Міліція стріляє у власний народ. Наразі — 1400 постраждалих

За останню добу до медичної служби Майдану та мобільних медичних бригад звернулося 1400 активістів Майдану. За словами координатора медичної служби Майдану Олега Мусія, 80% звернень — це кульові поранення обличчя, осколкові поранення обличчя, ніг та рук.

Під час брифінгу у Штабі національного спротиву Мусій розповів, що в районі Майдану незалежності, Хрещатика та вулиці Грушевського працюють шість медичних пунктів та десять мобільних бригад.

Координатор наголосив, що практично всі постраждалі відмовляються їхати до державних закладів охорони здоров’я — бояться, що їх заарештує міліція. Факти втручання правоохоронних органів у діяльність медичної служби, які відбуваються на етапі передачі хворого від швидкої допомоги безпосередньо до лікарень є непоодинокими (найяскравіший приклад — викрадення Ігоря Луценка).

Під час сутичок 19–20 січня міліція особливо звертала увагу на журналістів. Яскраві жилетки з написом «ПРЕСА» слугували гарними мішенями. Оператору Радіо Свобода навіть вдалося зняти, як беркутівець цілиться в нього. Найскрутніше прийшлося «Спільнобаченню», котре весь час веде онлайн трансляцію з передової. Чотири журналісти spilno.tv поранені, один арештований.

А саме, арештували оператора Spilno.tv чернівчанина Володимира Карагяура.

Його затримали на заправці у Києві через те, що він купував бензин у каністрах. Зараз Володимир Карагяур перебуває в ізоляторі тимчасового утримання на пр. Косогірний, 7. Його підозрюють у постачанні бензину для виготовлення вибухових сумішей, які використовувались мітингувальниками під час протистояння із правоохоронцями 19 січня на вулиці Грушевського у Києві.

Карагяуру загрожує до 15 років позбавлення волі.

Список постраждалих 19-21 січня журналістів опублікував Інститут масової інформації. Список оновлюється. Зараз в ньому 36 прізвищ.

За матеріалами espreso.tv, texty.org.ua, molbuk.ua

Українська