Кремль розглядає 4 сценарії щодо України — екс-радник Путіна

У найближчі тижні вирішиться доля незалежної України. Кремль готується до розчленування України за прикладом того, як від Грузії були відокремлені Абхазія і Південна Осетія.

Про це заявив екс-радник Володимира Путіна, член російського Комітету солідарності з Майданом і економіст Андрій Ілларіонов в ефірі «Громадського телебачення».

«Я хотів би ще раз звернутися до вас і до ваших глядачів. Зараз доля, не побоюся цього слова, не тільки Майдану, але й України буде вирішуватися протягом найближчого тижня — максимум двох тижнів. Це ключові події і ключовий час», — заявив він.

«І мені здається, що саме в ці два-три, максимум, тижні буде вирішуватися доля незалежної України», — додав Ілларіонов.

Він звернув увагу на те, що в ефірі російського телебачення такі спікери як Володимир Жириновський, Сергій Глазьєв і Сергій Доренко неодноразово закликали до жорсткого придушення виступів опозиції в Києві.

«Ніхто вже не приховує, йде відверта пропагандистська підготовка до втручання з боку Росії в українські справи», — сказав Ілларіонов.

Він уточнив, що Кремль сумнівається в надійності Віктора Януковича, в як можлива альтернатива йому розглядаються Андрій Клюєв і Віктор Медведчук.

«Кремль перестав орієнтуватися тільки на Януковича. Мабуть, прийнято рішення, що виявився недостатньо надійним... Дії здійснюються незалежно від того, яка позиція Партії регіонів і Януковича», — стверджує екс-радник Путіна.

За його словами, останнім часом щодо України неодноразово озвучувалась теза: «Головне дожити і пережити початок Олімпійських ігор».

«Потім іноземні гості або вже поїдуть, або буде не суттєво, чи залишаться вони.. Головні рішення повинні бути прийняті протягом максимум 10 днів... Інакше Україна може вийти з кризи і зміцніти... Нарешті, у подальшому увага Заходу може бути більшою, ніж зараз», — пояснив Ілларіонов логіку керівництва РФ.

За його словами, Кремль розглядає 4 сценарії щодо України.

Перший — повний контроль над всією Україною з допомогою особи, яка буде користуватися довірою всієї країни. «Але цей варіант стає малоймовірним», — зазначив Ілларіонов.

«Головний варіант, на якому зосереджується більша частина сил, — федералізація або конфедералізація України. Люди, так чи інакше пов’язані з Кремлем, постійно називають цей варіант... Мета полягає в тому, щоб встановити контроль над Східною та Південною частиною України», — додав він.

«Третій варіант — якщо не вдасться встановити контроль над усім Південним Сходом, то встановити його над найважливішими районами. Перші кандидати — Одеса, Миколаїв, Луганськ, Донецьк, Харківська область, Крим», — вважає Ілларіонов.

«Четвертий варіант — Крим або ж зупинитися тільки на Севастополі. По суті, єдиному регіоні України, де питома вага російських жителів перевищує половину населення регіону. Раніше подібні плани висловлювалися в приватних виступах, академічних, а зараз це активно обговорюється в прямому ефірі у прайм-тайм державних телеканалів. Кажуть, що Україна — держава, яка не відбулася. Найголовніше, що історичний шанс на "возз’єднання Росії" через кілька тижнів може закритися, тому відкладати вирішення питання не можна», — розповів екс-радник Путіна.

«Ситуація дуже схожа на те, що було влітку 2008 року, коли російське керівництво вирішило, що тільки в тому році можна добитися відторгнення Абхазії та Південної Осетії від Грузії. Тоді в секретній доповіді говорилося, що вікно можливостей — не далі ніж кінець 2008 року. Це був час Пекінської олімпіади. Очевидно, якийсь подібний документ щодо України вже існує, і його цитують різні люди, що виступають в російських ЗМІ», — вважає Ілларіонов.

Він нагадав, що в 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті Володимир Путін сказав, що Україна — це історичне непорозуміння, держава, створена на російських землях.

Ілларіонов також прокоментував заяви активістів Майдану про те, що в Україні вже присутні представники російських спецслужб.

«Україна вже сприймається як майбутній театр бойових дій. Туди вже закидаються підрозділи, які повинні бути до офіційного початку серйозних операцій... Зрозуміло, що сучасна Україна — це не Грузія, не заняття аеропорту в Косово. Україна — велика країна. Щодо неї можуть бути застосовані набагато тонші засоби — будуть користуватися українськими силами, політиками, лише при деякому супроводі російських підрозділів», — вважає екс-радник Путіна.

Джерело: УНІАН

Українська