ОБСЄ спрямовує в Україну військову місію на прохання Києва

18 держав-членів ОБСЄ спрямовують в Україну на її прохання 35 військовослужбовців без зброї, щоб визначити стурбованість Києва щодо «незвичайної військової діяльності» в країні. Місія почне свою роботу в Одесі. Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

Таке рішення ухвалили 4 березня 2014 року під час засідання у Відні у відповідь на запит України.

Візит військової місії відбудеться з 5 по 12 березня і розпочнеться в Одесі. Він пройде згідно з главою III Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки, яка дозволяє державам «добровільно приймати візити для визначення стурбованості про незвичайну військову діяльність», — йдеться в повідомленні.

18 держав-учасниць ОБСЄ погодилися відправити до України по два своїх представника: Канада, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словаччина, Швеція, Туреччина, Великобританія і США. Також в місії бере участь один представник Центру з запобігання конфліктів при ОБСЄ.

Вже на даний час в Криму перебуває представниця ОБСЄ Дуня Міятович.

Сьогодні, 5 березня, вона мала провести прес-конференцію в готелі «Україна» у Сімферополі. Проте нормальному проведенню заходу зашкодили російські естремісти.

Близько 200 осіб, які не згодні з приїздом Міятович в Україну, з плакатами «OBSE, go home», називають це втручанням у внутрішні справи Криму і намагаються перешкодити проведенню заходу, повідомляє LB.ua. У зв’язку з цим час і місце проведення зустрічі були змінені. Хоча активістам було не важко про нього дізнатися. В результаті представник ОБСЄ обмежилася проведенням короткого брифінгу замість запланованої прес-конференції. Після його закінчення Міятович намагалася залишити будівлю готелю через чорний хід, оскільки головний перекрили пікетувальники. Проте зробити їй це не вдалося: мітингарі заблокували всі під'їзди до будівлі.

Українська