проти громадян Росії, які причетні до анексії Криму.

Отже, жадібність причетних до нафтогазового ринку німців та французів, що продають наразі військову техніку Росії, досі затьмарює в них здоровий глузд.

За матеріалами УНІАН

Українська